PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder mod_cblogin wygląd



maisa
12-12-2009, 22:49
czy jest możliwość aby mod_cblogin wyglądał np tak :http://prowebcreative.com/images/free-custom-login-module.jpgdokładnie chodzi mi o to aby był tak w poziomie abym mógł go zmieścić w toolbar udało mi się to z YOOlogin ale tam nie mogę włączyć akceptacji regulaminu przy rejestracji więc muszę pozostać przy mod_cblogin jeśli wiecie jak zrobić taki poziom to proszę o odpowiedź

seba.adm
12-12-2009, 22:53
Witam
Oczywiście że jest możliwość. Wejdź w szczegóły modułu, i po prawej stronie z rozwijanej listy Module orientation wybierz Horizontal

Pozdrawiam :)

maisa
12-12-2009, 22:55
ok ale nie wyświetla mi się poprawinie tak jak YOOlogin

maisa
12-12-2009, 23:26
a da się wygląd mod_cblogin zamienić na YOOlogin ??

alex51
13-12-2009, 08:59
Myślę, że prostszym sposobem byłoby dostosowanie odpowiadającego Ci modułu YOOlogin do współpracy z komponentem CB, niż kombinacje ze zmianą wyglądu modułu cblogin, który praktycznie nie ma takich opcji.
Chcąc aby kierował on do formularza rejestracji CB, w którym jak sądzę wybrałeś obowiązek akceptacji regulaminu, należy w pliku modules/mod_yoo_login/tmpl/default.php odnaleźć wiersz 112:


<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=register' ); ?>"><?php echo JText::_( 'REGISTER'); ?></a>

i zamienić go na:


<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=registers' ); ?>"><?php echo JText::_( 'REGISTER'); ?></a>

Wypadałoby również odpowiednio dostosować pozostałe linki modułu logowania aby go całkowicie powiązać z CB, ale pytałeś o możliwość włączenia akceptacji regulaminu, stad moja skromna podpowiedź.

maisa
13-12-2009, 13:33
super bardzo bym chciał również powiązać z CB mógł byś napisać mi jakie pliki i linki modułu miał bym edytować ?

alex51
13-12-2009, 14:04
Podałem Ci juz co zmienic aby moduł kierował do formularza rejestracyjnego CB.
Pozostaje jedynie poprawić przekierowanie do "przypominacza" loginu i hasła.
W nowym module są to 2 oddzielne pozycje:
Forgot your password
Forgot your username

CB załatwia to w jednej procedurze: Zgubiłeś/-aś/-aś Login lub Hasło ?

Proponuje w pliku modules/mod_yoo_login/tmpl/default.php zmienić wpis:
wiersz 97:


<?php if ( $lost_password ) { ?>
<span class="lostpassword">
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=reset' ); ?>"><?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_PASSWORD'); ?></a>
</span>
<?php } ?>

<?php if ( $lost_username ) { ?>
<span class="lostusername">
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=remind' ); ?>"><?php echo JText::_('FORGOT_YOUR_USERNAME'); ?></a>
</span>
<?php } ?>na następujący:


<?php if ( $lost_password ) { ?>
<span class="lostpassword">
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_comprofiler&task=lostpassword' ); ?>">
<?php echo JText::_('Lost Password?'); ?></a>
</span>
<?php } ?>

<?php if ( $lost_username ) { ?>

<?php } ?>Tym sposobem pozostaną Ci w module tylko 2 odnosniki:
Lost Password? - do przypomnienia zapomnianego loginu lub hasła oraz Create an account? do zarejestrowania się nowego użytkownika.

Na wszelki wypadek wstawiam Ci kompletny, poprawiony plik default.php, do pobrania >>TUTAJ<< (http://alex51.funpic.de/joomla/default.zip).

Pozostaje jeszcze kwestia poprawienia pisowni nazw w języku polskim, ale to może innym razem. :)

maisa
13-12-2009, 14:33
dokładnie o to mi chodziło chyba pierwszy raz tu dostałem szybką i profesjonalną pomoc :) dziękuję bardzo i życzę wesołych i pogodnych świąt :)pozdrawiam

alex51
13-12-2009, 17:12
Proszę bardzo, dodałem jeszcze wstępnie poprawiony plik języka i wraz z poprawkami w pliku default.php spakowałem i wstawiłem na >>SERWER<< (http://alex51.funpic.de/joomla/popr_mod_yoologin.zip). Plik języka: en-GB.mod_yoo_login.ini należy przesłać do katalogu language/en-GB, nadpisując nim istniejący tam plik. "Spolszczone" zostały tylko elementy modułu logowania:
Przypomnij hasło/login?
Zarejestruj się
Zaloguj
Wyloguj
oraz komunikat powitalny: Witaj ...
Ustawiłem w nim wyświetlanie loginu użytkownika (username), w miejsce wcześniej ustawionego tu imienia (nazwy - user).

Dziamdziak
23-12-2009, 23:47
do zwyczajnego modułu cb login ten plik spolszczeniowy działa, bo ja go użyłem lecz dalej mam angielskie nazwy, a jest to dość irytujące...

mav
06-01-2010, 14:08
Podlanczam sie do watku. A dokaldnie chcialbym sie dowiedziec czy w jakis wmiare prosty sposob mozna zmienic wyglad pola formularza dow pisania loginu i hasla. Oraz czy mozna zmienic wyglad przycisku zaloguj. Nigdzie nie moge znalesc grafiki z ktorej zostaje on wczytany.
Jesli jest to mozliwe prosze o podpowiedz i milo b bylo znac numer liniki w ktorej jest to opisane.

martprint
24-05-2010, 20:41
alex51!!!
Witam.
Mam problem z podmianą systemu rejestracji w yoo_login.
Chodzi mi o to by po kliknięciu w ikonę przenosił do rejestracji z VM a nie do standardowego Joomla.
Bardzo proszę o pomoc może jakiś gotowy skrypt bo już opadam z sił.
Z góry wielkie dzięki za pomoc
---joomla 1.5.9----- VM 1.1.2

alex51
25-05-2010, 16:24
Analogicznie do mojej wcześniejszej wypowiedzi proponuję zmianę w pliku modules/mod_yoo_login/tmpl/default.php. Chcąc aby kierował on do formularza rejestracji VM należy w tym pliku odnaleźć wiersz 112:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&view=register' ); ?>"><?php echo JText::_( 'REGISTER'); ?></a>i zmienić go na:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_virtuemart&page=shop.registration' ); ?>"><?php echo JText::_( 'REGISTER'); ?></a>Jeśli nie masz spolszczonego modułu Yoo_login i nie bardzo posługujesz się edytorem to możesz >>STĄD<< (http://alex51.funpic.de/joomla/yoologin_to_virtuemart.zip) pobrać gotowy plik default.php (z w/w zmianami) oraz plik językowy en-GB.mod_yoo_login.ini. Plik języka należy wstawić do głównego katalogu językowego language/en-GB, nadpisując nim znajdujący się tam plik o identycznej nazwie. Ścieżka do nadpisania pliku default.php wcześniej została już podana.
Dodam jeszcze, że do VM jest specjalny moduł logowania i rejestracji, więc można go zastosować w zastępstwie standardowego modułu mod_login czy też modułu mod_yoo_login.