PDA

Zobacz pełną wersję : Link w menu z darmowych templatek



Rynek20
10-12-2009, 13:25
Witam

sciagam kilka templatek do joomla ale kazda ma taka w menu podkategorie ktorej nie widac w main menu i nie mozna jej usunac, jak to zrobic?wie ktso moze jak

przykład jest tutaj:
http://centrum-dystrybucji.com/

w menu Strona Główna

jak usunac ten link z templatek???

zwiastun
10-12-2009, 14:00
Masz kilka menu, nie jedno.
Usuń niepotrzebne menu (założysz własne)
Usuń w pozostawionym menu głównym niepotrzebne pozycje podmenu.
A najlepiej zainstaluj do pracy Joomla bez przykładowych danych

Rynek20
10-12-2009, 15:21
Tylko problem w tym ze w panelu admina nie widac tego podmenu co jest w STRONA GŁOWNA te drugie co jest widac i mozna usunac a tamtego nei w tym jest cały problem :(

a jak usune strona glowna to nie umiem zrobic zeby stworzyc nowe zamiast tego i tez zeby sie wszystkie te menu po lewej co sa pokazywały :(

zwiastun
10-12-2009, 15:30
Eeee tam: nie nie widać, tylko Ty nie widzisz, bo nie oglądasz wszystkiego porządnie!

Rynek20
10-12-2009, 20:27
mylisz sie w panelu admina
w main menu
w stronie glownej nie poakzuje zadnej podaktegori
inna podkategorie widac

a to jest utworzone przez tego co robil templatke i nie wiem jak sie pozbyc tego

nikt nie umie pomóc

zwiastun
10-12-2009, 20:47
No dobrze, ja się mylę, ale problem masz Ty, a nie ja.
Po pierwsze: Pleciesz trzy po trzy bez sensu, nic z tego nie wynika, oprócz tego, ze coś (nie bardzo wiadomo co), Ci nie odpowiada.
Po drugie: Język polski jest językiem fleksyjno-składniowym. Wyrazy się odmieniają, ich znaczenie w zdaniu zależy także od formy gramatycznej i kolejności.
Po trzecie: Skorzystałeś z szablonu firmy, która dodaje ukryty kod reklamowy. Oceniaj, jak chcesz, ale albo godzisz się na ten warunek, albo nie możesz korzystać z tego szablonu "free". On po prostu taki "free", jak jasne Twoje objaśnienia, o co chodzi.

Rynek20
10-12-2009, 20:53
ale sobie dodałeś skrzydeł tymi mądrościami, rozumiem ze grzebiac w zadnym pliku na ftp nie da sie tej urytej podkategorii usunąć?

daloby sie to obejsc usuwajac z mainmenu cała kategorie wraz z podkategoria i tym linkiem ale nie wiem jak towrzac nowa zrobic tak ze jak sie ja kliknie to wyskakuje frontpage czyli to co teraz jest po kliknieciu w strone główna , chodzi o to zeby byl;y wszsytkie komponenty jak sa na stronie startowej, bo jak sie klika w menu gorne to tylk ojest sam artykuł bez tych wszystkich menu i boxów do logowania jak ze strony głównej

zwiastun
10-12-2009, 21:11
Czy oprócz tego, że nie potrafisz napisać względnie poprawnie po polsku zdania, nie potrafisz też czytać?
Znalazłem, co Ci przeszkadza, a czego nie umiałeś wypowiedzieć (wystarczyło napisać, że po naciśnięciu odnośnika Strona Główna pojawia się pozycja, której nie ma w menu głównym).
Napisałem wyraźnie: albo się godzisz na warunki używania tego szablonu albo nie masz prawa go używać. Wszystko. Projektant każe sobie płacić linkiem do swojej strony, robiąc w balona zainteresowanych.

PS Usunięcie menu głównego nic nie da, bo po pierwsze musi być, a po drugie, link się przylepi w inne miejsce.

Rynek20
11-12-2009, 07:23
sluchaj ja cie rozumie ale to ty teraz nie rozumiesz mnie, link sie nie przemiesci bo probowalem, sęk tylko w tym ze nie umiem zrobic z innego przycisku w main menu zeby prowadził do strony głównej i zawierał wszsytkie moduły logowanie box z reklamami itd jak zrobie utwurz nowy w main menu to prowadzi on do jakiegos artykułu, a chce zeby był odnosnikiem do frontpage czyli strony głównej.

pierwszy raz uzytkuje joomla i nie znam pojec i slowek aby opisac to co chce wiec kombinuje.

zwiastun
11-12-2009, 11:05
Ja rozumiem. Ty nie chcesz zrozumieć. Poszukaj innego szablonu. Szablony Themza są licencjonowane na ich własnej licencji. Nie możesz usunąć tego linku. Napisałem Ci to już trzy razy. Denerwuję się, gdy muszę powtarzać w kółko. Najpierw nie napisałeś dokładnie, o co chodzi, teraz nie przyjmujesz do wiadomości, że ten link (i nie tylko ten, jak dobrze popatrzysz) musi zostać!
Jest setki innych równie dobrych a nawet lepszych szablonów bez takich ukrytych kodów. Nie podpowiem Ci, jak usunąć ten kod, bo uczyłbym w ten sposób złodziejstwa!

nikszal
11-12-2009, 11:57
sluchaj ja cie rozumie ale to ty teraz nie rozumiesz mnie,Nie jest tak, jak piszesz. Zwiastun rozumie, ja też, ale to... Tobie brakuje podstawowej wiedzy.

sęk tylko w tym ze nie umiem zrobic z innego przycisku w main menu zeby prowadził do strony głównej i zawierał wszsytkie moduły logowanie box z reklamami itd jak zrobie utwurz nowy w main menu to prowadzi on do jakiegos artykułu, a chce zeby był odnosnikiem do frontpage czyli strony głównej.Tu potwierdzasz moje słowa. Prawie wszystko da się zrobić, prócz... założenia spodni przez głowę i otwarcia parasola w tylnej części ciała. Tu masz potwierdzenie - moja strona testowa (http://testsite.nstrefa.pl/).


pierwszy raz uzytkuje joomla i nie znam pojec i slowek aby opisac to co chce wiec kombinuje.Nie kombinuj, tylko się ucz. Zwiastun ma wypasioną stopkę.

zwiastun
11-12-2009, 12:25
@nikszal, nie pogrążaj chłopaka. :) Pewno, że da się usunąć. Rzecz w tym, że kradzione nie tuczy, a posługiwanie się ukradzionym niezbyt uczciwemu projektantowi tak czy owak jest promocją tego projektanta! I kradzieżą!

nikszal
11-12-2009, 12:28
Link do 'ich' strony przecież może dodać 'gdzieś tam' pod koniec. Nie musi być związany ze stroną startową. Wilk bedzie syty i owca cała.

zwiastun
11-12-2009, 12:35
Masz rację. Z tym, że mnie chodzi o zasadę. Wielu innych wydawców bez tego typu sztuczek udostępnia swoje szablony i zapewne nie są okradani ani częściej, ani rzadziej. A T* nie dość, że koduje linki, to jeszcze ładuje ich na jednej stronie co najmniej dwa, a z pakowaniem się w główne menu to już zwykłe chamstwo.

Rynek20
11-12-2009, 20:06
do nikszal (http://forum.joomla.pl/member.php?u=2532) wlasnie niech ten link sobie tam jest w tym menu ale pwoeidz mi jedno, jak zrobiles ze klikajac na obojetnie jaki przycis k w tym gornym menu masz wszystkie te boxy na dole bo u mnie jest jak klikne na inny oprocz Strona glowna w menu to mi na dole wyskakuje artykułi tylko jeden box z 4 linkami a chcialbym zeby zawsze byly wszsytkie boxy, logowanie , reklama, i te menu

nie znam slownictwa ale chyba rozumiecie o co chodzi?

a po 2 to nie chlopiec, jakbym mial 22 lata to bys mogl tak mowic....

nikszal
11-12-2009, 20:13
Przyporządkowujesz wyświetlanie modułow dla odpowiednich pozycji w menu. Ja je włączyłem dla wszystkich pozycji.

Rynek20
11-12-2009, 20:15
jestem swiezy mozesz jasniej opisac? jak moduły przyporzadkowac? najlepiej wszystkie do kazdego menu

Rynek20
11-12-2009, 20:18
dobra z tym sobie poradziłem juz sam znalazlem

podpowiedz mi w jakim pliku na ftp poszukac tego linku co w menu wrzucili


wy mnie krytykowaliscie ze ja nie rozumiem a mi ciagle chodzilo o to jak przyporzadkowac moduły, ale nie znałem fachowych okreslen zeby opisac co chce teraz, temat z tym linkiem takze nie atkualny bo wywale caly pkt z menu i stworze od nowa i beda tez sie wszystkie modyłu wyswietlac.

pozdro

p.s jezeli juz zdecydowaliscie sie na podzielenie sie z ludzmi swoja wiedza to robcie to w inny sposob bo wyglada tak jakos jakbyscie z łaski to robili i na kazdego tylko krytyke lejecie, pomyslcie ze ktos dopiero zaczyna i to czarna magia...

a sprawa poprawnego psiania, pisze szybko na klawie bo uwazam ze czas to pieniadz i nie porpawiam bledow literowych, nie martwcie sie magisterke skonczylem :P

nikszal
11-12-2009, 20:22
Nie szukałem na ftp. Usunąłem pozycje Home i na nowo ją utworzyłem. Koniec, kropka.

Rynek20
11-12-2009, 20:29
no wiem juz tak zrobiłem :) dzieki tobie skuamłem wiele bo potrzebowalem wiedziec jak te moduły przypisywac i jak zmieniac ich nazwe , prosilem psialem ale nie rozumieli i mnie krytykowali ale dzieki za pomoc teraz jestem jak w domu....

Rynek20
11-12-2009, 20:29
znasz moze jakas stronke z darmowymi templatkami ? albo takimi w miare tanimi do 120zł ??

nikszal
11-12-2009, 20:43
Polecam się i mam taką żółtą ikonkę przy swoich postach.

zwiastun
11-12-2009, 20:45
@Rynek: wybacz, ale
1) Nie trzeba magisterki skończyć, żeby poprawnie pisać. Masz rację, czas to pieniądz, ale to nie powód, żeby chodzić w śmierdzących majtach, bo szkoda czasu na pranie i przebieranie, itd.
2) Nasz czas to też pieniądz. I nie mamy go na marnowanie na odpowiedzi komuś, komu nie chce się poznać podstaw z materiałów, które po to stworzyliśmy.
3) Doskonale rozumiemy, ze nowicjuszom jest trudno. Problem w tym, że nowicjusze coraz częściej zdają się uważać, iż robią jakąś łaskę komuś, korzystając z bezpłatnego oprogramowania, bezpłatnych poradników, bezpłatnych forów. Spróbuj nowicjusza potraktować normalnie, to zaraz wielka obraza.

Jeśli przychodzisz gdziekolwiek i totalnie "olewasz" tych, do których przychodzisz, to nie oczekuj, że postawią Cię na ołtarzu i będą do Cię modły wznosić! Do świętych krów w Polsce jakoś specjalnego szacunku nie mamy!

Na pytania o strony z szablonami odpowiada google. Na pytania o podstawową konfigurację modułów, menu, Joomla, odpowiadają materiały, których pełno na różnym poziomie na wiki. Na złożone pytanie dotyczące ukrytych linków w szablonie (po odkryciu, o co Ci właściwie chodzi) dostałeś dwukrotnie jasną odpowiedź!

Rynek20
11-12-2009, 21:08
tak masz racje ale jak sie nie zna słownictwa i okreslen to mozna sobie google i poradniki wsadzic w 4 litery dlatego pisze sie na forum po "chłopsku" zeby opisac to co sie chce, kolega drugi mi wyajsnil wszystko i teraz juz jestem madrzejszy i wiem jak zrobic to co chce, dzieki za fatyge

masz racje ze niektorzy rzadaja od osob takich jak ty cudów itd to żenujące wiem cos o tym bo pomagałem na forum o skrypcie php by przemo,a w joomla jestem zielony ale juz nie tak bardzo jak na poczatku :P pozdro

zwiastun
11-12-2009, 21:16
Naprawdę nie dyskutujmy, bo mnie nie przekonasz - na www.wiki.joomla.pl masz materiały od napisanych, jak ktoś tutaj chciał niedawno, "jak osioł krowie", po dokładne omówienia i też napisane najprostszym, jak tylko było możliwe językiem.
5 lat temu nie było poradników, m*bo był po angielsku, na forum było 12000 osób, ale pytania o banały należały do wyjątków (choć też się zdarzały).