PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem po wygaśnięciu certyfikatu bezpieczeństwa



nikszal
15-12-2009, 23:14
Mam problem z logowaniem od strony frontowej po wygaśnięciu certyfikatu bezpieczeństwa na serwerze. Nowy certyfikat już jest, ale problem pozostał. Przy próbie logowania mam zabroniony dostęp (403), a przeglądarka wyrzuca komunikat dotyczący portu 443. Nie wiem, czy to mój Kaspersky zwariował, czy też nadal istnieje bug związany z certyfikatem?

Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?

trzepiz
15-12-2009, 23:24
certyfikat z tego co wiem trzymany jest w przeglądarce (może się mylę) sprawdz ustawienia przeglądarki pod tym kontem i usuń stary certyfikat. Po wyczyszczeniu wszystkiego i ponownym wejściu na stronę powinieneś mieś monit o nowym certyfikacie i możliwości zainstalowania go ..

nikszal
15-12-2009, 23:51
Nic z tego. W FF wyczyściłem wszystko, prócz haseł,a problem jest nadal.

Podczas logowania od frontu Joomla przechodzi w tryb szyfrowany https ?

Edit: komunikat z FF

xxxxxxxxx.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Ten certyfikat jest prawidłowy tylko dla n15 netmark pl.

(Kod błędu: ssl error bad cert domain)

Administrator twierdzi, że "Certyfikat SSL zakupiony jest jedynie na główną domenę serwera n15, czyli n15.netmark.pl.

W tym wypadku certyfikat nie wpływa w żaden sposób na działanie Pana strony."

mzalfres
16-12-2009, 01:20
I niestety ten "wredny admin" ma rację ;) Ale nie do końca. Serwer powinien zostać przekonfigurowany tak, żeby korzystać z właściwego certyfikatu, czyli przynależnego do Twojej domeny a nie do głównej domeny serwera. Niestety to wymaga trochę zabawy i chyba nie zawsze wręcz jest możliwe. Jedyne więc co pozostaje to walka z FF. Ja w takich sytuacjach zawsze robię prosty test - wyłączam przeglądarkę, robię backup konfiguracji FF'a a potem włączam go jeszcze raz. Jeśli jakikolwiek problem będzie się wiązał z konfiguracją, zapamiętanymi parameterami czy tym podobne - to po tej operacji MUSI zniknąć. Jeśli nie - sprawa jest głębsza niż konfigi. Mogę pomóc bezpośrednio jak jeszcze aktualne to daj znać na priv'a.