PDA

Zobacz pełną wersję : Czeste automatyczne Wylogowanie z zaplecza



krzys1985b
22-12-2009, 16:23
Witam.
Niestety mam pierwszy problem z Joomla i nie wiem jak sobie z nim poradzić
Polega on na tym, że przy zapisywaniu artykułu jestem wylogowywany automatycznie. Artykuł się zapisuje ale jest to uciążliwe trochę.

Przeszukałem chyba wszystkie fora, ale niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania, dlatego proszę o pomoc

System Joomla 1.5.15
Serwer na gofreeserwe.

z góry dziękuje za pomoc,

nikszal
22-12-2009, 16:43
Zajrzyj w "Informacje o php' i sprawdź zmienną safe_mode.

Jola
22-12-2009, 16:53
Witam,
na ile minut masz ustawiony czas trwania sesji. Zdążysz napisać artykuł?

krzys1985b
22-12-2009, 17:15
czas ustawiony mam na 60 minut.
Wylogowanie następuje jedynie po zapisaniu artykułu lub jakichkolwiek innych zmian.

nikszal
22-12-2009, 17:16
Nooo, a safe_mode?

Prawa do katalogów są poprawne?

krzys1985b
22-12-2009, 17:45
właśnie sprawdziłem, Safe_mode jest wyłączone,
mam druga stronę na tym samym serwerze i wszystko działa ok.

nikszal
22-12-2009, 17:47
To jeszcze porównaj prawa do katalogów na obu stronach.

nnowicjusz
31-01-2010, 00:33
Witam :)

Czy udało komuś rozwiązać się ten problem? Ponieważ w moim przypadku również mam z tym problem, było to dla mnie tak denerwujące, że wywaliłem i postawiłem od nowa joomlę. Ale... i tu kluczowa sprawa. Na początku myślałem, że już będzie wszystko ok, cała sprawa zaczyna się dopiero po zainstalowaniu języka polskiego! Instalacja łatki nie pomaga.

Strasznie dziwna sprawa, ale korzystając z angielskiego na zapleczu problem nie występuje...

Ale kiedyś instalując język polski pamiętam, że nie było takich problemów - nie wiem więc tak naprawdę w czym dokładnie tkwi problem.

Pozdrawiam i liczę, że uda się to zlokalizować ;) bo wolałbym aby można było korzystać z języka polskiego na zapleczu :) osobiście mi to bez różnicy, ale są użytkownicy zaplecza dla których jest to kluczowa sprawa.

Jola
31-01-2010, 00:58
Witam,
@nnowicjusz to raczej nie jest problem wynikający z zainstalowania języka polskiego. Gdyby tak było takich skarg byłoby więcej.
Którą masz wersję Joomla i jaką paczkę językową instalujesz - skąd pobrana?

nnowicjusz
31-01-2010, 02:09
Jak się okazuje jednak jest, ale to wynika również z innego problemu.

Już doszedłem dlaczego tak się dzieje.

Joomla 1.5.15 - najnowsza
Paczka językowa z joomla.pl + łatka (ale nie FTP).

Problem polegał na... latin1_swedish_ci. Zauważyłem też, że nie działały polskie znaki na stronie. I pewnie dlatego coś przy wciskaniu zapisz przy zapleczu też się sypało :) Ponowna instalacja Joomli pomogła :)

zwiastun
31-01-2010, 02:56
problemem było niewłaściwe kodowanie bazy danych, a nie pakiet językowy. Ponadto proszę czytać informacje - łatka pakietu językowego jest , jak głosi nazwa - łatką uaktualniającą poprzednie wersje. W najnowszej nie ma co i po co łatać

glowid
17-08-2010, 23:02
Czyli bazując na poprzednich wypowiedziach stwierdza się że rozwiązaniem tego problemu było by odinstalowanie i zainstalowanie Joomli z serwera po czym zainstalowanie najnowszego patcha polonizującego, tak? Sprawdzę i dam znać czy pomogło.

@edit
nie pomogło, dalej problemy z wylogowywaniem podczas próby zapisu czegokolwiek:blink:

PeFik
18-08-2010, 01:16
Sugeruje zainstalować moduł mierzący czas sesji, czyli zalogowania (http://blog.elimu.pl/tag/session-meter/). Np. Session Meter albo Sessionbar

glowid
18-08-2010, 03:41
Hmmm, Session Meter pomógł, tylko teraz wyszedł mi kolejny problem - który jak zauważyłem wcale nie wynika z zainstalowania Session Meter'a. Otóż mimo wgrania polskiego patcha nie mam polskich znaków: zamiast "ąźćżćąęą" jest "???????". Mam Joomle na zagranicznym hostingu w wersji już zainstalowanej 1.5.15 + zainstalowany "pl-PL.joomla1520-admin-site.zip" . Pomogło by gdybym spatchował Joomle do 1.5.20?

mjmartino
18-08-2010, 10:34
To update wiec należało by to już dawno zrobić...
Problem pewnie leży w kodowaniu miedzy baza a www

chewinggumm
19-08-2010, 08:33
tez to mialem - dzieki za podpowiedz!