PDA

Zobacz pełną wersję : FTP, nie można ustawić CHMOD dla mojego szablonu.



gramy52
22-12-2009, 20:25
Mam takie zjawisko. Bez problemu postawiłem CMS Joomla, następnie wgrałem z poziomu panelu administracyjnego własny szablon. Nagle olśniło mnie, że sobie zmienię logo! Odpalam klienta FTP, szukam w templates mojego szablonu, dalej do images -> wysyłam/podmieniam plik -> nie powodzenie ;/. Myślę... że chmod'y; ok zmieniam dla głównego katalogu/pod katalogów i... nie da się :). A co wyskakuje? w przypadku TC "nie moge zmienic atrybutow zdalnych plikow". Przeszukuje sieć - piszą że JoomlaXplorer czyni cuda i co? to samo (czyli nie udało się).

Uwaga! Zmienić chmod'y nie mogę tylko dla folderu MOJEGO szablonu; dla reszty folderów mogę zmieniać chmod'y.

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

moje
22-12-2009, 23:30
Dlatego, że folder Twojego szablonu jest wgrany poprzez Joomla, czyli uprawnienie są przypisane do innego właściciela (nie myslić z osoba, która opłaca hosting lub wgrała pliki), niż te które wgrałeś sam dzięki ftp. ustaw uprawnienia dla głównego katalogu szablonów na 775, potem wejdź w eXtplorer i zmień uprawnienia.
Tak kolega próbował?

wirus400
10-08-2010, 21:18
Bardzo trafna pomoc.
Dziki "moje" :) długo męczyłem się z tym problem aż znalazłem twój wpis :)

ticp
29-09-2010, 23:03
No i tego rozwiązania też próbowałem, już byłem pełen nadziei i NIC!
Główny katalog templates zmieniłem na 775
a po wejściu do extplorera - Brak możliwości zmiany dostępu...

Może jest jeszcze jakieś wyjście??

Jdwind
30-09-2010, 00:40
A przez ftp (TC, filezilla) nie możesz wysłać rozpakowanego katalogu z templatką bezpośrednio do katalogu Templates?