PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja joomli na serwerze i kilka donem



kovu
14-12-2009, 14:43
Cześć od niedawna korzystam z joomli i raczej jestem z niej zadowolona...jakieś ponad pół roku temu utworzylam stronkę przy użyciu joomli (domena ciągnęła stonkę z podkatalogu gdzie była zainstalowana joomla), jakiś miesiąc temu chciałam stworzyć nową stronkę ale też przy użyciu joomli, oczywiście nowa domena zainstalowałam joomlę znowu w nowym podkatalogu i załamałam się bo stara stronka zniknęła...jak rozwiązać taki problem...pomóżcie

alex51
14-12-2009, 16:00
Z Twojego opisu nie bardzo rozumiem co i gdzie zainstalowałaś. Jeśli na jednym serwerze masz obie domeny z zainstalowanymi joomla w dwóch różnych katalogach, to musisz mieć możliwość korzystania tam również z dwóch baz danych. Nie wszystkie serwery maja taka opcję, są takie w których ma się możliwość założenia tylko jednej bazy danych. Przede wszystkim podałaś zbyt mało szczegółów, aby oczekiwać sensownych wyjaśnień.

pyziak
14-12-2009, 16:29
dokładnie jak napisał @Alex51 pewnie zainstalowałaś drugą Joomle na tej samej bazie co poprzednia, ale skoro tak to nie powinna zniknąć tylko powinna zniknąć jej zawartość. Najlepiej jak podasz link do stronek, jak się stało tak że nadpisałaś bazę to backup załatwi sprawę o ile taki istnieje.

nikszal
14-12-2009, 16:34
Tylko jedna baza nie jest przeszkodą, żeby mieć na niej 2 stronki, ale jeśli nie masz swojego backupu, to smaruj liścik do administratora serwera, aby przywrócił stronę z kopii.

zwiastun
14-12-2009, 17:04
A troszkę wolniej? Może stare tabele są w bazie danych? Chyba, że podczas instalacji poleciłaś je usunąć. Obejrzyj najpierw dokładnie, co masz w bazie danych!

kovu
15-12-2009, 15:23
Najprawdopodobniej macie rację, poprostu nie utworzyłam drugiej bazy tylko zapisalam do tamtej, jesli chodzi o odzyskanie poprzedniej wersji to mam backup i nie bedzie z tym problemu, mam nadzieje...choć nie wiem czy nie jest za dużya powiedzcie jak na przyszłość instalować joomle z nową bazą danych...tzn.mam najpierw utworzyc sobie baze danych o nazwie x na serwerze i instaluje joomle i przesyłam na serwer do odpowiedniego podkatalogu, i przy instalacji gdy konfiguruję bazę danych to wybieram bazę x którą wcześniej utworzyłam tak?

trzepiz
15-12-2009, 15:26
przy instalacji gdy konfiguruję bazę danych to wybieram bazę x którą wcześniej utworzyłam tak?

tak będzie najprościej