PDA

Zobacz pełną wersję : VM Problem z koszykiem



lenovo
17-12-2009, 21:11
Witam, aktualnie mam joomla 1.5.15 oraz VM 1.1.12 (nie zaktualizowana ze wzgledu na liczne zmiany w plikach VM mojego serwisu ,ktore zostana nadpisane po aktualizacji). Wszystko dziala poprawnie z wyjatkiem modulu koszyk. Mianowicie gdy dodam produkty do koszyka jest ok, moge je usuwac w koszyku, dodawac nowe jest ok. Jednak gdy po dodaniu produktu przejde z koszyka na strone glowna koszyk wyswietla informacje ,ze jest pusty. Gdy dodam produkt ponownie i pokaze sie koszyk zostaje on zaktualizowany o dodany produkt, jednak gdy przejde na strone glowna produkty znikaja...

Czy mial ktos moze podobny problem? W jaki sposob go rozwiazac? Ponowna instalacja modulu koszyka nie pomogla.

Dodam ,ze majac J1.5.12 problem byl ten sam.

Pozdrawiam!

Jac
18-12-2009, 11:15
Przerabiałem kilka tygodni temu taki sam problem.
Wyłącz sprawdzanie ciasteczek w konfiguracji Virtuemart i daj znać, czy pomogło.

lenovo
18-12-2009, 18:00
Mialem juz to wylaczone, wiec nadal to nie pomaga. Czy jeszcze jakies zmiany wprowadzales zanim zaczal ci koszyk normalnie funkcjonowac?

Jac
19-12-2009, 11:58
Pamiętam, że problem związany był chyba z zapamiętywaniem sesji. Sprawdziłbym jeszcze jak będzie przy wyłączonej pamięci podręcznej (cache).
Czy korzystasz z dodatkowego komponentu SEO SEF? Jeśli tak, również tam wyłącz cache i sprawdź, jak koszyk VM będzie się zachowywał.

lenovo
19-12-2009, 23:07
Mam wylaczone wszystkie cache zarowno w joomla jak i w VM. Nie posiadam komponentu SEO oraz nie uzywam prostych linkow. Jeszcze jakis pomysl na naprawe koszyka? Pozdrawiam

lenovo
03-01-2010, 14:56
i jak panowie? czy ktos ma jakis pomysl / sugestie? Bardzo mi zalezy na naprawie tego problemu bo nie moge ukonczyc strony z tym problemem koszyka. pozdrawiam