PDA

Zobacz pełną wersję : jak wpisać tekst na górze strony



gosia.kocidom
10-12-2009, 11:17
Witam wszystkich!
Jestem totalnie początkująca. Od 2 tygodnie ucze się joomli przerabiając społecznie stronie organizacji charytatywnej na ten CMS. W przysłości strona ma wyglądać w miare tak samo jak obecna strona statyczna.

problem:

Chce umiescić fragment tekstu na samej górze środkowej kolumny. Tekst ma sie pojawiać stale na jednej z podstron, które będzie zbiorem artykulow z jednej sekcji.

Stworzylam modul html, wpisalam tam tekst. We wlasciwosciach wyprobowalam rózne pozycja: right, left, user1, 2 itp. wszystko dziala - ale jak ustawie w pozycji TOP to mi sie pojawia moj tekst na pasku na dole.

uzywam szablonu ja-purity

wyczytalam na tym forum ze trzeba wpisac pozycje w templeteDetails
rzeczywiscie na liscie pozycji, nie bylo w ogole top. Wpisalam ją ale to nic nie dalo. Moj tekst nadal jest na dole.
Dopisalam do tego pliku pozycje topmenu. Pozycja pojawila sie w rozwijanym menu we wlasciwosciach. Ale nie dziala, bo jak ją ustawie to mój tekst znika.

Co zrobic zeby ustawic tekst na samej gorze strony w srodkowej kolumnie.

KYCu
10-12-2009, 11:46
Witaj


Chce umiescić fragment tekstu na samej górze środkowej kolumny. Tekst ma sie pojawiać stale na jednej z podstron, które będzie zbiorem artykulow z jednej sekcji.

Można załatwić to i bez modułu ;)
Jeżeli ów tekst ma opisywać artykuły z danej sekcji, możesz wejść w ustawienia danej sekcji i w jej opisie wpisać swoją treść. Następnie w pozycji menu odnoszącej się do tejże sekcji włączyć opis sekcji.
Masło maślane, mam nadzieję, że zrozumiesz ;)

nikszal
10-12-2009, 11:51
problem:

Chce umiescić fragment tekstu na samej górze środkowej kolumny. Tekst ma sie pojawiać stale na jednej z podstron, które będzie zbiorem artykulow z jednej sekcji.


Jest prosty sposób. Ustal wyświetlanie artykułów wg daty dodania malejąco. Utwórz w danej sekcji artykuł, który ma się wyświetlać na górze. Datę utworzenia tego artykułu ustal na kilka lat do przodu (np. rok 2015). Mimo dodawania kolejnych artykułów ten jeden ciągle będzie "wisiał" na górze.

KYCu
10-12-2009, 11:54
Jest prosty sposób. Ustal wyświetlanie artykułów wg daty dodania malejąco. Utwórz w danej sekcji artykuł, który ma się wyświetlać na górze. Datę utworzenia tego artykułu ustal na kilka lat do przodu (np. rok 2015). Mimo dodawania kolejnych artykułów ten jeden ciągle będzie "wisiał" na górze.
@nikszal, a nie jest łatwiej załatwić to poprzez opis sekcji jak opisałem wyżej? ;). Zabawa datami może być niebezpieczna. Można się pogubić przy większej ilości artykułów.

nikszal
10-12-2009, 11:56
Można, tylko kto po czasie będzie pamiętał, gdzie jest ta treść? Zdarzało mi się już tak robić i nie było najmniejszego problemu z datą utworzenia.

KYCu
10-12-2009, 12:02
Można, tylko kto po czasie będzie pamiętał, gdzie jest ta treść?
No to w takim razie jest jeszcze jedno rozwiązanie. Wyświetlanie wg kolejności którą można ustawić w ustawieniach pozycji menu odnoszącej się do danej sekcji... ale to też więcej zabawy z tym.

gosia.kocidom
12-12-2009, 17:58
serdeczne dzieki, zastosowalam pierwszą metodę - dodalam opis sekcji i kategorii i utworzylam sobie wstepy ktore opisują stronę, która jest zbiorem artykułow w seksji i kategorii

gosia.kocidom
10-01-2010, 15:01
znalazłam w końcu fragment kodu, który odpowiada za wpisanie czegoś w pozycji top, i przeniosłam go z dołu strony na góre. Działa