PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena jak wyłączyć logowanie/rejestrację



TRIMEK
25-12-2009, 23:34
Witam

chciał bym wyłączyć możliwość logowania i rejestrowania się nowych użytkowników przez forum kunena, cały proces logowania/rejestrowania ma się odbywać przez moduł Virtue Mart bo jest wyposażony w to co akurat jest mi potrzebne, niby moduł logowania Kunena Login jest wyłączony mimo to po wejściu na forum widać "zaloguj się albo zarejestruj" i po kliknięciu w "zaloguj" otwiera mi się puste pole tak jak by do rejestracji ale bez miejsc do wpisania z informacją "Aby zobaczyć tę część witryny, zaloguj się" (http://www.devil-tools.com.pl/administrator/index.php?option=com_modules&task=edit&module=mod_klogin&created=1&client=0) (dlatego się chce tego pozbyć) a zaś po wejściu do "zarejestruj" pokazuje się panel rejestracji podstawowy Joomla w którym niema tego co mnie interesuję, jeśli ktoś wie jak wyłączyć logowanie/rejestrację na forum kunena bądź jak przekierować logowanie/rejestrację na opisane wyżej miejsca. Z góry dziękuje za pomoc

oto link do strony http://www.devil-tools.com.pl

TRIMEK
26-12-2009, 11:57
Zdecydowałem się postawić stronę od nowa, problemy które opisałem wyżej wynikały najprawdopodobniej z wcześniejszej instalacji modułu CB, mam nadzieje że po re-instalacji strony wszystko będzie działało poprawnie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
//Edit

postawiłem stronę od nowa wszystko jest na nowo utworzone włącznie z bazą danych niestety problem nie znikł najprościej będzie poprostu wywalić ze skryptu kuneny kawałek odpowiedzialny za wyświetlanie logowanie/rejestracja może ktoś wskazać gdzie się to znajduje i co trzeba usunąć?? będę wdzięczny za pomoc.

alex51
27-12-2009, 07:58
Szukaj pliku do wprowadzenia zmian:
com_kunena=>template=>default=>plugin=>profilebox= >profilebox.php
Wyjaśnienia co do wprowadzenia zmian są w tym poscie (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=32895). Możesz ewentualnie zajrzeć też tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=34689).

TRIMEK
28-12-2009, 00:09
więc tak, po kilku godzinach męczęnia się i kombinowania okazało się że w templatce którą miałem zainstalowaną były jakieś błędy przez co się to sypało w bardzo dziwny sposób do całości doszedł nikszal, za co mu bardzo dziękuje...

alex51 wielkie dzięki za namiar gdzie tego szukać mam jeszcze jedno pytanie bo wpadłem na pewien pomysł, zamiast wyłączać rejestrację w kunenie chciałem w miejsce tego linku dać przekierowanie do rejestracji VirtueMart bo na standardzie jest do rejestracji joomla, prosił bym o podanie lokalizacji gdzie jest plik VirtueMart odpowiedzialny za rejestrację bo z podanych odpowiedzi wyczytałem że ten kod


<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>">właśnie należało by zastąpić, z góry dziękuje za pomoc

alex51
28-12-2009, 07:39
(...)
alex51 wielkie dzięki za namiar gdzie tego szukać mam jeszcze jedno pytanie bo wpadłem na pewien pomysł, zamiast wyłączać rejestrację w kunenie chciałem w miejsce tego linku dać przekierowanie do rejestracji VirtueMart bo na standardzie jest do rejestracji joomla, prosił bym o podanie lokalizacji gdzie jest plik VirtueMart odpowiedzialny za rejestrację bo z podanych odpowiedzi wyczytałem że ten kod


<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>">właśnie należało by zastąpić, z góry dziękuje za pomoc

W mojej propozycji był przykład zastąpienia standardowego formularza rejestracji, rejestracja za pomocą CB.
Do zmiany standardowej rejestracji na rejestrację przy pomocy modułu
mod_virtuemart_login należałoby w cytowanym przez Ciebie linku dokaonać następującej zmiany:

<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_virtuemart&page=shop.registration' ); ?>">
Powyższa zmiana dotyczy jednak pliku templatki, a w Twoim przypadku należałoby zmienić plik
com_kunena=>template=>default=>plugin=>profilebox= >profilebox.php
Sprawy logowania, procedury przypomnienia danych i rejestracja jest zawarta w kodzie zaczynającym się w wierszu 99:


<?php // AFTER LOGIN AREA
if ($fbConfig->fb_profile == 'cb')
{
$loginlink = CKunenaCBProfile::getLoginURL();
$logoutlink = CKunenaCBProfile::getLogoutURL();
$registerlink = CKunenaCBProfile::getRegisterURL();
$lostpasslink = CKunenaCBProfile::getLostPasswordURL();
}
else if ($fbConfig->fb_profile == 'jomsocial')
{
$loginlink = JRoute::_('index.php?option=com_community&amp;view=fro ntpage');
$logoutlink = JRoute::_('index.php?option=com_community&amp;view=fro ntpage');
$registerlink = JRoute::_('index.php?option=com_community&amp;view=reg ister');
$lostpasslink = JRoute::_('index.php?option=com_community&amp;view=fro ntpage');
}
else
{
$loginlink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=login');
$logoutlink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=login');
$registerlink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=register &amp;Itemid=' . $Itemid);
$lostpasslink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=reset&amp;It emid=' . $Itemid);
}

if ($kunena_my->id)
{
?>

Jeśli interesuje Cię tylko sama zmiana linku na możliwość wykorzystania formularza rejestracyjnego z VirtueMart, to wyżej cytowany fragment musiałbyś zastąpić następującym kodem:


<?php // AFTER LOGIN AREA
if ($fbConfig->fb_profile == 'cb')
{
$loginlink = CKunenaCBProfile::getLoginURL();
$logoutlink = CKunenaCBProfile::getLogoutURL();
$registerlink = CKunenaCBProfile::getRegisterURL();
$lostpasslink = CKunenaCBProfile::getLostPasswordURL();
}
else
{
$loginlink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=login');
$logoutlink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=login');
$registerlink = JRoute::_('index.php?option=com_virtuemart&amp;page=sh op.registration');
$lostpasslink = JRoute::_('index.php?option=com_user&amp;view=reset&amp;It emid=' . $Itemid);
}

if ($kunena_my->id)
{
?>
Po takiej zmianie link rejestracyjny z Kuneny przekieruje chętnego do formularza rejestracyjnego VirtueMart, a linki do przypomnienia danych lub do zalogowania będą standardowe.
Gdybyś potrzebował te pozostałe linki również nakierować na VirtueMart to należałoby odpowiednio zmienić wiersze 109, 110 i 112 w pliku profilebox.php

TRIMEK
28-12-2009, 19:23
Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu, działa tak jak chciałem w 100%

pozdrawiam