PDA

Zobacz pełną wersję : jak odinstalować system pomocy



klotho
23-12-2009, 12:22
Witam :)
Mam już kilka stron na hostingu w home.pl i może się Wam to wydać dziwne ale chciałbym je nieco odchudzić. Ze strony witryny i wgrywanych plików zrobiłem już wszystko aby strony wiele nie zajmowały ale czy da się jeszcze wyrzucić coś z zaplecza? - nie chodzi o zainstalowane komponenty ale np o wyrzucenie:

- systemu pomocy - który nie jest mi potrzebny (nie wiem ile miejsca zajmuje, ale po co on skoro i tak wszystko po angielsku)

da się to jakoś wywalić? robię też stronki znajomkom i wydaje mi się głupie kopiowanie całej joomli za każdym razem - dlatego też tworzę sobie odchudzoną wersję do kopiowania. Może ma ktoś pomysł jak wyrzucić pomoc? :)

Pozdrawiam

PeFik
23-12-2009, 13:39
odchudzić można nie tylko siebie, portfel ale i Joomla! - twoje pytanie jest banalne, ale nie wiem czy dużo ci da wyrzucenie te kilkanaście kb ?

zatem skasuj foldery:

1) administrator/help
2) zbędne (czyt. nieużywane) szablony z /templates
3) image/banners
4) image/stories/friut i food
5) nie używane style z szablonu khepri

pewnie można i więcej... ale nie chce mi się pisać, wolę zarabiać, hihi.

PeFik
23-12-2009, 13:42
poza tym mam nadzieje, że w folderze instalacyjnym masz tylko jeden język PL ? bo wtedy masz mniej o blisko 1 MB do wrzucania.

klotho
23-12-2009, 13:51
skoro lubisz zarabiać :D

załóżmy że robisz stronkę klientowi, dajesz mu dostęp do zaplecza, ale stworzyłeś swój własny system pomocy - nie chcesz aby klient korzystał z pomocy bo np dajesz mu tylko użytkownika typu operator (po co ma się dowiedzieć, że może coś więcej np.doinstalowywać na wyższym poziomie i zacznie cię prosić o taką możliwość itd).

Czy wykasowanie folderu z pomocą wykasuje ikonki i odnośniki pomoc w zapleczu? chodzi mi o usunięcie całego systemu pomocy ;)

PeFik
23-12-2009, 15:00
oczywiście usunie tylko treść, a ikonki + linku musisz poszukać sam,
chyba że skoro zarabiasz na kliencie to chcesz się podzielić z innymi, hmm?
a wtedy może i chęci się znajdą. Oczywiście po świętach, heheheh

Poza tym zawsze możesz zaprezentować klientowi inny szablon panelu, aby nie poznał że to Joomla! oraz aby było mu łatwiej nawigować.
looknij na wpis: http://blog.elimu.pl/?p=1724 (pozycja 4). Kupiłem go i właśnie kończę spolszczenie.

klotho
23-12-2009, 16:10
sprawdziłem ten szablon - nie podoba mi się :)
wolę już przerobić ten co tam jest a problem z pomocą rozwiążę zamieniając ikonkę pomocy na ikonkę z linkiem do mojej strony - czyli przerobię szablon panelu administracyjnego i toolbar.

co do kupowania to starczy mi już zakupów - kupiłem sobie templaty z YOOtheme (subskrybcja na rok) - wolę je przerabiać dla klientów ;) ponieważ mają fajne efekty i są dopracowane w szczegółach :) dlatego wole nie wydawac kasy jeszcze na templatki do panelu adm.