PDA

Zobacz pełną wersję : short_open_tag w .htaccess na nazwa.pl



skibbbi
29-07-2006, 23:55
Joomla 1.0.10pl

założyłem konto testowe na nazwa.pl no i w podczas testu instalatora pokazało, że:

allow_url_fopen on
register_globals on
short_open_tag on

pogrzebałem na forum i za radą Jaśnie Oświeconego Rybika ;) w .htaccess wpisałem na końcu

php_flag allow_url_fopen off
php_flag register_globals off
php_flag short_open_tag off to ostatnie to sobie wymyśliłem sam

po tych zabiegach serwer wyświetla mi:

php_flag allow_url_fopen on
php_flag register_globals off
php_flag short_open_tag 0 (piszę słownie zero nie O ani ON - napis jest na czarno)

Odnośnie wpisu pierwszego czy jak zostanie na ON to będzie zbrodnia dla joomli (napisałem już do admina nazwa.pl i zobaczymy czy da się to zmienić)

Odnośnie trzeciego czy to zero to to samo co off czy jeszcze coś kombinować?


Pozdrawiam,

Skibbbi

zwiastun
30-07-2006, 00:20
A jak sądzisz, w przełożeniu na liczby, to ktora będzie oznaczała że coś jest właczone? 1 czy 0. W moej szkole wiedzą to pierwszaki po pierwszych zajęciach w pracowni informatycznej

skibbbi
30-07-2006, 00:56
Niby to i prawda, mylące jest tylko to, że przy innych pozycjach jest on lub off a nie 1 lub 0 w każdym bądź razie dzięki za utwierdzenie w podejrzeniach :)

A co z tym allow_url_fopen on bardzo to szkodzi joomli lub raczej ogranicza.

Skibbbi

Rybik
30-07-2006, 15:07
te dwa ustawienia sa oglednie mowiac nieszkodliwe dla funkcjonalnosci Joomla (url fopen i short open tags)

skibbbi
30-07-2006, 15:37
To to w tym momencie spoko :) decyduję się na nazwa.pl bo jakoś mi podszedł panel admina i reszta działa tak od razu bez żadnych kombinacji.

zwiastun
30-07-2006, 16:31
Z tym wyłaczonym short_open_tag mogą się wszakże pojawić problemy w przypadku, co tu dużo mówić, niechlujnie napisanych skryptów. Jeśli zdarzy się, co nie bywa aż tak rzadko, skrypt, w którym zamiast <?php masz tylko <? efekt bedzie najczęściej mizerny: bład, coś nie zostanie odczytane, zinterpretowane. Więcej poszukaj na forum. Na przyzwoitym serwerze interpretacja krótkich znaczników winna być włączona.

jahu
30-09-2006, 15:38
sory za glupie pytanie ale jak w takim razie wlaczyc interpretacje krótkich znaczników na apachu?