PDA

Zobacz pełną wersję : CB dziwne komunikaty



Dziamdziak
22-12-2009, 14:16
Mam problem z Community Builder'em. Mianowicie na zapleczu oraz na witrynie widnieją napisy
Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, string given in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\plugin.foundation.php on line 1523
Ten widnieje na witrynie w miejscu konta użytkownika oraz w każdej zakładce w cb na zapleczu.
Kolejno
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

Deprecated: Function eregi() is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\modules\mod_cblogin\mod_c blogin.php on line 81

php 5.3
Cb 1.2.1

Figuruje ten napis nad oknem gdzie możliwe jest logowanie.
Nie wiem co zrobić aby się tego pozbyć...

Serdecznie proszę o pomoc

Jola
22-12-2009, 20:13
Witam,
wpisz w wyszukiwarkę forum "php 5.3"

Dziamdziak
22-12-2009, 20:29
Bardzo dziękuję. Rozwiązało to jeden problem.
Jednakże zostaje informacja nad oknem logowania,
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

Deprecated: Function eregi() is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\modules\mod_cblogin\mod_c blogin.php on line 81

Niestety to rozwiązanie nie usunęło tego błędu. Bardzo cieszyłbym się z pomocy w tym ; )

Jola
22-12-2009, 21:00
To w dalszym ciągu "wina"php 5.3 :)
Komunikat ostrzega, że funkcja eregi() (http://pl.php.net/eregi) jest przestarzała.
Można ją zastąpić inną.
Plik modules/mod_cblogin/mod_c blogin.php linia 81 zamiast
if (eregi( 'index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login', $return)) $return = "index.php";wstawić:

if (preg_match( '/index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login/', $return)) $return = "index.php";

Dziamdziak
23-12-2009, 12:48
preg_match nie pomogło ale poszukałem w necie, pierwszy raz na ten temat zerkałem bo bardziej mnie poprzedni problem drażnił i frapował. Wpisałem stripos i ta "funkcja" czy jak to nazwać(nie znam php) rozwiązało problem.

Po raz kolejny dziękuję, szukam rozwiązania do ostatniego błędu, nie znajdę to ew. zapytam i pomęczę jeszcze...

Dziamdziak
23-12-2009, 13:14
cóż przekopać google nie wystarczy jak się nie zna php, w takim razie prosze o pomoć z tym błędem
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\xampp\htdocs\joomla15\administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php on line 459

alex51
23-12-2009, 13:14
Zastosowałeś pliki podane w >>TYM<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=34950) poście? Znasz ten wątek, bo przecież sam się tam również dopisałeś?

Dziamdziak
23-12-2009, 13:22
zastosowałem zostało mi tylko to ostatnie

Jola
23-12-2009, 13:28
Wprowadziłam poprawkę, tak żeby preg_match() działał.
Nie sprawdziłam przed podaniem rozwiązania. :(
Tak wygląda prawidłowy zapis:

if (preg_match( '/index.php\?option=com_comprofiler&task=confirm&confirmCode=|index.php\?option=com_comprofiler&task=login/', $return)) $return = "index.php"; A ten ostatni problem to prawdopodobnie (nie mam jak sprawdzić) plik
administrator\components\ com_comprofiler\library\cb\cb.database.php linia 459 zamiast

$objectsArray[$k] =& new $class( $this->_db );wstawić:

$objectsArray[$k] = new $class( $this->_db );

Dziamdziak
23-12-2009, 13:50
Pięknie, idealnie.
Dziękuję za nieocenioną pomoc i cierpliwość. Jako, że nie obchodzę świąt to życzę tylko szczęśliwego nowego roku. ;)