PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły



sami
16-12-2009, 13:58
Witam
Mam problem dotyczący artykułów mianowicie, nie mogę wpisać tyle treści ile chce, po prostu nie da się zapisać zmian.

Więc moje pytanie dotyczy czy jest jakaś ograniczona liczba tekstu który można mieć w artykule, istnieją jakieś ograniczenia ?

Oraz gdzie artykuły sa zapisywane może poprzez edycje pliku da rade zdziałać cos więcej.

Z góry dziękuje za pomoc.:)

pyziak
16-12-2009, 14:00
artykuły są zapisywane w bazie danych, a ile tekstu ma mieć twój artykuł ?

sami
16-12-2009, 14:11
nie wiem ile słów lecz jest dosyć długi do tego dochodzą powiedźmy 2-3 obazki.

pyziak
16-12-2009, 14:16
co to znaczy długi ? u siebie testowo umieściłem tekst powiedzmy 5 stron maszynopisu nie wiem czy to mało czy to dużo, jak nie podasz konkretów to się nie dogadamy

sami
16-12-2009, 14:19
powiedzmy ok. 2 stron w Wordzie pisanych czcionka 12, no tam odstępy spacje i te obrazki.
po prostu wklejając część i się zapisało jak dodaje dalej i klikam zapisz to brak reakcji.

pyziak
16-12-2009, 15:06
Jaki edytor ? jaka Joomla, jakie ustawienia serwera ? , może skorzystaj z poradnika pisania postów, znajdziesz go na forum. Jak wklejasz z Worda ?

zwiastun
16-12-2009, 15:17
Nie wklejaj bezpośrednio z Worda, to się zapisze! Powtarzane w kółko na forum i nie tylko!

jaguar
26-03-2010, 13:09
Polecam otwarcie notatnika (notepad) kiedy coś dłubiesz przy stronie. Kopiujesz tekst sformatowany do notatnika i z notatnika na stronę.
U mnie to taka reguła ułatwiająca życie.

Plastek73
26-03-2010, 15:06
Albo jeszcze prościej, wklejać poprzez "wklej jako czysty tekst" albo "wklej z Worda" i wtedy nie trzeba się bawić w podwójne kopiowanie.

jaguar
27-03-2010, 03:00
Albo jeszcze prościej, wklejać poprzez "wklej jako czysty tekst" albo "wklej z Worda" i wtedy nie trzeba się bawić w podwójne kopiowanie.
Wiesz, odpalenie notatnika i przeklejenie tekstu dwa razy kosztuje mniej niż odpalanie potem każdego artykułu i wywalanie zbędnych krzaczków, które jednak zostają i niby nic złego nie robią ale jednak potrafią trochę nabrudzić.

Plastek73
27-03-2010, 17:30
Wiesz, odpalenie notatnika i przeklejenie tekstu dwa razy kosztuje mniej niż odpalanie potem każdego artykułu i wywalanie zbędnych krzaczków, które jednak zostają i niby nic złego nie robią ale jednak potrafią trochę nabrudzić.

Przy "wklej z Worda" rzeczywiście może zostać coś brzydkiego, ale przy "wklej jako czysty tekst" nie zostaje nic, co mogłoby namieszać. Chyba że się mylę i jednak coś zostaje, ale nie zauważyłem w takiej sytuacji żadnego niepotrzebnego formatowania.