PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozmieszczeniem modułu na stronie



vabian
26-12-2009, 19:39
Witam. Jestem nowy na forum i dopiero zaczyna zabawę z joomlą, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż, mam taki problem. W szablonie 'beez' chciałbym w stopce dodać moduł 'mod_templatechooser' przylegąjący do elementu 'syndicate', aby wyglądało to mniej więcej tak:

----------------------------------------------------------------------
SYNDICATE | TEMP CHOOSER..........................Power by Joomla!
----------------------------------------------------------------------

W pliku index.php wstawiam ten moduł w następujący sposób:


<div id="footer">
<p class="syndicate">
<jdoc:include type="modules" name="syndicate" />
<jdoc:include type="modules" name="templatechooser" />

</p>

<p>
<?php echo JText::_('Powered by');?> <a href="http://www.joomla.org/">Joomla!</a>
</p>


<div class="wrap"></div>
</div>

Przy następującym formatowaniu css:


#footer {
background:#93246F;
color:#fff;
padding:5px;
text-align:right;
border-top:solid 4px #ccc;
}

p.syndicate {
float:left;
display:block;
text-align:left;
padding-right: 5px;
}

#footer a {
color:#fff;
}

Jednakże, efekt jaki uzyskuje nie jest taki, jaki oczekiwałem i wygląda następująco:

-----------------------------------------------------------------------
SYNDICATE......................................... ...........TEMP CHOOSER
.................................................. ...............Power by Joomla!
---------------------------------------------------------------------------

Co powinniem zrobić, aby uzyskać oczekiwany efekt? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

nikszal
26-12-2009, 20:16
Daj link do strony.

Edit:

Utworzyłeś pozycję modułu. I co dalej? W jaki sposób można zmienić szablon?

Joomla 1.0 ??

vabian
26-12-2009, 22:53
Strona narazie nie jest uwieszczona na żadnym serwerze. Wersja joomli, z której korzystam to 1.5. Moduł mod_templatechooser zaistalowałem i działa prawidłowo. Mój problem polega na tym, że nie mogę poprawnie wypozycjonować tego modułu w stopce strony, a wydaje mi się, że jest to związane ze stylami css. Próbowałem podzielić stopkę na dwa kontenery div, jednakże to nie pomogło.

nikszal
26-12-2009, 23:03
Pomyliłeś działy.
Moduł mod_templatechooser gdzie wygrzebałeś? W standardowej instalacji Joomla 1.5 go nie ma.
Zmianę szablonów można powiązać z linkami w menu i wówczas nie trzeba w ogóle nic kombinować. Do odpowiedniego linku przypisujesz inny szablon.Pamiętaj, że szablony różnią się układem pozycji modułów. Jesli udostępnisz użytkownikom mod_templatechooser, to będziesz miał wolną amerykankę na stronie.

vabian
27-12-2009, 22:23
W standardowej instalacji nie ma, jednakże jeśli czegoś nie ma w standardowej instalcji to nie znaczy, że nie można tego używać. Problem już rozwiązałem dzieląc stopkę na odpowiednie kontenery div i wszystko wygląda ok. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)