PDA

Zobacz pełną wersję : contacts - nic sie nie zmienia



zeisse
09-12-2005, 15:04
Zaczynam dopiero zabawe z joomlą.
Chciałem zmienic informacje kontaktowe ale nie zaleznie od tego czy ustawiam wszystko na widoczne czy ukryte nic się nie zmienia. Np. FAX jest widoczny zawsze mimo ustawienia HIDE. Zakłądka kontaktów cały czas wyglada tak samo.
I gdzie wogóle mozna uzupełnić informacje kontaktowe, bo w contacts nie ma miejsca na wpisanie np. numeru telefonu.
Dzieki za pomoc i sorry jesli pytanie jest głupie ;-)

stone
09-12-2005, 22:17
nie ma głupich ptan, sa glupie odpowiedzi:)

ale bedzie troszke problem Ci pomoc bo zbyt enigmatycznie napisales jakie wykonujesz czynnosci w zmianie kontaktu
Pamietaj ze kazdy kontakt jest definiowany osobno

zeisse
09-12-2005, 22:56
Postaram się wytłumaczyć jasniej.

wchodze do:
control panel->menu manager-> edycja mainmenu->contacs.

Po prawej stronie mam DETAIL po lewel PARAMETERS
Zmiany w DETAIL przynosza założony efekt, np. ustawienie PUBLISHED na NIE ukrywa przycisk CONTACS w menu na stronie głównej, zmiana wpisu w polu NAME powoduje zmiane w wyświetlanym menu itd. Czyli w polu DETAIL wszystko działa poprawnie. Ale w polu PUBLISHED nic nie działa. Cokolwiek bym nie zmienił, po odswieżeniu i kliknieciu na Contacts w menu głównym strona ciągle wygląda tak samo. Chce wyłączyć np. pole FAX, ADRES lub TELEFON ale mimo ustawienia na HIDE te pola ciągle sa wyświetlane. Ustawiłem wszystko na HIDE i ciągle wyswietlało się to samo. Ustawiłem na SHOW i nadal nic się nie zmieniło. Czyli zmiany ustawień w polu PUBLISHED nie przynosza zadnego efektu. I nie wiem jak to przejśc ;-)

A drugie pytanie: gdzie wpisać informacje o telefonie czy adresie? W ustawieniach które opisałem wyżej można tylko (teoretycznie) ustawić wyswietlanie lub ukrycie poszczególnych informacji. Ale gdzie moge wpisać numer telefonu albo adres?

zwiastun
10-12-2005, 01:03
Ustawienia pozycji menu mają niższy priorytet niż ustawienia w konkretnym kontakcie. Widocznie masz różne ustawienia. Zmień odpowiednio w komponencie, a nie tylko w poyzcji menu.

zeisse
10-12-2005, 11:54
No i zadziałało ;-)
dzieki.