PDA

Zobacz pełną wersję : Photoslide GK2



hanson
23-12-2009, 22:05
Cześć,
zainstalowałem dodatek Photoslide GK2, instalacja poszła bez problemu, bez żadnych błędów. Utowrzyłem grupę slajdów i chciałbym umieścić moduł na stronie głównej. Szablon, którego używam to standardowy JA_Purity. W opcjach modułu ustawiłem pozycję "top", tak, żeby moduł pokazywał się nad newsami i pod headerem, w tej samej kolumnie gdzie newsy, ale niestety nie ma go tam. Jeśli przestawię pozycję na "left" albo "right" wtedy nie ma problemu, moduł pokazuje się w prawej albo lewej kolumnie, to samo w stopce - na dole.

Czy jest jakiś sposób, aby wrzucić moduł edytując html szablonu? Przeszukałem już Google i to forum, bezskutecznie.

nikszal
23-12-2009, 22:13
... to standardowy JA_Purity. W opcjach modułu ustawiłem pozycję "top", tak, żeby moduł pokazywał się nad newsami i pod headerem, w tej samej kolumnie gdzie newsy, ale niestety nie ma go tam.Jest, ale pozycja top jest na... dole szablonu.
Jeśli przestawię pozycję na "left" albo "right" wtedy nie ma problemu, moduł pokazuje się w prawej albo lewej kolumnie, to samo w stopce - na dole.

Czy jest jakiś sposób, aby wrzucić moduł edytując html szablonu? Przeszukałem już Google i to forum, bezskutecznie.Jest - wystarczy stworzyć nową pozycję modułu nad 'newsami'.

hanson
23-12-2009, 22:36
Wystarczy stworzyć nową pozycję modułu nad 'newsami'.

Dobrze, ale jak to zrobić ? Prosiłbym o opis krok po kroku.

nikszal
23-12-2009, 22:38
Kolego wybacz, ale przynajmniej bez podstawowej znajomości html i css nie zrobisz tego. A pewnie nie znasz, skoro pytasz.

hanson
23-12-2009, 22:43
Html i css znam dość dobrze, wystarczająco dobrze żeby napisać normalną stronę. Chodzi tylko o to, że budowa Joomli to dla mnie magia, pewnie dlatego, że nie znam php. Pytanie brzmi: gdzie mam szukać, to są jakieś klasy w pliku stylu ? Bo nie mam zamiaru dla tego jednego modułu poznawać całej budowy Joomli.

nikszal
23-12-2009, 22:48
Musisz zmodyfikować plik index.php w szablonie ja_purity, dodając nową pozycje modułu w wybranym przez siebie miejscu. Dodatkowo nową utworzoną pozycję musisz sformatować w arkuszu css (template.css). Pomocny będzie dodatek do przegladarki FF - Firebug.

Edit: nie zapomnij dodać nowo utworzoną pozycję do pliku templateDetails.xml.

hanson
23-12-2009, 22:49
Dziękuję, przeszukałem już też forum w tym temacie. Idę grzebać ;)

Bazyl
24-12-2009, 00:12
www.wiki.joomla.pl/pozycje_modułów

hanson
24-12-2009, 00:15
Dziękuję za pomoc. Wszystko już działa jak trzeba :)