PDA

Zobacz pełną wersję : konflikt PhocaGallery i mod_jj_superslider



saddam_husajn
25-12-2009, 10:28
Witam mam problem z komponentem phocagallery.
Posiadam joomlę w wersji 1.5.15 na opłacanym serwerze: linuxpl.com
MySQL 4.1/5,1 , PHP 4/5.2,

Komponent: Phocagallery wersja: 2.6.1
Moduł: mod_phocagallery_image wersja 2.6.0

oraz moduł jj_superslider 1.01

Moduł ten (superslider) odpowiada za możliwośc umieszczenia w logo dowolnej ilości zdjęć które można przewijać (na boki) i np po najechaniu myszką na zdjecie główne pod spodem pojawiają się miniaturki zdjec ktore mozna przewijać i uzyć jako Logo strony.
Moduł działa normalnie na stronie głównej, wszystko jest tak jak trzeba.
Lecz kiedy w artykule zamieszczę zdjęcie to moduł superslider (jako logo na stronie) nie działa poprawnie i wyświetla się tylko jako jedno zdjęcie (nie da się przewijać zdjec i nie widać miniaturek).Doszedłem do tego że jest to wina phocagallery.
Problem w tym że chciałbym mieć phocagallery (jako aktywny komponent) ponieważ chodzi mi o ciekawe wyświetlanie zdjęć.
I jeżeli zdjęcia na danej stronie (artykule) nie prowadzą np do artykułu (tylko prowadzą do tego właśnie zdjęcia) to moduł superslider nie działa poprawnie.

Wiecie może co mozna by zrobić aby pogodzić te dwa komponenty ? (tzn phocagallery oraz superslider) tak aby nie kolidowały ze sobą ?

nikszal
25-12-2009, 10:32
Umieść zdjęcia do slidera w osobnym katalogu. Nie zasysaj ich z galerii.

saddam_husajn
25-12-2009, 11:01
zdjecia do superslidera dałem do całkowicie innego folderu (nie do katalogu images) ale nadal to nie rozwiązuje problemu.
Da się jakos ustawić aby phocagallery czytała np zdjecia tylko z folderu images ? bo wtedy moze by to rozwiązało problem....

nikszal
25-12-2009, 11:03
zdjecia do superslidera dałem do całkowicie innego folderu (nie do katalogu images) ale nadal to nie rozwiązuje problemu.
Zmień nazwy tych plików.

saddam_husajn
25-12-2009, 11:32
zmienione -nadal nic

Jezeli na stronie jest jakies zdjecie (miniaturka) ktora prowadzi do zdjecia (nie do kategorii lub artykulu) to problem jest nadal.
Wtedy obraz w superslider jest tylko jeden i nie da się go zmienic i nie widac na nim miniaturek innych (pozostałych) zdjęc.
Sam obrazek w superslider ma taką jakby ramke w około siebie (szeroka na ok 1-2 piksele)

Jeszcze jakies pomysły ?

nikszal
25-12-2009, 14:04
Daj link do strony. Chce zobaczyć jak to wygląda.

nikszal
25-12-2009, 17:17
Już wiesz (przy mojej skromnej pomocy), że problem powoduje plugin Multithumb.

saddam_husajn
26-12-2009, 16:48
W sumie zrobiłem u mnie z tym komponentem (superslider - phocagallery i multithumb) uzyłem opcji wyświetlania "Greybox" zamiast "lightbox" i teraz działa tak ze widac działający Superslider.
Ale pojawił się kolejny problem z modulem

phocagalery image module

*chciałbym miec na stronie głównej w menu ikonę (miniaturę) ktora przenosi do galerii i tutaj pojawia się problem bo kiedy włączę moduł phocagalery image module to znowu jest problem z supersliderem - znowu nie wyświetla się poprawnie.Ale kiedy go wyłącze to juz superslider działa poprawnie z tym ze znowu nie mam w menu tej galerii.

Jest ktoś w stanie pomóc ?

nikszal
26-12-2009, 17:03
Występuje konflikt pomiędzy multithumb i którymś z rodzajów używanego menu w szablonie. Niestety nie pamiętam o który rodzaj chodzi. Na stronie projektu multithumb jest o tym wzmianka, ale właśnie padła tam baza.