PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie forum



yaroslaw
14-12-2009, 13:20
Witam !!
Chciałem przebrnąć przez wszystkie poruszane tematy, ale to jest jakaś masakra, cóz w myśl zasady kto późno przychodzi samo sobie szkodzi musiałem poświęcić sporo czasu na sprawdzenie czy taki temat już byl ale nie znalazłem.
Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.
Szukam takiego modułu forum by móc przenieść do niego wszystkie wpisy z obecnego pracującego na phpPrzemo. Nie chcę tracić wpisów z ponad 2 lat, co jest oczywiste.
Ważnym elementem jest też to, aby mój czytelnik mógł za jednym zalogowaniem na jednym nicku korzystać zarówno z forum jaki i jomlasocial oraz komentarzy (te dwa ostatnie mam już kupione i są ze sobą kompatybilne).
Z góry dziękuję za ewentualna pomoc.

yaroslaw
14-12-2009, 20:18
I nikt nie zna rozwiązania by pomóc ?? Kurcze troszkę czas mnie goni i nie ukrywam, że to jest dla mnie sprawa dość pilna i priorytetowa

pyziak
14-12-2009, 23:16
No jak widać nikt nie zna, bo nie ma czegoś takiego jak moduł forum żeby przenieś wpisy z obecnego forum. Przede wszystkim nie napisałeś do jakiego forum chcesz migrować, (co prawda nie ma chyba gotowych skryptów do migracji jako takiej), ale może ktoś już to przerabiał i by Ci podpowiedział. Generalnie trzeba ręcznie przerzucać wpisy z bazy danych oczywiście wiedząć co i gdzie umieścić.

yaroslaw
14-12-2009, 23:24
chodzi mi o to, że obecnie przy moim portalu funkcjonuje forum phpBB modyfikowane przez Przemo - myślę, że chyba każdy wie.
Sam portal oparty jest na joomli. Za klilka dni szykujemy nową odslone na nowej wersji joomli z nowymi funkcjonalnościami typu socjal czy system komentarzy tej samej firmy. Dlatego też chciałem żeby user mógł na jednym loginie korzystac i z socjala i z komenatrzy oraz z forum bo teraz na forum nalezy sie osobno logowac.
chciałem to spiąć w spójną calość
może nie wyrażam się zbyt precyzyjnie ale i informatykiem nie jestem

pyziak
14-12-2009, 23:44
wpisz w wyszukiwarkę forumową frazę phpBB z znajdziesz odpowiedz, i zainteresuj się tymi dodatkami:
http://extensions.joomla.org/extensions/bridges/forum-bridges
nie wiem jak działa pomost z wersją byPrzemo, ale z phpBB działa dobrze

yaroslaw
14-12-2009, 23:49
na tą chwilę śliczne dzięki za pomoc Dam to koledze bardziej rozgarniętemu w tych kwestiach niż ja i mam nadzieję, że coś z tego będzie
jeśli ktoś ma jeszcze jakąś fajną podpowiedź to będę wdzięczny