PDA

Zobacz pełną wersję : nie moge wysrodkowac tekstu



michal84
30-07-2006, 15:24
Witam

Mam taki problem, otoz nie moge wysrodkowac tekstu w szablonie, ktory sobie sciagnalem.Dodaje artykul statyczny i chce miec tekst po srodku strony.Probowalem poprzez <div align="center"> i <center>, ale bez skutku. Tekst jest jakby wyrownywany do lewej strony chociaz w podgladzie strony tekst jest na srodku.
Czy za to moze byc odpowiedzialny css?
Jezeli tak to gdzie szukac odpowiedniego wpisu?
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Michal

zwiastun
30-07-2006, 16:39
Rozwiązania należy szukać w przeczytaniu podstawowych informacji o Joomla. Co z tego, że coi napiszę: w szablonie albo w arkuszu CSS, jak Ty być może nie wiesz, o co w ogóle chodzi? Pytanie jest z rzędu banalnych.

michal84
30-07-2006, 18:13
Rozwiązania należy szukać w przeczytaniu podstawowych informacji o Joomla. Co z tego, że coi napiszę: w szablonie albo w arkuszu CSS, jak Ty być może nie wiesz, o co w ogóle chodzi? Pytanie jest z rzędu banalnych.

Moglbym jednak poprosic przynajmniej o jakies nakierowanie na rozwiazanie problemu?
Pozdrawiam

zwiastun
30-07-2006, 21:54
Prosić możesz. natomiast, przykro mi, ale podpowiedzi to raczej nie dostaniesz. Bo Twój problem brzmi mniej więcej tak:
Mam problem z jakąś templatka i jakims tekstem. Nie wiem, co mam zrobić.

Ja też nie wiem.
Bo podpowiedź: załóż sobie nową klasę też Ci nic nie da.

Rybik
31-07-2006, 11:12
<div align="center"> taka własność nie istnieje, przejrzyj tutorial CSS:
http://www.w3schools.com/css/

podejrzec zrodlo, zobaczyc jaka klasa jest formatowany tekst, zmienic ustawienie dla kazdego elementu tej klasy w arkuszu css danej templatki.

Jednorazowo w artykule uzywac <div style="text-align: center;"> ... </div> albo korzystac z edytora WYSIWYG, w zaleznosci od rozmiaru tego co ma byc formatowane mozna zamiast div uzyc p albo span