PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana folderu z joomla



szymon_p
19-12-2009, 09:04
Niestety nie znalazłem tematu, gdzie było jasno i wyraźnie napisane więc pytam. Jak przenieść cały stronę opartą na joomla 1.5 na inny folder. Aktualnie strona znajduje się w folderze mojadomena.p/new/ chciałbym ją przenieść do głównego folderu. CO robić krok po kroku?

alex51
19-12-2009, 09:13
Obawiam się, że pytasz o sprawy związane z elementarną obsługą joomla, więc nie oczekuj, że ktoś Ci poda instrukcję "krok po kroku" przeniesienia wszystkich plików z wybranego katalogu do innego. Taka "przeprowadzka" plików powinienna być dokonana za pomocą klienta ftp. Trzeba skopiować zawartość katalogu z joomla na swój komputer i następnie przenieść ją do wybranego, docelowego katalogu na serwerze, kasując jednocześnie zawartość poprzedniego, starego katalogu z plikami joomla. Oczywiście nie można zapomnieć o zmianie stosownych wpisów w pliku configuration,php

szymon_p
19-12-2009, 10:17
Spokojnie tak źle nie jest ze mną. Tylko nie chcę stracić ustawień i przede wszystkim artykułów, bo kolega się narobił...

Dylek
19-12-2009, 10:59
Przekieruj domene do katalogu /new i obedzie sie bez przenoszenia Joomli

alex51
19-12-2009, 12:07
(...)Tylko nie chcę stracić ustawień i przede wszystkim artykułów, bo kolega się narobił...
Jeśli masz kopię bazy danych, to nie musisz się martwić, bo tam się one znajdują a nie w plikach z serwera.