PDA

Zobacz pełną wersję : Tłumaczenie tytułów galerii zOOm w Joom!Fish



Mimizu
28-07-2006, 22:39
Używam zOOm Media Gallery oraz Joom!Fish do tłumaczenia zawartości strony na język angielski. Wybór języka wpływa wprawdzie na zmianę języka zOOm, ale mi potrzebne jest jeszcze tłumaczenie tytułów galeri. Zupełnie nie mam pojęciaj jak to zrobić. Czy ktoś mógłby mi może pomóć?

stone
29-07-2006, 22:26
Tu jest opis jak to zrobic, Nie sprawdzałem więc daj znać jak Ci się uda:)

Rybik
29-07-2006, 22:42
tak wyglada definicja translacji nazw i opisow plikow dla docmana, wrzuca sie to do pliku xml (np DOCmanfiles.xml) i umieszcza w /administrator/components/com_joomfish/contentelements


<?xml version="1.0" ?>
<joomfish type="contentelement">
<name>DOCman files</name>
<author>A. Kempkens</author>
<version>1.7</version>
<description>Definition for the DOCman files</description>
<reference>
<table name="docman">
<field type="referenceid" name="id" translate="0">ID</field>
<field type="titletext" name="dmname" translate="1">Name</field>
<field type="textarea" name="dmdescription" translate="1">Description</field>
</table>
</reference>
</joomfish>

od tej chwili w joomfishu pojawi sie nowa kategoria elementow do translacji (nazwa zdefiniowana w <name>
<table name ... to nazwa tabeli bez prefiksu, zwykle jest nazwa komponentu, potem podaje sie pola tej tabeli ktore chce sie tlumaczyc, opcja translate="0" oznacza ze pole nie bedzie tlumaczalen tylko pokazywane w fiszu dla celow informacyjnych, nie bardzo orientuje sie jakie on oferuje typy pol ale na poczatek te co widac wyzej powinny wystarczyc do przerobienia.

good luck, have fun

stone
29-07-2006, 23:29
Oj, a ja przepraszam bo zapomniełem link podac http://www.zoomfactory.org/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=&func=view&catid=19&id=8981#8981

Mimizu
30-07-2006, 12:58
Podobny opis znalazłem tutaj i dzięki temu udało mi się rozwiązać problem. http://forge.joomla.org/sf/discussion/do/listPosts/projects.joomfish/discussion.joomfish_3rd_party_issues.topc2822
Mimo wszystko wielkie dzięki za pomoc.

eSiK
06-08-2006, 15:16
Dzięki za poradę w sprawie tych tłumaczeń - działają elegancko :cool:
Mam jednak jeden problem, praktycznie od początku zainstalowania modułu JoomFish.

Otóż wszystko się ładnie tłumaczy prócz jednek rzeczy... jak już kliknę na obrazek i otwiera się nowe okno z obrazkiem, opisem, komentarzami etc... wszystko jest po Polsku - mimo, iż w danym momencie aktywny jest język angielski.
Czy ktoś już się spotkał w podobnym błędem?

Jeśli tak to będę wdzięczny za pomoc :)
Pozdro!

sake1
19-01-2008, 00:34
Witam

Mam problem z JoomFish stworzyłem plik dla ZOOM Gallery

<?xml version="1.0" ?>
<joomfish type="contentelement">
<name>ZOOM:Category</name>
<author>Tgraf Studio</author>
<version>2.5.1</version>
<description>Definition for ZOOM Gallery Category</description>
<reference>
<table name="zoom">
<field type="referenceid" name="catid" translate="0">ID</field>
<field type="titletext" name="catname" translate="1">Name</field>
<field type="textarea" name="catdescr" translate="1">Description</field>
</table>
</reference>
</joomfish>

który powinien umożliwić translację kategorii w galerii ale mi to nie dział pojawia się w JoomFish’u wybór Zoom ale po zmianie tekstów nie zmieniają się na stronie frontowej teksty dla Zoom Gallery.
Proszę o pomoc