PDA

Zobacz pełną wersję : Księga Gości



lukaszek016
23-12-2009, 21:29
Witam. Mam pewien problem z księgą gości na stronie. Strona to www.diley.pl , a księga z którą mam problemy to jest w lewym menu Nowa Księga Gości. Chodzi o to, że przy prawie każdym wpisie nei widać połowy wpisu, bo reszta jest jakby schowana z prawej strony. I nie wiem właśnie jak zmienić rozmiar księgi, aby było dobrze. W panelu administracyjnym ta księga nazywa się Guest Book. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Dylek
23-12-2009, 22:49
A nie jest to wina szablonu przypadkiem, ktory po wylaczeniu prawych modulow i tak trzyma na nie miejsce?

PS. Ale gosciu do Kubicy podobny :)

lukaszek016
23-12-2009, 23:01
No może trochę. :)

A wracając do tematu. To przesunęłem licznik na lewo, i nic. Ale nie sądzę, ze to coś z tym rozmiarem. Bo np. jak tam jest Dodaj wpis, to on jest jakby w takiej ramce i widać, że on się kończy tutaj i ona jest takiej wielkości, a reszta pod spodem "ucieka" dalej. Może wina kod w księdze gości jakiś błąd, czy coś. A jeśli tak, to zna ktoś podobną księgę?

nikszal
23-12-2009, 23:15
U mnie otwiera się ona w nowym oknie i nic nie jest ucięte.

Na marginesie - będziesz cieszył się tą księgą do momentu 'wymacania' jej przez roboty internetowe. A później będziesz miał w niej kupę śmieci.

lukaszek016
23-12-2009, 23:27
No dobra, zrobiłem, zeby się otwierała w nowym oknie, ale wogóle tak jakby style wszystkie zniknęły i okropnie teraz wygląda...

nikszal
23-12-2009, 23:33
Nie wiem, co masz na myśli? Jeśli za bardzo na grzebałeś, to ponownie zainstaluj ten szablon.

lukaszek016
23-12-2009, 23:56
Nic nie grzebałem. Mówiłeś, że u Ciebie otwiera się w nowym oknie to u mnie też zmieniłem, żeby się otwierało w nowym, a teraz jakoś dziwnie wygląda ona.

nikszal
24-12-2009, 11:56
Jedyna rada, jak mi przychodzi na myśl, to zmiana tej księgi na inną. Zainstaluj komponent, najlepiej wymagający logowania, aby można było dodać wpis. Wówczas będziesz ją miał w miejscu artykułów. Prędzej czy później w obecnej księdze będziesz miał kupę spamu, bo roboty radzą sobie z wpisaniem imienia i adresu emali. Księgi znajdziesz tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/guest-book).

lukaszek016
24-12-2009, 12:47
Ok. Zainstalowałem Phoca Guest Book. No, ale ona jest po angielsku. Ściągnąłem dwa pliki języka i wgrałem do folderu languages. Ale nie wiem gdzie zmienić język. No, ale spróbowałem po prostu usunąć katalog j. angielskiego i wgrać polski, ale wtedy wogóle nie chce się zainstalować... Nie wiecie skąd ściagnąć polską wersję?

nikszal
24-12-2009, 15:16
Jednak nie odrobiłeś lekcji. Polskie pliki językowe (http://www.phoca.cz/download/category/5-phoca-guestbook-component?download=59%3Apolish-jezyk-polski&start=20) są tam, gdzie jest księga czyli na stronie projektu