PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGallery i Fatal error



saddam_husajn
21-12-2009, 17:21
Witam posiadam Joomlę w wersji 1.5.15 i ogólnie wszystko gra ale kiedy zainstalowałem PhocaGallery to przy próbie dodania kategorii/ dodania zdjęcia otrzymuję komunikat:


Fatal error: Call to undefined method
stdClass::onDisplay()
in /home/Login/domena/nazwadomeny/public_html/libraries/joomla/html/editor.php
on line 268i cała strona jakby się sypie (tzn zmienia się czcionka i wszystko jest rozsypane (na stronie do dodawania kategorii lub zdjęcia) a na samym dole strony widnieje komunikat o błędzie (ten ktory zamieściłem wyżej)
Szukałem już w google na ten temat ale szczerze mówiąc nie znalazlem rozwiązania (inni także szukają rozwiązania)

Macie jakiś pomysł na to ?

nikszal
21-12-2009, 20:50
[...]Macie jakiś pomysł na to ?Tak. Zacznij od Regulaminu forum i pomocnika pisania postów, bo nikt nie wie jaki masz np. serwer, uprawnienia do katalogów, prawa własności katalogów i plików...

saddam_husajn
22-12-2009, 22:34
Joomla - wersja 1.5.15
serwer (płatny) : Linuxpl.com

MySQL 4.1/5,1 , PHP 4/5.2,

Komponent: Phocagallery wersja: 2.6.1
Moduł: mod_phocagallery_image wersja 2.6.0
(instalacja samego komponentu jak i modułu przebiegła bezproblemowo więc uprawnienia dla plików (folderów) są raczej dobre a nawet próbowałem praktycznie na wszystkie foldery dac nawet na 777 *uprawnienia.Ale to nadal nie rozwiązało problemu.

Ps próbowałem zrobić loga za pomocą jtspost_pl ale u mnie to jakoś nie działa.
Po wgraniu pliku na serwer do katalogu joomli wyswietla mi się tylko biała pusta strona....

Jola
22-12-2009, 23:01
Witam,
funkcja onDisplay() występuje w dodatkach (pluginach) związanych z edytorem (plugins/editors/none.php, plugins/editors/tinymce.php, itd)

Albo brak plików, albo brak ustawień edytora.

saddam_husajn
22-12-2009, 23:22
co ciekawe nie mogę napisać także artykułów bo wywala ten sam błąd.
Pomyślałem może edytor się posypał i zainstalowałem JCE ale to nie pomogło (zmieniłem edytor w ustawieniach witryny na JCE) ale nadal wywala komunikat błędu przy próbie napisania artykułu lub próbie dodania zdjęcia czy kategorii...

Jola
22-12-2009, 23:26
Myślę, że najprościej będzie zainstalować Joomla jeszcze raz. Możliwe, że brakuje jakiejś biblioteki (pliku)

saddam_husajn
23-12-2009, 15:31
Instalacja od nowa nie wchodzi w grę bo za dużo się namęczyłem nad stworzeniem tego co mam (mam troche dodatków) oczywiscie poza phocagallery.
Do tego artykuły,wygląd itp.....nie chce tego robić od nowa więc proszę o inne rozwiązanie.
Zaczynanie wszystkiego od nowa nie jest dla mnie rozwiązaniem....

Jola
23-12-2009, 15:59
Sprawdź zawartość katalogu plugins/editors-xtd, a na zapleczu czy dodatki tego typu (editors-xtd) są włączone.

saddam_husajn
24-12-2009, 19:36
zawartości katalogów były takie same jak przy "gołej instalacji joomli" więc to raczej nie to.

Wyłączałem moje dodatki jeden po drugim aby sprawdzić co jest przyczyną problemów z joomlą....
I okazało się że po wyłączeniu dodatków:

Editor Button - JComments ON
Editor Button - JComments OFF

problem zniknął (tzn mogę tworzyć artykuły, kategorie oraz dodawać zdjęcia do phocagallery) ale nie wiem co to za dodatki wyłączyłem z komponentu JComments....
(http://www.karpackie.info/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid[]=60)