PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką galerię zdjęć polecacie?



morphic
12-12-2009, 20:10
Witajcie,

Szukam galerii posiadającej następujące funkcjonalności:
- łatwe dodawanie kolejnych galerii, najlepiej za pomocą przycisku,
- galerie powinny mieć możliwość podpinania do pozycji w menu (tak więc być tworzone na zasadzie artykułu, a nie na jako galeria z podgaleriami),
- Opisy do zdjęć dodawane ręczenie (większość oglądanych i wypróbowywanych galerii jako opis zdjęcia stosuje nazwę pliku zdjęcia,
- miniaturki są tworzone automatycznie,
- dobrze, gdyby była obsługa języka polskiego (czyli jakieś kodowanie UTF-8 najlepiej),
- ewentualna możliwość uploadu zdjęć i tworzenia galerii od strony głównej, bez wchodzenia przez zaplecze - ale to już dużo mniej ważne.

moje
12-12-2009, 21:01
A samemu, aż tak ciężko poszukać? Nikt nie udostępnia stron demo? Nigdzie nie ma opisów? Googlarka strajkuje?

morphic
12-12-2009, 21:05
Szukam już od jakiegoś czasu, google też chodzą, aż czerwone. Pytam poprostu, czy ktoś się z czymś podobnym nie spotkał.

trzepiz
12-12-2009, 21:50
http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery

są oceny użytkowników, popularność. Nic tylko pobrać zobaczyć .. i tyle ..

pyziak
12-12-2009, 21:51
Witam.

- łatwe dodawanie kolejnych galerii, najlepiej za pomocą przycisku, Wydaje mi się to normalne, no chyba że ktoś woli zdjęcia wrzucić via ftp

galerie powinny mieć możliwość podpinania do pozycji w menu (tak więc być tworzone na zasadzie artykułu, a nie na jako galeria z podgaleriami),tego to ja woguje nie rozumiem, co to znaczy 'podgalerie' ? oczywiście galerie posiadają kategorie i każda kategorię można wyświetlić za za pomocą pozycji w menu, tworzymy pozycję menu wybieramy odpowiednią pozycję 'widok kategorii i już

Opisy do zdjęć dodawane ręczenie (większość oglądanych i wypróbowywanych galerii jako opis zdjęcia stosuje nazwę pliku zdjęcia, no posiada nie wiem jak się to wyświetla bo nie korzystam, ale jest taka możliwość.

miniaturki są tworzone automatycznie standard

dobrze, gdyby była obsługa języka polskiego (czyli jakieś kodowanie UTF-8 najlepiej) co ma kodowanie UTF-8 do języka polskiego ? , ale oczywiście polski lang istnieje.

ewentualna możliwość uploadu zdjęć i tworzenia galerii od strony głównej, bez wchodzenia przez zaplecze - ale to już dużo mniej ważne nie wiem ja z tworzeniem kategorii (przyjmijmy galerii), ale zdjęcia można dodawać.
Ta galeria to Phoca Gallery, ale myślę że takich galerii jest dużo.

morphic
12-12-2009, 22:11
Witam.
Wydaje mi się to normalne, no chyba że ktoś woli zdjęcia wrzucić via ftp

No chodzi o to, żeby galeria nie była dodawana na zasadzie "Artykuły->Nowy->{galeria i coś tam jeszcze}

tego to ja woguje nie rozumiem, co to znaczy 'podgalerie' ? oczywiście galerie posiadają kategorie i każda kategorię można wyświetlić za za pomocą pozycji w menu, tworzymy pozycję menu wybieramy odpowiednią pozycję 'widok kategorii i już
no chodzi mi, żeby nie było to coś na wzór tego (http://www.marekmrozek.com/)

no posiada nie wiem jak się to wyświetla bo nie korzystam, ale jest taka możliwość.
Właśnie dobrze jakby była taka możliwość.

standard
Napisałem, żeby potem nie było tak jak ostatnio, że niezbyt dokładnie piszę o co mi chodzi ;) pzdr @Zwiastun

co ma kodowanie UTF-8 do języka polskiego ? , ale oczywiście polski lang istnieje.
No trochę ma.

nie wiem ja z tworzeniem kategorii (przyjmijmy galerii), ale zdjęcia można dodawać.
Rozumiem, że poprostu formularz logowania i tyle?

Ta galeria to Phoca Gallery, ale myślę że takich galerii jest dużo.
Fokę już testowałem i niestaty odpadła.

moje
12-12-2009, 22:24
Czemu Phoca odpada?

pyziak
12-12-2009, 22:29
No skoro testowałeś i nie spełnia twoich oczekiwań to trudno (nic na siłę)

co ma kodowanie UTF-8 do języka polskiego ? , ale oczywiście polski lang istnieje No trochę ma. a co ma ? czyli jak ktos ma kodowoanie strony w ISO-8859-2 to nie może mieć polskiego języka ?

morphic
12-12-2009, 22:43
Czemu Phoca odpada?

Stawiam to dla kumpla - fotografa - na Joomli. Phoca jest dla niego zbyt skomplikowana, a nie musi się na niej znać. No a ja nie za bardzo mam czas na adminisrowanie jego stronką.



a co ma ? czyli jak ktos ma kodowoanie strony w ISO-8859-2 to nie może mieć polskiego języka ?

No może, ale jak strona ma kodowanie w UTF-8 to sam rozumiesz :)

pyziak
12-12-2009, 23:15
No może, ale jak strona ma kodowanie w UTF-8 to sam rozumiesz :)
nie nie rozumiem, co ma kodowanie strony do jak twoje pytanie brzmiało:

dobrze, gdyby była obsługa języka polskiego
a nawet jak jest plik językowy nie zgodny z kodowanie m strony to można te kodowanie zmienić ( dla pliku z polskim językiem).

Stawiam to dla kumpla - fotografa - na Joomli. Phoca jest dla niego zbyt skomplikowana, a nie musi się na niej znać. No a ja nie za bardzo mam czas na adminisrowanie jego stronką. Oczywiście że nie musi może to komuś zlecić, skoro ty KUMPEL jego nie masz czasu. Szukasz galerii, która się zrobi i obsłuży sama ? takich nie ma.
Życzę powodzenia

Jola
12-12-2009, 23:58
@morphic instalujesz Joomla lokalnie, instalujesz galerie, które Cię interesują i testujesz.

big_krzysiek
13-12-2009, 00:25
po przetestowaniu kilku galerii dostepnych do joomla...zostalem "wierny" joomgallery (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/5481) ze wzgledu na mozliwosci , ktore oferuje....
jednak kazdy z nas ma inne oczekiwania...
zrob to (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery) co proponuje ci @jolaass

k-meal
18-12-2009, 19:28
Podłączę się do tematu, z tym, że chciałbym wiedzieć, którą galerię z tych najbardziej popularnych (expose, simple image, phoca, rs gallery itd.) sobie odpuścić.
Pracuję na Joomli 1.5.15, PHP 5.2.10, register globals ON, safe mode OFF.
Czy z którąś z nich mogę mieć większe problemy niż z innymi?

Pamietam, że swego czasu (co najmniej 2 lata temu) uzywalem expose'a, ale później był jakiś problem z dodawaniem nowych kategorii i chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam.

niebrat
15-01-2010, 00:10
A ja mam takie pytanie. Czy któraś z tych galerii oferuje ukrycie miniatur? Potrzebuję mieć po prostu ścieżki do plików, klikam w ścieżkę i dopiero wyskakuje lightbox na którym mogę zdjęcia przewijać. Ale powtarzam miniatury się nie pojawiają. Klikam w ścieżkę

big_krzysiek
15-01-2010, 08:01
w menu ustaw sciezke do sildeshow ...

niebrat
15-01-2010, 12:24
@big_krzysiek
A można nieco jaśniej? Generalnie kiedy dodaję nowy element menu do phoca gallery to nie ma możliwości aby podpiąć sam slideshow. Chyba, że źle zrozumiałem i chodzi o opcje phoca gallery?

k-meal
15-01-2010, 14:58
Jeśli kogoś interesuje, to wybrałem JoomGallery i polecam.