PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka drobnych problemów



zenter
11-12-2009, 19:24
Witam.

Wraz z kolega zaczynamy małą działaność gospodarczą i na początek stworzyłem strone z naszymi produktami opartą na joomli. Niestety nie jestem expertem i większość moich ingerencji w kod itp jest oparte na metodzie prób i błędów.

system: Joomla 1.5.14
problem: cc newsletter, generowanie pdfów, /component/content/article/
www: urzadzenia-pakujace.pl (http://urzadzenia-pakujace.pl)

----------------------------------

CCnewsletter - otóż nie wysyła mi emaili nie ma żadnego komuniaktu o błędzie ani nic podobnego. Po zaznaczeniu listu i odblokowaniu adresów email do subskrypcji komponent niby wysyla emaile pisze że SENDING EMAIL SUCCESFUL. zmienialem ustawienia, różne emaile i nadal nic. Inne formy kontaktu ze strony dzialaja jak np zadaj pytanie na stronie glownej lub formulaz kontaktowy.


Batch 1 : Completed : 3 of 3
NEWSLETTER SENT SUCCESSFULLY
click here to return to ccNewsletter
1. radke@zenter.pl
2. biuro@zenter.pl
3. ezenter@zenter.pl



PDF po zastosowaniu prostych adresów, klikajac w jakimś artykule w generowanie pdf wyskakjue mi ze takiej strony nie znaleziono np: www.mojastrona.pl/jakis-tam-artykul/artykul.pdf

Niewiem tez jak zrobic aby PDF powiadom znajomego i drukuj stronę wyświetlalo sie w lightboxie, w którym miejscu kodu dopisac rel="shadowbox" ?

Problem z kodowaniem w czesci strony. W artykułach jest ok ale w niektórych komponentach ucina mi polskie znaki np zamiast ręczne mam rczne.
W phpmyadmin mama kodowanie utf8_general_ci w komponentach utf8 ( jak dam inne to pisze ze nie znane kodowanie.

Nie moge pozbyc sie tego z linków /component/content/article/37-zaszywarki-do-workow/112-zoje-zj-26a-plus.html

Z góry dziekuje za jaką kolwiek wskazówkę lub pomoc.

moje
11-12-2009, 20:15
Linki generowane są na podstawie pozycji menu, więc w menu musiałbyś mieć kategorię nadrzędną artykułów, jakie chcesz wyświetlić, jeśli takiego myku nie ma, to w adresie pojawia się nazwa komponentu jaki odpowiada za wyświetlaną treść. Możesz zainstalować zewnętrzne reozszeżenie do SEF.

W których komponentach? Linki? Możesz zainstalować zewnętrzne rozszerzenie do generowania pdf'ów, np. od Phoca.

W jakim sensie wyświetlało się w shadowbox'ie? Jesli chcesz, zeby zamiast nowego okna pojawiał się shadowbox, to musisz zmodyfikować kod odpowiedzialny za wyswietlanie tych treści- skorzystaj z nadpisywani szablonem.


Czemu nie aktualna wersja Joomla- 1.5.15?

Czy nie lepiej było to zrobić używając rozszerzenie do katalogowania usług/towarów/ofert itp. (np. Sobi2) albo rozszerzenia sklepu (np. VirtueMart)?

zenter
11-12-2009, 21:00
Czy nie lepiej było to zrobić używając rozszeżenie do katalogowania usług/towarów/ofert itp. (np. Sobi2) albo rozszerzenia sklepu (np. VirtueMart)?

To ma być strona typowo informacyjna tylko o 1 konkretnym typie produktu, w trakcie realizacji jest sklep z pełnym asortymentem urządzeń (virtuemart).


W jakim sesnsie wyświetlało się w shadowbox'ie? Jesli chcesz, zeby zamiast nowego okna pojawiał się shadowbox, to musisz zmodyfikować kod odpowiedzialny za wyswietlanie tych treści- skorzystaj z nadpisywani szablonem.

Chodzi mi zeby nie otwieral sie nowy popup (blokowanie przez przegladarki) tylko w lightboxie jak np filmy na doel strony. Rozumiem ze w kodzie danego komponentu w tym wypadku pdf, mail, drukuj musze zmienic co nieco. Tylko nie bardzoe wiem gdzie szukac . Nie widze tego w komponentach modulach ani pluginach, jakby ktos mogl mnie naprowadzic w ktorym miejscu to dalej jakos dojde co do czego :)


W których komponentach? Linki? Możesz zainstalować zewnętrzne rozszeżenie do generowania pdf'ów, np. od Phoca.
Dodawanie nowego modulu to ostatecznosc. Zanim zrobilem proste adresy wszystko0 dzialalo no mzoe problem z gifami w pdfie. jak nie znajde innego rozwiązania to pewnie trzeba będzie użyć nowego komponentu.



Linki generowane są na podstawie pozycji menu, więc w menu musiałbyś mieć kategorię nadrzędną artykułów, jakie chcesz wyświetlić, jeśli takiego myku nie ma, to w adresie pojawia się nazwa komponentu jaki odpowiada za wyświetlaną treść. Możesz zainstalować zewnętrzne reozszeżenie do SEF.

tego własnie nie rozumiem. jak nadrzędną?

mam komponent taki slider i w nim jest sciezka z kąd ma brac artykuly do wyswietlania. i mam osobna sekcje i osobną kategorie ( URZADZENIA WSZYSTKIE/ZASZYWARKI DO WOrKÓW/ 20 artykułów). Nie bardzo rozumiem jak mam jeszcze cos nadrzednego zorbic

moje
11-12-2009, 21:11
To ma być strona typowo informacyjna tylko o 1 konkretnym typie produktu, w trakcie realizacji jest sklep z pełnym asortymentem urządzeń (virtuemart). ...
To użyć Sobi2- katalogu produktów/ogłoszeń/ofert/usłóg itd.


... Chodzi mi zeby nie otwieral sie nowy popup (blokowanie przez przegladarki) tylko w lightboxie jak np filmy na doel strony. Rozumiem ze w kodzie danego komponentu w tym wypadku pdf, mail, drukuj musze zmienic co nieco. Tylko nie bardzoe wiem gdzie szukac . Nie widze tego w komponentach modulach ani pluginach, jakby ktos mogl mnie naprowadzic w ktorym miejscu to dalej jakos dojde co do czego :) ...
Mylisz popup z otwarciem w nowym oknie o określonym rozmiarze- jakoś przeglądarka blokuje mi popup'y, a tego nie zablokowała.


... Dodawanie nowego modulu to ostatecznosc. Zanim zrobilem proste adresy wszystko0 dzialalo no mzoe problem z gifami w pdfie. jak nie znajde innego rozwiązania to pewnie trzeba będzie użyć nowego komponentu. ...
Na początek wyłącz pokazywanie końcówki ".html" w prostych adresach.


... tego własnie nie rozumiem. jak nadrzędną?

mam komponent taki slider i w nim jest sciezka z kąd ma brac artykuly do wyswietlania. i mam osobna sekcje i osobną kategorie ( URZADZENIA WSZYSTKIE/ZASZYWARKI DO WOrKÓW/ 20 artykułów). Nie bardzo rozumiem jak mam jeszcze cos nadrzednego zorbic
A no to proste, tworzysz kategorię np. "towar X", "towar Y" i "towar Z", do każdej kategorii przypisujesz artykuły opisujące pojedyncze towary, a w menu tworzysz linki "towar X", "towar Y" i "towar Z", które wyświetlają listę artykułów z danej kategorii.

zenter
12-12-2009, 12:12
To użyć Sobi2- katalogu produktów/ogłoszeń/ofert/usłóg itd.

Sobi chyba narazie sobie odpuszcze bo niemam na tyle czasu zeby katalogowac od bowa wszystko.

PDF juz działa po usunieciu sufixa .html prawie działąło niektóre pdf byly ok w innych same krzaki ale po zainstalowaniu PHOCA PDF wszystko ładnie smiga. jedyny minus ze w PDf'ie troche rozwala się text ale to juz maly problem.

component/content/article tez juz usunolem, tak jak mówieles osobne menu + nowa sekcja+nowa kategoria skopiowalem artykuly ktore maja sie w sliderze wyswietlac i jest ładnie :). Musze tylko usunac nr artykulu ale to gdzie na forum bylo.

THX Moje!

pozostaje mi w dalszym ciagu lightbox (pdf,drukuj,powiadom) przeszukalem juz cale google ale nigdzie nie pisze gdzie jest fragment kodu z tym.

CCnewsletter - to juz dlamnie czarna magia niby pisze ze wyslalo a nie wysyla zadnych emaili ;/ niema kodu bledu ani nic wiec nie wiem o co sie zaczepic.

Kodowanie pół strony ma z polskimi znakami (artykuły) a w modułach już nie o dziwo po ręcznej zmianie w phpmyadmin i w plikach od danego komponentu wywala blad ze nieznane kodowanie ;/.

utf8-general-ci - takie mam w bazie danych
w komponentach mam UTF-8

moje
12-12-2009, 17:10
... pozostaje mi w dalszym ciagu lightbox (pdf,drukuj,powiadom) przeszukalem juz cale google ale nigdzie nie pisze gdzie jest fragment kodu z tym. ...
W czym Ci przeszkadza otwieranie w nowym oknie? Napisałem, że otwieranie w nowym oknie to nie reklama popup i jest wyświetlane przez przeglądarki normalnie.


... CCnewsletter - to juz dlamnie czarna magia niby pisze ze wyslalo a nie wysyla zadnych emaili ;/ niema kodu bledu ani nic wiec nie wiem o co sie zaczepic. ...
A bo to jedyny dodatek do wysyłania mail'i?


... Kodowanie pół strony ma z polskimi znakami (artykuły) a w modułach już nie o dziwo po ręcznej zmianie w phpmyadmin i w plikach od danego komponentu wywala blad ze nieznane kodowanie ;/.

utf8-general-ci - takie mam w bazie danych
w komponentach mam UTF-8
Pokaż gdzie, bo ja nic takiego nie widzę, może to coś u ciebie w przeglądarce? Z jakiej korzystasz?

zenter
12-12-2009, 19:53
W czym Ci przeszkadza otwieranie w nowym oknie? Napisałem, że otwieranie w nowym oknie to nie reklama popup i jest wyświetlane przez przeglądarki normalnie.

Nie chodzi ze przeszkadza ale, niewiem może sie myle ale lepiej wyglada lightbox niż nowe okienko. Nie jest to priorytetem.



A bo to jedyny dodatek do wysyłania mail'i?

Potrzebuje maly system newsletter nie jakis kombajn. Wybralem 2 Lettermana i ccnewsletter. Letterman z miejsca wywala blad uporalem sie z tym jakos ale nie bylo mozliwosci dopisania sie do subskrypcji. W cc newsletter niby wszystko jest OK dopisuje nowe adresy cos tam wysyla ale zadne emaile nie dochodza. Chyba ze znasz jakis prosty darmowy newsletter pod jomle zeby zbieral adresy i bez problemu mozna by pozniej wyslac email do zapisanych ludzi.



Pokaż gdzie, bo ja nic takiego nie widzę, może to coś u ciebie w przeglądarce? Z jakiej korzystasz

http://www.urzadzenia-pakujace.pl/profesjonalne-zaszywarki-do-workow/157-reczne-zaszywarki-do-workow
lub http://www.urzadzenia-pakujace.pl/czesci-i-akcesoria/tamy-krepowe (powinno byc taśmy krepowe) tztu artzkuuŁ Taśmy krepowe śźżćńóęą

Wyglada to tak tylko ciezko wylapac moment ze wyswietla sie TYTUL

RĘCZNE ZASZYWARKI DO WORKÓW po czym jest szybkie przeładowanie i zmiana tytułu na RCZNE ZASZYWARKI DO WORKW

Wczesniej bylo tak ze po wpisaniu w adminie tytułu np Grzegżółka alias tworzyl sie automatycznie po zapisaniu artykulu i polskie znaki byly usuwane w aliasie. Zainstalowalem wiec ALIAS REPAIR TOOL i teraz polskie znaki w aliasach zmieniane sa automatycznie na zwykłe litery. odinstalowalem ten dodatek z myślą ze tytuły z polskimi znakami bedą wyświetlana... ale nic to nie dało. Sprawdzałem kodowanie niby wszędzie takie samo. A wygląda tak jakby ładowało się z dobrym kkodowaniem obsługującym polskie znaki a po chwili zmienialo kodowanie i usuwało ĘĄŚĆŹŻŃ :eek:. I bądź tu człowieku mądry ...

Przegrzebalem juz chyba wszystko ale nie mam pojecia dlaczego usuwa polskie znaki z tytułów. W dalszej czesci artykułu polskie znaki wystepują i niema żadnych problemów. Jedynie w tytułach artykułów/ modułów.

przeglądarki IE7/8 , Firefox, Opera, Chrome

Co zastanawiajace w kodzie źródłowym jest TAŚMY :)


----------------------------------------

Coś poperzestwaiałem ;/ i teraz mam dziwne zaczki (kropki) i pytajniki w niektórych miejscach. Zmieniilem w phpmyadmin spowrotem jaqk bylo ale dziwne znaczki pozostaja ;/

System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: UTF8_unicode_ci
Metoda porównywania napisów: utf8_general_ci

Pewnie w tym jest błąd ale nieche już ruszac bo jeszcze wiekszy bajzel zrobie.

Jak ustawic najlepiej? jakie kodowanie?

moje
12-12-2009, 20:57
Najpierw poczytaj o Joomla i to najlepiej dużo czytaj- www.wiki.joomla.pl

Wyłącz wyświetlanie błędów i analizę języka w konfiguracji globalnej.

A sprawdzałeś czy w innym szablonie jest to samo?

W pierwszym linku nie widzę krzaków w tekście. W drugim też nie (w pliku trzeba poprawić tamy na tasmy).

Rozszerzeń do Joomla szukaj tutaj: http://extensions.joomla.org/

zenter
12-12-2009, 21:14
Najpierw poczytaj o Joomla i to najlepiej dużo czytaj- www.wiki.joomla.pl

Wyłącz wyświetlanie błędów i analizę języka w konfiguracji globalnej.

A sprawdzałeś czy w innym szablonie jest to samo?

W pierwszym linku nie widzę krzaków w tekście. W drugim też nie (w pliku trzeba poprawić tamy na tasmy).

Rozszerzeń do Joomla szukaj tutaj: http://extensions.joomla.org/


Nie chodzi oo krzaki


Tytuł artykułu w adminie : Taśmy krepowe śźżćńóęą
Tytuł artykułu frontpage: Tamy krepowe
Żródło strony:
<h2 class="contentheading">
<a href="/czesci-i-akcesoria/tasmy-krepowe" class="contentpagetitle">
Taśmy krepowe śźżćńóęą </a>
</h2>

http://www.urzadzenia-pakujace.pl/czesci-i-akcesoria/tasmy-krepowe

Na 1 sekundke wyswietla sie poprawny tytuł poczym zmienia na "bez polskich znaków"


SCREENY:

http://urzadzenia-pakujace.pl/1.jpg
http://urzadzenia-pakujace.pl/2.jpg
http://urzadzenia-pakujace.pl/3.jpg

i tego nie moge pojąc dlaczego w adminie eest inaczej , frontpage inaczej a źródło inaczej .....

EDIT: W innym szablonie jest ok.

moje
12-12-2009, 22:02
Zmieniłeś szablon dla sprawdzenia? Ręcznie edytowałeś aliasy- zastępując "ogonki"? Jakbyś poszukał na forum to ktoś podawał miejsce, gdzie trzeba dodać kod, który sprawia, że "ogonki" są zamieniane na "formy bezogonkowe".

Wyłącz ten dodatek.

P.S. A czy ten dodatek nie wymagał skonfigurowania w swoich ustawieniach?

EDIT:

Nie zapomnij wstawisz jeszcze większych plików ;)

zenter
12-12-2009, 22:17
Zmieniłeś szablon dla sprawdzenia? Ręcznie edytowałeś aliasy- zastępując "ogonki"? Jakbyś poszukał na forum to ktoś podawał miejsce, gdzie trzeba dodać kod, który sprawia, że "ogonki" są zamieniane na "formy bezogonkowe".

Wyłącz ten dodatek.

P.S. A czy ten dodatek nie wymagał skonfigurowania w swoich ustawieniach?

EDIT:

Nie zapomnij wstawisz jeszcze większych plików ;)

Narobiłem troche zamieszania a okazało się ze problem powodował : dodatek JRECACHE
:D
Dzięki za pomoc.