PDA

Zobacz pełną wersję : Elementy standardowe



gibcio
30-07-2006, 12:26
Czy w jakiś sposób można usunąć standardowe elementy w JOOML'U? Np. Te wszystki artykuły, katergorie i powitanie.

mib.net
30-07-2006, 12:46
Wchodzisz do panelu administracyjnego i usuwasz je z poziomu CMS
Jezeli jestes poczatkujacy to jednak rade ci je tylko wylaczyc zawsze bedziesz mogl podpatrzec jak cos zostalo zrobione :cool:

gibcio
30-07-2006, 13:46
Wszystko było by dobrze, ale...:

Gdy wchodze do sekcji artykułów i chcę coś usunąć to wyświetla się komunikat:

"Sekcje: Aktualności, W skrócie, Joomal! nie można usunąć, ponieważ są do niej przypisane kategorie"

Czyli jest to w standardzie joomla i chciałbym to usunąć jeśli się da.

Rybik
30-07-2006, 15:49
no i ?
masz zieloo na szarym napisane ze nie da sie bo sa kategorie, moze zajrzyj do kategorii i je pousuwaj ...
jezeli w dalszym ciagu nic nie świta i lektura pomocy nic nie daje to moze uzyj czegos prostszego od Joomla , hm ? :o

gibcio
30-07-2006, 16:22
Już mi się udało doszedłem do tego uffff.

magic
30-07-2006, 16:54
A poza tym - po co usuwać???
Tam - w tych przykładowych artykułach - masz mnóstwo instrukcji typu "pierwsze kroki w Joomla!". Przecież przydałyby Ci się ... Np. zeby mieć info pod ręką, a nie pracowicie stukać pytania na Forum i czekać, aż (może) ktoś odpowie ...

Zamiast kasować - może przenieść linki do np. usermenu i i zmienić uprawnienie na grupę Special ??? - W ten sposób będziesz miał do nich dostęp, a jednocześnie nie będą wyświetlane dla Gawiedzi ... A jak je poczytasz, zorientujesz się co i jak - możesz też jeszcze różne inne z nimi powyprawiać - żeby dodatkowo ograniczyć dostęp do nich wyłącznie dla siebie ... :D. A na koniec - (jak już Joomla! będzie Ci znana dokładnie) - możesz je wyłaczyć z publikacji (sekcje, kategorie, artykuły, linki do nich) albo skasować ...

Nie byłoby tak rozsądniej ... ?