Logowanie

Zobacz pełną wersję : Obsługa własnej bazy danych



sebamasta
12-12-2009, 20:13
Witam mam takie pytanie czy jest możliwość obsługi własnej bazy danych z poziomu Joomla ? Ponieważ mam zadanie stworzenia własnej bazy danych i obsługę jej tyle że z tego co wyczytałem nie ma takiej możliwości chyba że się myle? Chodzi o formularze dodające edytujące oraz o wyświetlanie tych danych z bazy.

Jola
12-12-2009, 20:31
Witam,
to, o czym piszesz to nic innego jak komponent w Joomla.
Standardowo nie jest to własna baza tylko własne tabele w bazie Joomla!
Każdy komponent korzysta ze stworzonych na swoje potrzeby tabel, dodaje do nich wpisy, wyświetla itd. :)

moje
12-12-2009, 20:59
A do czego Ci to potrzebne i jaka to jest baza danych (access, xml, xls)?

sebamasta
12-12-2009, 22:59
bazę mogę napisać w czymkolwiek ogólnie to obsługę pisze w php ale do tego zdania mam to wykonać w joomla a z tego co się dotyczyłem to nie ma takiego narzędzia?

wg wykładowcy baza miała być w mysql

moje
12-12-2009, 23:14
Ale co ma zawierać ta baza, jakie dane/informacje?

sebamasta
12-12-2009, 23:40
ogólnie nie chodzi o rodzaj danych tylko o samą możliwość ale np niech to będzie szkolny dzienniczek ucznia czyli dodawanie uczniow itd oraz dodawanie edytowanie ocen?

lub inny przykład, chodzi o samą możliwość, o narzędzie do obsługi własnej bazy

zwiastun
12-12-2009, 23:53
Sądzę, że odpowiedź udzielona przez Jolaass w zupełności wyczerpuje temat na tym poziomie. Zadanie do wykonania, to napisanie prostego komponentu. Wzory do wykorzystania w Joomla!. Opis, jak to zrobić, m.in. na stronie użytkownika @wojtekkk, w języku angielskim na stronach dokumentacji Joomla, w języku polskim w książce Dana Rahmela: Joomla. Profesjonalne tworzenie stron WWW. Swego czasu także Mateusz Krzeszowiec dał wykład w SDJ Extra.