PDA

Zobacz pełną wersję : Dwupoziomowe poziome menu



pumciurumciu
11-12-2009, 02:38
Witam, może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić takie menu

strona glowna
- podstrona
- podstrona 2
produkt
- podstrona 3
- podstrona 4
itd..

Główne kategorie chciałbym aby pokazywały się w divie (np. menu), a gdy zostanie wybrany któryś znich, niżej w divie (np. submenu) pokazują się linki do podstron. Oba menu mają być poziome. Przeszukałem już forum, dodatki do joomli i jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, proszę o wskazówki bardziej doświadczonych :)

zwiastun
11-12-2009, 02:46
W każdym szablonie dla 1.5 jest kod takiego menu!
W JA Purity jest kod do menu poziomego.
Poza tym można skorzystać z modułów

pumciurumciu
11-12-2009, 02:50
właśnie nie za bardzo mi to wychodzi, gdy dodam np. do strony głownej podstrony jako podrzędne moduły to owszem są wyświetlane niżej, ale cały czas zarówno dla strony głownej jak i produktu, a gdy klikne na któryś to górne menu znika.

zwiastun
11-12-2009, 03:26
Przykro mi, ale umiejętność korzystania z Joomla zdobywa się w wyniku doświadczenia i samokształcenia lub udziału w kursie. Z forum korzysta się po to, by rozwiązać problemy. Ani dodanie poziomego menu, ani jego obsługa problemem nie są. Opisano rzecz nieraz!

pumciurumciu
11-12-2009, 20:18
czyli jednak mam jakiś problem ponieważ chyba wszystko dobrze robię, sprawdzałem z kilkoma tutorialami np. http://www.youtube.com/watch?v=URb6KgaMclA , i w obu divach wyświetlają mi się wszystkie linki, zarówno głowne jak i dodatkowe które powinny być niżej. Mam pozaznaczane pokazuj nadrzędne pozycje itd. jak na filmiku

zwiastun
11-12-2009, 20:22
Kochaj dalej filmiki, to na pewno doskonały sposób nauki. Już sam nie wiem, po co ludzie jeszcze jakieś książki i artykuły piszą, skoro z filmu lepiej do głowy wchodzi, a i męczyć się nie trzeba przy czytaniu.

PS. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na drobiazg, ale filmik mówi o split menu (a nie poziomym menu rozwijalnym)

pumciurumciu
11-12-2009, 20:24
Kochaj dalej czytanie ze zrozumieniem "sprawdzałem z kilkoma tutorialami".

zwiastun
11-12-2009, 20:26
To może nie pisz niepotrzebnie, tylko sprawdź z takim, który dobrze objaśnia co i jak. Nie jesteś ani pierwszy, ani pewno ostatni na forum, który ma taaaaaaaaaaaaaaaaki problem. A odpowiedzi już były klarowne!

pumciurumciu
11-12-2009, 20:35
Póki co to tylko Ty piszesz nic nie wnosząc do tematu. eot.

zwiastun
11-12-2009, 20:45
Bo piszę dla tych, co umieją czytać ze zrozumieniem. Widocznie masz duży problem! Zatem powtórzę:
1. Nie jesteś pierwszy, więc wystarczy poszukać na forum, a nie śmiecić!
2. W JA Purity jest kod do poziomego menu rozwijanego.
3. Można skorzystać z modułów, wyświetlających poziome rozwijane menu.
Takie trudne do zrozumienia?
Odnośników podawać nie będę - wystarczająco dużo uczyniłem w tej mierze, żebym nie musiał tego robić!

trzepiz
11-12-2009, 20:55
Panie pumciurumciu .. !

jak nie zacznie Pan szukać i słuchać tego co się do Pana mówi (pisze) to daleko Pan nie dojdzie. Są tutaj ludzie bardziej doświadczeni, którzy zęby zjadają na Joomla! i życzyłbym sobie aby dobre rady odbierać konstruktywnie.

Ponieważ w tej chwili ogląda Pan kolejny wspaniały materiał dotyczący Joomla! na youtube to proponuję już przestać i przejść do sprawdzania tego:
http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/drop-a-tab-menus

znajdzie Pan tu ogrom dodatków dzięki którym menu o jakim Pan śni stanie się rzeczywistością .. !

pumciurumciu
11-12-2009, 21:04
tak, tak, czytam cały czas ale mi nie chodzi o menu rozwijane tylko (znalazłem odpowiednią nazwę) split menu
[div z menu głownym]
[div z podkategoriami]
i z tym mam problem. szukam dalej i sprawdzam jak to rozwiązali kolesie z JA

rcz
03-01-2010, 22:21
Ja rozwijane menu w joomla 1.5.15 zrobiłem tak:
Instalacje
- elektryczne
- odgromowe
- telewizyjne
1. Main Menu (mod_mainmenu) pozycja user3 ustawiłem menu podrzędne na tak.
2. Stworzyłem menu Instalacje jako menulink
a pozostale elektryczne, odgromowe, telewizyjne jako menu i ustawiłem nadrzędna pozycja Instalacje.
Działanie można obejrzeć na www.elzach.pisz.pl (http://www.elzach.pisz.pl)

pumciurumciu
03-01-2010, 22:33
mój problem rozwiązało dodanie deklaracji mainnav i subnav do css. Reszta działa wg. moich zajebistych videotutoriali

zwiastun
04-01-2010, 00:00
Twój problem to przede wszystkim kultura języka - z jednej strony rozumienie tego, co piszesz, a z drugiej używanie słów zwanych popularnie parlamentarnymi.
Split menu to menu rozdzielone, a nie rozwijane, jak już zdążyłeś zauważyć, a podane rozwiązanie poza chamską wulgarnością niczego nie wnosi, a już na pewno nie rozwiązuje!