PDA

Zobacz pełną wersję : Problem formalny z komponentami



mitasdar
17-12-2009, 20:09
Witam wszystkich,
Tworzę dokumentację techniczną na temat Joomla 1.5. Mam sporo materiałów (ksiązki, jakieś kursy instalacji itp w PDFach) dotyczących wersji 1.0 i 1.5. W tych dotyczących 1.0 jest wyraźnie powiedziane, że część Joomli odpowiedzialna za tworzenie artykułów jest komponentem (nie modułem, nie pluginem, nie szablonem). Natomiast w żadnym ze źródeł na temat wersji 1.5 nie ma takiej informacji bezpośrednio podanej. Bardzo bym chciał, żeby mi ktoś jak krowie przy rowie jednoznacznie odpowiedział na pytania:
- czy w wersji 1.5 komponentami są tylko te elementy, które są widoczne w menu komponentów? Jeśli nie, to które jeszcze są komponentami?
- czy Menedżer artykułów i Menedżer mediów i menedżer strony głównej są komponentami? Jeśli nie są, to czym są?? To elementy niezrzeszone? :)

Zależy mi na tym, żeby zrozumieć ten podział. Zastanawiam się w ogóle czy ktoś to tak naprawdę rozumie do końca. No i czy w ogóle to nie jest dorabianie teorii do praktyki z tym podziałem na komponenty.
Z góry dzięki za pomoc,
DM

zwiastun
17-12-2009, 20:30
Witam wszystkich,
Tworzę dokumentację techniczną na temat Joomla 1.5....

No to ja Ci gratuluję i życzę powodzenia. Zwłaszcza z wiedzą wymagającą tłumaczenia dość banalnego problemu "jak krowie przy rowie".

1. A co to niby m być ta Twoja "dokumentacja techniczna"? Masz zamiar zastąpić Projekt Joomla! w jego pracach?
2. Czy coś Ci mówi nazwa "com_content", czy też to jeszcze nie jest poziom, jak "krowie przy rowie".
3. Podstawy dokumentacji "technicznej" Joomla wygeneruje Ci phpDocumentator. Reszta jest w kilku książkach, niestety, nie po polsku.
PS. Parę drobiazgów jest przetłumaczonych na wiki.joomla.pl

big_krzysiek
17-12-2009, 20:36
witaj....
otworz folder administrator/components i folder components w folderze z joomla...wszystko co tam jest ...to sa komponenty..

zastanow sie nad rozbudowa o swoja wiedze wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/Strona_główna)...:-)

@edit
no tak...6 minut pisanie dwoch zdan w poscie....:-)

mitasdar
17-12-2009, 20:58
Zwiastun:
- nie wiem dlaczego tak się przyczepiłeś tej krowy przy rowie. Zupełnie tak, jak bym ciebie od krów przy rowie nawyzywał, a to zupełnie nie o to chodziło...
- gdyby mi coś mówiło com_content, to bym prawdopodobnie nie zadał tego pytania.
- nie interesuje mnie twoje zdanie na temat mojego poziomu i tego czy powinienem pisać jakieś dokumentacje czy nie.

Tak czy siak dzięki za odpowiedź

zwiastun
17-12-2009, 21:37
Radziłbym nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Zabieranie się za tworzenie dokumentacji technicznej Joomla z kompetencjami, jakie tutaj objawiasz, to podejmowanie się budowania wieży Eiffla w oparciu o kwalifikacje wyniesione z zabawy klockami.
Mnie Twój poziom w ogóle nie interesuje. Interesuje mnie natomiast, żeby na forum poważni ludzie przedstawiali poważnie swoje poważne problemy, a nie opowiadali bajki!