PDA

Zobacz pełną wersję : własny moduł problem



lamcpp
21-12-2009, 14:22
witam, mam zwykły moduł, który wypisuje jakis tekst:
helper.php:


<?php
defined('_JEXEC') or die('Dostęp zabroniony');
class modTytulHelper
{
function getData( $params )
{
return 'jakis_tekst';
}
}
?>



mod_tekst.php

<?php
defined('_JEXEC') or die('Dostęp zabroniony');
require_once( dirname(__FILE__).DS.'helper.php' );
$data = modTytulHelper::getData( $params);
require( JModuleHelper::getLayoutPath( 'mod_tekst' ) );
?>


Moduł działa, ale jak go przerobić by użytkownik mógł z zaplecza wpisywać tekst, który będzie wyświetlony na stronie? teraz jest tak, że tekst wczytuje się poprostu z kodu..

zwiastun
21-12-2009, 14:34
A po co takie kombinację?
Moduł który prezentujesz (Witaj świecie) służy właśnie do prezentacji projektowania modułów. Trudno z niego robić podstawę do własnych "projektów".
Tekst wyświetla moduł, jaki stworzysz bez problemu z poziomu zaplecza: Własny kod HTML

lamcpp
21-12-2009, 14:43
nie bardzo rozumiem,
tzn. że do wypisywania tekstu podanego przez usera w zapleczu nie warto robić modułu?
szukam najłatwiejszego sposobu, żeby podać pole typu input w zapleczu, gdzie użytkownik będzie mogł sobie zmieniać dowolnie tekst, a tekst ten będzie wyswietlany na stronie.

zwiastun
21-12-2009, 14:46
Zawracasz przysłowiową gitarę. Użytkownik zaplecza to nie głupi misiu tylko administrator czy operator, członek zespołu zarządzającego witryną. Widziałes w ogóle, jak się tworzy własny moduł na zapleczu?

lamcpp
21-12-2009, 15:07
wsumie nie chce zawracać tej gitary, liczę tylko na trochę wiedzy.
Znam PHP, CSS, HTML, mógłbym zrobić cos takiego, wystarczyłby formularz pobierający od użytkownika dane i następnie je wyswietlający. Problem jest tutaj z joomla, nie wiem jak to wdrozyc w joomla (dopiero poznaje i jeszcze modułu sam nie napisałem) tak by było widoczne w zapleczu i by spełniało swoją funkcje. Admin zaplecza powinien miec wiedzę co i jak, ale własnie chce zeby było to płynne na stronie, z łatwoscią zmieniane przez zaplecze.

A problem wziął się z tytułu menu...chciałem zeby tytuł menu pokazywał się na stronie, ale oscylowany za pomocą stylów CSS w sposób w jaki chcę i odrębnie wyglądający od pozostałych pozycji menu. Niestety mam joomla 1.5 jest tam opcja pokaż tytuł, ale poprostu to nie działa, tytułu nie widzę na stronie, widzę same pozycje menu.

Pozdrawiam

Jola
21-12-2009, 15:36
Witam,
zacznij od wyprodukowania modułu, który bedzie prawidłowo wyświetlał wpisany "na sztywno" tekst.
Potem możesz zapoznać się z tworzeniem parametrów modułu (plik xml) i sposobem ich pobierania (wyświetlania w module) :)

zwiastun
21-12-2009, 16:11
@Jolaass jak zwykle prawi słusznie, ale zanim się zacznie pisać własne rozwiązania, trzeba poznać przynajmniej podstawy tego co jest.

Tytuł modułu (także menu, bo to moduł) można ostylować CSS-em tak, jak się chce. Opcja "Pokaż tytuł" działa, pod warunkiem, że wywołanie pozycji modułów w szablonie ma ustalony atrybut "style" i jest to styl różny od "none" (najlepiej xhtml albo rounded)