PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania: htaccess, configuration.php



Mastercheat
11-12-2009, 10:06
1. Czy jest jakaś różnica czy plik nazywa się .htacces czy htaccess.txt
Pytam ponieważ do tej pory miałem standardowy htacces.txt, ale dzisiaj ściągnąłem z forum jakąś wersję z dodatkowymi zabezpieczeniami i nazywa się .htaccess
Czy jeśli skasuję swój oryginalny txt i wrzucę ten z kropką to musze jeszcze coś zmieniać żeby on na pewno działał?
2. Jak ukryć plik configuration.php, bo domyślnie jest w katalogu głównym (no a przecież jest w nim chociażby hasło do MySQL.
stronkę mam na home.pl i do tego nie w katalogu głównym tylko w podkatalogu.
Gdzie najlepiej przenieść configuration.php i jak zrobić, żeby dalej działał, a nie był dostępny dla innych?

trzepiz
11-12-2009, 10:17
Ad1. to ci wytłumaczy w czym jest różnica : http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

Ad2. Ten plik powinien mieć odpowiednio ustawione prawa dostępu (poczytaj o tym) nie ma konieczności przenoszenia go jeśli prawa dostępu są ustawione tak, że nikt z zewnątrz nie może pobrać ani odczytać tego pliku(np: 444). Oczywiście są sposoby na przeniesienie pliku, o którym mowa poza obszar public_html - było na forum, musisz poszukać

Mastercheat
11-12-2009, 10:41
Ad1. ok, czyli przy okazji sobie pozmieniałem to:)

Ad.2. no niby mam 444 ale jakoś nie jestem pewien czy to aby wystarczy.

Niestety na Home mam w katalogu głównym coś takiego jak katalog private ustawiony na 711.
Jet tez www 755
No ale jak pisałem wcześniej stronę mam wpakowaną w podkatalog który sobie sam utworzyłem powiedzmy mojkatalog (755). i na niego skierowana domena.

w tej chwili doszedłem do tego, że zmieniłem nazwę pliku configuration.php na moja_nazwa.moje_rozszerzenie i zostawiłem go w głównym katalogu, a dołożyłem plik
configuration.php

<?php
require( dirname( __FILE__ ) . 'moja_nazwa.moje_rozszerzenie' );
?>Ale nie wiem jak to zrobić, żeby go przesunąć gdzieś indziej, np .do katalogu głównego serwera, albo najlepiej do tego katalogu private, który jest w głównym katalogu.

trzepiz
11-12-2009, 10:46
a tutaj kolega zaglądał ?

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=19513

Mastercheat
11-12-2009, 11:08
Ok, dzięki za link.