PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja danych użytkownika w CB



sami
25-12-2009, 16:37
Witam
Moje pytanie dotyczy edycji danych użytkownika w CB, a wiec ustawiłem aby użytkownik nie mogl edytować co po niektórych swoich danych aby edytować mogl tylko administrator.

Lecz moge je tylko edytować jak zaloguje się do panelu administracyjnego Joomla i wejdę do CB.

Moje pytanie dotyczy tego czy mógł bym po zalogowaniu normalnie na stronie edytować te dane.

Z góry dziękuje za pomoc.;)

alex51
27-12-2009, 08:11
Nie sądzę, aby w CB była możliwość edycji innych profili, oprócz swojego własnego, od strony frontowej, nawet dla administratora. Być może są takie możliwości, ale nie w standardowych ustawieniach CB, stąd może to wymagać zmian w plikach systemowych CB. Swoją drogą w czym widzisz trudność w edytowaniu profili od strony zaplecza lub bazy danych?

sami
27-12-2009, 09:15
Problem jest w tym że od strony "frontowej" szukam ich po danych podanych w rejestracji, oraz nie chciał bym by każdy nie tylko ja (tzn. osoby uprawnione do edycji tych danych użytkownika), miały dostęp do zaplecza.

alex51
27-12-2009, 09:42
Problem jest w tym że od strony "frontowej" szukam ich po danych podanych w rejestracji,
Dobrym rozwiązaniem jest Lista Użytkowników, zrobiona w oparciu o CB. Ułatwia zdecydowanie wyszukiwanie użytkowników pod katem zadanych kryteriów.


oraz nie chciał bym by każdy nie tylko ja (tzn. osoby uprawnione do edycji tych danych użytkownika), miały dostęp do zaplecza.
Nie bardzo rozumiem, ale można przecież zablokować całkowicie możliwość edycji danych profilu użytkownika nie udostępniając tych informacji od strony frontowej. Dane podane w trakcie rejestracji byłyby niemożliwe do poprawiania przez zarejestrowanego użytkownika, jedynie Ty, jako administrator lub upoważnione przez Ciebie osoby, mogłyby zmieniać te dane od strony Zaplecza.

sami
27-12-2009, 11:57
Właśnie chodzi mi o to żeby osoby upoważnione do edycji tych danych nie edytowały ich przez zaplecze.. ponieważ np. szybciej jest przez stronę frontowa..