PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z połączeniem bazy danych



GoTo
19-12-2009, 14:59
Witam. Mam problem, ponieważ po przerzuceniu bazy danych przy próbie połączenia się ze stroną wyskakuje komunikat "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL". Ok, od początku. Dostałem małe szkolne zlecenie na stronę. Postanowiłem zrobić stronę w Joomli, jak na razie na localhoście w programie WebServ. Utworzyłem bazę danych, zainstalowałem Joomle 1.5.10 i zabrałem się za tworzenie. Prace dobiegły końca, więc postanowiłem umieść stronę w internecie. Miałem starą stronkę na yoyo.pl (również Joomla), więc wykasowałem jej całą bazę danych i pliki na ftp'ie. Wyeksportowałem bazę danych z WebServ'a i załadowałem do bazy na yoyo.pl. Potem całą zawartość strony z dysku wrzuciłem na ftp. Zmieniłem oczywiście w configu (przez panel administracyjny Joomli) dane do połączenia z bazą danych yoyo.
Typ bazy: mysql
Nazwa serwera: mysql3.yoyo.pl
Użytkownik: db42XXXX
Baza danych: db42XXXX
Przy próbie połączenia wyskakuje wyżej wspomniany komunikat. Jest to pierwszy raz, kiedy przerzucam stronę z bazą danych na inny server, więc mogłem zrobić coś nie tak. Tylko nie wiem co :P
Pozdrawiam

trzepiz
19-12-2009, 15:01
brak połączenia z bazą .. Sprawdź 10 razy czy podałeś poprawne dane do połączenia z bazą ..

przy okazji sprawdź czy dobrze podane są ścieżki do /logs i /tmp ,, oraz co masz wpisane w livesite ..

szukaj na forum bo było o przenoszeniu z milion razy ..

GoTo
19-12-2009, 15:23
brak połączenia z bazą .. Sprawdź 10 razy czy podałeś poprawne dane do połączenia z bazą ..

przy okazji sprawdź czy dobrze podane są ścieżki do /logs i /tmp ,, oraz co masz wpisane w livesite ..

szukaj na forum bo było o przenoszeniu z milion razy ..

Dane do bazy podałem dobrze.
www.XXXXXX.yoyo.pl/logs
www.XXXXXX.yoyo.pl/tmp
var $live_site = '';

w live_site mam pusto. Co tam wstawić?

big_krzysiek
19-12-2009, 17:34
wpisz tam lokalizacje pliku index.php joomla (adres strony)

GoTo
19-12-2009, 17:46
Dalej to samo :/

trzepiz
19-12-2009, 18:02
Dane do bazy podałem dobrze.

a ja nadal mam wątpliwości.

nikszal
19-12-2009, 19:54
A hasełko do bazy kolego też jest dobre? Ja w to wątpię. Sprawdź (zapytaj admina:D:D:D) czy serwer bazodanowy się nie wysypał?

GoTo
19-12-2009, 20:35
Yyy, jakie, a raczej gdzie hasełko? W configu jak i panelu nie widzę takiej rubryki:(

nikszal
19-12-2009, 20:37
Jeśli nie wiesz, co piszesz, to nie pisz wcale. Od kiedy baza w Joomla nie ma hasła?

GoTo
19-12-2009, 20:46
Tak myślałem, że mnie źle zrozumiesz. Jasne, że hasło jest i je znam, tylko gdzie w configu mam umieścić hasło do bazy, skoro tylko widzę 'miejsce' na hasło od ftp'a.

nikszal
19-12-2009, 20:48
var $password = 'xxxxxxxxxxxx';

trzepiz
19-12-2009, 20:51
var $host = ' '; -- host
var $user = ' '; -- użytkownik bazy danych
var $db = ' '; -- nazwa bazy danych
var $password = ' '; -- hasło bazy danych

a nie mówiłem, że źle podałeś dane w configu :)

GoTo
19-12-2009, 21:10
Noooo w końcu panowie :D Pierdoła ze mnie i tyle, ale człowiek uczy się na błędach. Wesołych Świąt! ;p