PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamiczne menu...



corvim
22-12-2009, 15:32
Witam,

Prosze podpowiedzcie jak zrobić graficzne menu które będzie działało następująco:

Buttony w 3 stanach :
- aktywny (klikniety- wyswietlana korespondująca treśc)
- roll over
- nieaktywny (kliknięty inny)

Tzn: Widać która treść jest wyświetlana bo aktywny button sie wyróżnia, inne mają standardowy wygląd, po najechaniu kursorem nad button jest on wyróżniany (zamieniany obrazek) a po kliknięciu zmienia się na aktywny.
Menu jedno poziomowe - nie rozwijane. Poprostu przyciski w 3 stanach.

Czy można to bezposrednio w Jommla bo niestety mi się nie udało. Jesli jakiś komponent - to który najlepszy będzie ?

t0m3k
27-12-2009, 23:06
Joomla! generuje ID i klasę, która pojawia się przy aktualnie odwiedzanej podstronie.

ID = current(id="current")
Klasa = active(class="active")

Na efekt "roll over" musisz w css-ie dodac taki kawałek kodu: #menu li a:hover {background: url(obrazek_podswietlony.png);}

Na nieaktywny w css-ie dodajesz: #menu li a {background: url(obrazek_nieaktywny.png);}

Oczywiście #menu jest przykładem podanym przeze mnie, a ty musisz zamiast #menu wpisać selektor, która "opatrza" twoje menu.

Mam nadzieję, że mniej więcej zrozumiale Tobie napisałem.
Jeśli nie, to daj znać, postaram się wytłumaczyć jeszcze prościej.

wisnia80
29-12-2009, 11:57
Dobre ale nie do końca, co jeśli moje menu stanowią obrazki - każdy inny.

każda pozycja menu to inny div wtedy? bo inaczej nie bardzo nam będzie to działało

t0m3k
29-12-2009, 13:13
To wtedy z pomocą przychodzi kolejna klasa.
Joomla generuje także inną klasę dla każdego elementu menu.
Czyli jeżeli sobie dodasz do menu 2 pozycje: Home i Oferta, to w kodzie html pojawi się mniej więcej coś takiego:
<li class="item1"><a href="#">Home</a></li>
<li calss="item2"><a href="#">Oferta</a></li>

Każda z pozycji będzie miała inny numerek :-)

wisnia80
29-12-2009, 15:49
Dzięks