PDA

Zobacz pełną wersję : AcajoomPro5.0.2 - problem z licencją a interwencja adminów iJoobi



jakotako
09-12-2009, 22:35
Witam,
to pytanie w zasadzie o bezpieczeństwo, więc w skrócie.

Byłem posiadaczem AcajoomPro 4.1.2 i postanowiłem go zaktualizować do najnowszej wersji.
Zaktualizowałem i wszystko było ok, ale admini napisali mi, żebym skorzystał z nowego tokena i wygenerował nową licencję. Zrobiłem tak, ale okazało się, że nowa licencja nie działa. Więc admini iJoobi proszą mnie o dostęp do mojej strony (użytkownik i hasło) i do konta na iJoobi.

Czy to normalne?

Jestem niubem w Joomli i w wolnych chwilach się uczę, ale budzi to moją podejrzliwość, więc zwracam się do znawców tematu. Generalnie to co mogłem zrobić na stronie (mojej i iJoobi), to zrobiłem. Być może czegoś nie rozumiem, ale jeśli takie są standardy, to pierwszy raz się z tym spotykam.

Poniżej korespondecja (mój angielski nie jest dobry, więc być może coś źle zrozumiałem). Co im odpisać?
========================

iJoobi
Please allow me to clarify something...
we have attached the latest version of acajoom in the ticket with a new set of token.
Because of this the old token is unpublished and no longer valid.
Please enter the new token to retrieve a license to validate your acajoom in your site.
If you have questions, please dont hesitate to reply...


Ja
Thx for new token and license, but on my site I see message: "Your license is not valid, Please enter this license on your website:...."
New license is not working (I use ctrl+c, ctrl+v). What's wrong?

iJoobi
Would you mind giving us backend access as well as your ijoobi account? I will be the one to input the tokens for you and validate it. Hope you can grant our request.
Note: This ticket is set to private , so no one can see it beside us.


Ja
[Tutaj się zastanawiałem]

iJoobi
Hello Pawel,Would you mind giving us backend access as well as your ijoobi account? I will be the one to input the tokens for you and validate it. Hope you can grant our request.Note: This ticket is set to private , so no one can see it beside us.Thanks!

Ja
I understand, that as an administrator you have access to my account, so it's ok with me, if you input the tokens and validate it.

iJoobi
If its possible, please provide us backend or administrator access (user and password) to your website and your ijooobi account (username and password). In this way, I can able to validate your license easily. Hope you can grant our request.

(mailing przez tickety ze strony iJoobi oczywiście)
=================

i co z tym zrobić?

dzięki za radę,
PawelRobert

zwiastun
09-12-2009, 23:35
Nie ma w prośbie adminów nic nadzwyczajnego. Jeśli użytkownik komponentu nie potrafi sam rozwiązać problemu, a podawane informacje nie wystarczają do udzielenia pomocy, projektant (serwis projektanta) może poprosić o pełny dostęp do zaplecza, żeby rozwiązać problem. Po załatwieniu sprawy możesz pozmieniać dane dostępowe.

jakotako
09-12-2009, 23:56
Nie ma w prośbie adminów nic nadzwyczajnego. Jeśli użytkownik komponentu nie potrafi sam rozwiązać problemu, a podawane informacje nie wystarczają do udzielenia pomocy, projektant (serwis projektanta) może poprosić o pełny dostęp do zaplecza, żeby rozwiązać problem. Po załatwieniu sprawy możesz pozmieniać dane dostępowe.

Dzięki, więc pewnie im utworzę konto.
Ale i tak mnie to dziwi, bo wprowadziłem wcześniejszy token, poprzednią licencję i wszystko jest ok.

zwiastun
10-12-2009, 00:03
To teraz ja nie rozumiem. Jaki masz problem?

jakotako
10-12-2009, 00:13
Mam problem z prawidłowo wygenerowaną licencją, którą wklejam we właściwe miejsce, ale komunikat mam, że jest 'is not valid'. Na mój chłopski rozum nie jest to kwestia mojej witryny, ale czegoś w serwisie projektanta. (Starą licencję wprowadzam i jest ok).
http://www.neuro-programmer.pl/images/ijoobi.jpg
nowa, sugerowana licencja nie jest akceptowana.

zwiastun
10-12-2009, 01:19
Teraz rozumiem. Ograniczone zaufanie to podstawa, ale nie sądzisz chyba, że projektant komponentu ma niecne cele :)

jakotako
11-12-2009, 08:31
Projektantowi komponentu ufam... tylko muszę mieć pewność, że osoba która podaje się za projektanta jest projektantem ;)

a cała sytuacja skończyła się wygenerowaniem jeszcze jednego tokenu i nowej licencji.

pozdrawiam,
PawelRobert