PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla + CB 1.21 - problem rejestracji.



cvas
10-12-2009, 17:43
Joomla! 1.5.9 + Community Builder 1.2.1 . Gdy w Phoca Gallery ogranicze dostęp do kategorii tylko dla zarejestrowanych użytkowników to niezalogowanemu userowi pokazuje się standardowy panel logowania (w contencie) z linkiem "Zarejestruj" prowadzącym do standardowej rejestracji w Joomli zamiast rejestracji przez CB. Ktoś wie skąd joomla pobiera kod tego modułu logowania? Podmieniłbym tylko link "Zarejestruj" na ten prowadzący do rejestracji przez CB.

Standardowy moduł logowania mam wyłączony, sprawdzałem już /modules/mod_login/tmpl/default.php i podmieniłem łącze na to prowadzące do rejestracji w CB, ale nie pomogło.

Pozdrawiam!

alex51
11-12-2009, 07:33
Podobny problem mieliśmy opisywany na forum, ale w odniesieniu do >>komponentu Kunena<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=32895), w którym też jest link kierujący do standardowej rejestracji.
W Twoim przypadku jest nieco inaczej, ponieważ jest to przekierowanie do standardowej rejestracji, które należy wyszukać prawdopodobnie w jednym z plików szablonu.
W używanym przeze mnie szablonie, kupionym w rockettheme.com, rozwiązałem ten problem zmieniając skrypt pliku szablonu ...html/com_user/login/default_login.php
Zwróć uwagę na link kierujący do tego formularza standardowej rejestracji, w którym powinieneś mieć fragment "...user...register". Taki link prowadzi do komponentu com_user, odpowiedzialnego za standardową rejestrację.
Powinieneś wyszukać plik, zawierającego dokładnie taki sam wpis jak link kierujący do standardowego formularza rejestracji a następnie poprawić ten wpis na taki, który będzie kierować do rejestracji przez CB. Wystarczy zmienić w nim słowa "com_user" na "com_comprofiler" oraz "register" na "registers".
W moim przypadku zmiana była następująca:
w wierszu 39:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>">
zmieniłem na:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=registers' ); ?>">

Możesz też zastosować metodę bardziej inwazyjną i zlikwidować całkowicie możliwość przekierowań do standardowej rejestracji. Wystarczy w tym celu usunąć plik view.html.php
z katalogu site: /component/user/register.
Jednak taki "zabieg" nie rozwiązuje całkowicie problemu, bo po kliknięciu w link kierujący do rejestracji pokaże się komunikat błędu.
Pełną poprawę można uzyskać tylko edytując link, zmieniając w nim adres przekierowania na CB.

cvas
11-12-2009, 09:46
Dziękuje za rzeczową odpowiedź.

W moim przypadku pomogło jednak podmienienie tej samej linijki kodu w /components/com_user/views/login/tmpl/default_login.php .

w lini 64:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=registers' ); ?>">


W przypadku Kuneny (również posiadam zainstalowaną), problemu nie ma ponieważ, gdy niezalogowany user wchodzi na forum otrzymuje tylko komunikat


To Forum jest dostępne tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Jeżeli jesteś już zarejestrowany, zaloguj się.
Kunena 1.5.3

Pozdrawiam!

alex51
11-12-2009, 09:51
Proszę bardzo :).
Sugerowałbym przy okazji zaktualizowanie joomla do wersji 1.5.15 i kuneny do wersji 1.5.7, są tam ważne poprawki m.in. dotyczące bezpieczeństwa.