PDA

Zobacz pełną wersję : trzy pytania odnośnie szablonów



lamcpp
15-12-2009, 21:43
witam,
tworze sobie szablon dla joomla i teraz mam dwa pytania, bo napotkałem pewne trudności:
1. Nie mogę dodać obrazków za pomocą img w tworzonym przeze mnie szablonie, są one niewidoczne (widoczne są tylko wtedy jesli dodam je jako tło) Czym to może być spowodowane?
2. Do czego własciwie słuzy wypisywanie nazw plików w templateDetails.xml? Kto z tego korzysta? szablon dodaje manualnie z panelu admina i nie bardzo rozumiem po co to potrzebne
3.
<jdoc:include type="head" /> co oznacza taka instrukcja? znam php i css ale nie spotkałem się z tym wczesniej, czytałem tez na centrum pomocy joomla instrukcje, to tam nie ma jdoc: tylko są jakieś inne funkcje, dlatego pytam, czy tu chodzi o wyświetlanie modułów joomla? ze jezeli chcemy miec w danym divie dany moduł to poprostu dodajemy jego nazwe?

zwiastun
15-12-2009, 21:49
A gdzie czytasz? Bo "tam" są "te" instrukcje - wiki:szablony

lamcpp
16-12-2009, 02:18
czytam ze strony:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/558/46/

jest tam funkcja MosLoadModules,
a jak przyjrzę się standardowym szablonom to nie mają tej funkcji ale mają coś takiego:
<head>
<jdoc:include type="head" />

itd.
co to jest to jdoc?

zwiastun
16-12-2009, 04:13
www.wiki.joomla.pl!

PeFik
16-12-2009, 14:33
..może lepiej kupić sobie wreszcie książkę i przestać czytać stare poradniki dla joomla! 1.0.x, albo jak napisał zwiastun lektura wiki