PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery i FTP ( Nie mogę zmienić atrybutów zdalnych plików )



merry
20-12-2009, 14:19
Cześć ! jestem nowy, już szukam tydzień rozwiązania i nic mi nie pomaga. Zdecydowałem się napisać na tym forum. Instalacja przebiga prawidłowo. Tak jak w temacie mam problem z phoca gallery nie mogę w folderze zmienić atrybutów te foldery są dla mnie nietykalne. Chciałem masowo wrzucić kilka fotek do Folder /images/phocagallery/avatars i piszę " przesyłanie nie powiodło się ". Miałem problem z kategoriami ale sobie z nim poradziłem. Proszę o jakąs pomoc/podpowiedzi już naprawdę nie wiem co robię żle
Wersja phoca 2.6.0
Wersja PHP: 5.2.11-2
Wersja bazy danych: 5.0.77-1-log

pro12
20-12-2009, 23:00
Nie rozumiem dlaczego chcesz wrzucać zdjęcia do "avatars"
Lepiej jest stworzyć folder na własnym kompie, wrzucić do
niego wybrane zdjęcia i cały folder wysłać przez FTP
do katalogu public_html/images/phocagallery tak aby istniał obok folderu avatars.

Następnie otwierasz zaplecze i przechodzisz do Phoca gallery/grafiki klikasz na
ikonę multiple add w nowym otwartym oknie klikasz ten folder, zaznaczasz
zdjęcia, które chcesz dodać wybierasz kategorię i klikasz zapisz. Phoca generuje
miniaturki i masz. To wszystko.

nikszal
21-12-2009, 05:54
Można się również obyć bez wczytywania obrazków przez FTP. Java bardzo dobrze ładuje grafiki.

merry
21-12-2009, 16:47
pro12 - Ciekawy sposób. Dlaczego FTP mi jest potrzebne ? OK odinstalowuje Phoca Gallery i nadal nie można usunąć folderu phocagallery i dla mnie jest to trochę dziwne dlaczego nie mam kontrolny nad tymi folderami powiązanymi z phoca Gallery.

zwiastun
21-12-2009, 16:53
Objaśnialiśmy to już dziesiątki razy. Nie dziw się, tylko doczytaj (jeśli chcesz wyjaśnienia) informacje na pomoc.joomla.pl o prawach dostępu:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/