PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja artykułu "Więcej" nie działa



sorcam
27-12-2009, 21:17
Witam,
W szukajce za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć podobnego tematu, więc uprzejmie zapytuję ;)
Przy edycji lub dodawaniu artykułu nie działa opcja "Więcej" dająca możliwość zaznaczenia która część tekstu będzie wyświetlana jako zwiastun całości. Mianowicie po kliknięciu owej opcji wywala mnie do głównego panelu administracyjnego.
Raz się udało dokonać tego karkołomnego wyczynu, jednak przy ponownej edycji tegoż samego artykułu znów się problem pojawił.
Nie wiem w czym tkwi błąd. Po najechaniu na ikonke "więcej",przeglądarka pokazuje,że jest to odnośnik do localhost/.../administrator#, czyli jakby zachowywała się zgodnie z tym, do czego prowadzi...
Niemniej nie jest to satysfakcjonujące.
Czy ktoś wie w czym problem?
Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie rozwiązań :)

Pozdro
Sorcam

zwiastun
27-12-2009, 21:21
Ta funkcja działa bez problemów. Sprawdź na innym komputerze - może jakiś problem lokalny. Jeśli tak jest od początku, możliwe, że nie zainstalowałeś poprawnie Joomla (np. nie przesłałeś wszystkich plików). Trudno jednak zgadywać.

nikszal
27-12-2009, 21:22
Masz stronę na localhoście czy na serwerze wirtualnym w sieci?

sorcam
28-12-2009, 10:50
stronka jest na localhoscie :)

nikszal
28-12-2009, 10:54
Zgodnie z Regulaminem forum (część A) podaj środowisko, w jakim masz zainstalowanego Joomla (serwer, edytor, ewentualne błędy). Nie będziemy wówczas obracać się w sferze domysłów.

sorcam
04-01-2010, 18:54
Witajcie ponownie!

Sorki, że odpisuję z opóźnieniem, ale trochę się pochorowałem i nie miałem siły ruszyć się z wyrka.
Chętnie bym załączył tutaj wynik jtspost_pl.php, ale gdy go odpalam, to mam tylko białą kartkę - nic więcej :(
Kierując się przykładowym wynikiem zamieszczonym przez Crazyluki w poście "[ PPA PRZECZYTAJ TO] Pomocnik pisania postów" i tego co znajduję w pomocy w PA mogę napisać, że:

SYSTEM:
System operacyjny: Windows NT DOM 5.1 build 2600
Wersja bazy danych: 4.0.26
Porządek znaków w MySQL: N/A (mySQL < 4.1.2)
Wersja PHP: 4.4.7
Serwer WWW: Apache/2.2.6 (Win32) PHP/4.4.7
PHP działa na: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.15 Stable [ Wojmamni Ama Mamni ] 05-November-2009 04:00 GMT
Klient użytkownika: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.10

Ustawienia PHP
Tryb bezpieczny: Wyłączone
Ścieżka open_basedir: Brak
Wyświetlaj informacje o błędach: Wyłączone
Krótkie znaczniki: Włączone
Wczytywanie plików: Włączone
Magiczne cytaty: Włączone
Rejestracja zmiennych globalnych: Wyłączone
Buforowanie wyjściowe: Wyłączone
Ścieżka zapisu sesji: C:/WWWebServ/temp/sessions
Autostart sesji: 0
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak
Funkcje nieaktywne: Brak
Obsługa Mbstring: Tak
Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa: Tak
Edytor WYSIWYG: Editor - No Editor

Prawa do katalogów
wszystkie maja atrybut zapisywalny

Przeglądarka
Opera 10.10 PL

Mam nadzieję, że jest to wystarczające, bo danych o kompie jest dużo więcej.
Dodam przypominając, że bez zmiany konfiguracji 1 RAZ się udało wstawić linię pt. "Więcej", później (i dotychczas) nadal po kliknięciu tego przycisku przenosi do głównego menu PA.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze w nowym roku! :)
sorcam

nikszal
04-01-2010, 18:59
Na php4 nie pojedziesz. Jakiś stary serwerek zaposiadasz.

Edit:

ściągnij stąd (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,710/Itemid,66/) Mov'Amp. Joomla jest już w nim zainstalowana.

sorcam
04-01-2010, 20:35
Tylko nie rozumiem. Mam WebServ 2.0 final. Na stronce pakietu (www.webserv.pl) jest napisane, że zawiera

Oprogramowanie:
- Apache 2.2.3
- PHP 4.4.4 + SQLite
- PHP 5.1.5 + PECL modules
- MySQL 4.0.26
- MySQL 5.0.24
- MySQL Control Center 0.9.4
- CesarFTP 0.99g
- No-IP 2.2.1

Czym się jedno 4.4.4 + SQLite od drugiego PHP 5.1.5 + PECL modules. Może muszę to jakoś uaktywnić?

nikszal
04-01-2010, 20:40
Może i tak masz napisane, ale jedziesz na php4:

Wersja PHP: 4.4.7Edit: zwróć uwagę na datę pod tą specyfikacją. 2 lata temu.

sorcam
04-01-2010, 20:58
O żesz kur...! Niezła data ;) Dzięki Nikszal. Szkoda, że nie aktualizują zestawu Webserva, bo taki fajny jest... Wszystko ładnie widać (inteface) jak na ręce.
Niemniej spróbuję tego, co poleciłeś. Dzięki :)

sorcam
06-01-2010, 15:37
Nikszal... mam nadal problem :eek: Odpaliłem MovAmp'a, co mi poleciłeś :confused: Niestety nie ma poprawy. Za kazdym razem, czy to spod Opery, czy spod IE, gdy najadę na ikonkę "Więcej>>", w dolnym pasku przeglądarki pojawia się:

http://localhost/Joomla_1.5.15_PL/administrator/#

Po kliknięciu przenosi mnie do głównego Panelu Administracyjnego! :( Normalnie załamka. O co w tym chodzi? Może Winda jest do d....? ;)

nikszal
06-01-2010, 15:46
Na pewno nie jest to wina Mov'Amp-a, bo Joomla jest już w nim poprawnie zainstalowana. Przyczyny występowania tego błędy mogą być tylko 2:
Dokonałeś poprawek w konfiguracji.
"Czarne moce" rządzą Twoim komputerem.Edit: cache przeglądarki i ciasteczka trzeba czyścić.

sorcam
06-01-2010, 16:47
Masakraaa :(
Nie wiem, co to za moce rządzą moim kompem, ale zmian w konfiguracji nie robiłem. Tak, jak odpaliłem, tak jest. Cache i inne pierdółki wywaliłem. Testując dalej, zauważyłem, że nie działa także "Podział strony". Po kliknięciu na ten przycisk pojawia się okno, gdzie się ustawia podział i po zatwierdzeniu "Wstaw podział strony" nic się nie dzieje. Na drugim kompie, który został świeżutko postawiony jest to samo. Może to ja swoją aurą tak oddziałuję na elektronikę ;) Nie wiem... :confused:

Poddaję się. Jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i uda mu się go rozwiązać, to pliizz, niech wrzuci tu odpowiedź.

Z góry dzięki i Tobie dzięki Nikszal za poświęcony czas :)

nikszal
06-01-2010, 18:39
Kolego - czy przed instalacją Mov'Amp-a odistalowałeś poprzedni serwer? Może pozostały po nim jakieś katalogi, pliki tymczasowe i konfiguracyjne, wpisy w rejestrze windows. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a Mov'Amp i zainstalowany w nim Joomla na 200% jest sprawny.

sorcam
07-01-2010, 19:13
Podjęte działania:
- Wykasowanie poprzedniej wersji MovAmpa i pozostałości po WebServie.
- Wyczyszczenie recznie wszytkich tempów oraz dysku Odkurzaczem
- Wyczyszczenie rejestru Odkurzaczem i CCleanerem
- Restart komputera
- Przeskanowanie dysku w poszukiwaniu wirusów
- Wgranie jeszcze raz MovAmpa prosto z archiwum RAR - na czysto.
- Uruchomienie przeglądarki i zalogowanie się do PA.

Efekt:
Bez zmian - nadal po najechaniu na przycisk "Więcej" przenosi do głównego PA, zgodnie z adresem
http://localhost/Joomla_1.5.15_PL/administrator/#

Pozdrawiam ;)

PS Czy może to być wynikiem wyłączonych jakichś Windowsoych usług?

PPS Zdarzyło mi się kilka razy, że przy logowaniu do PA trwało to nieco dlużej, a potem wywaliło INVALID TOKEN. Po kliknięciu w przeglądarce "Do tyłu" i jeszcze raz na logowanie na administratora od razu przenosiło do PA, tak, jakby zalogował wcześniej i pamiętał to. Po "zafiksowaniu" się joomli na Invalid Token" (nawet po restartach przeglądarki) nic nie pomagało. Znalazłem na forum info, że kiedyś ktoś ze starszą wersją miał podobnie i wtedy nadpisywał katalog administrator ze stabilnego pakietu joomli - u mnie też pomogło. Nawet kilkukrotnie. Kilkukrotnie, bo jak zaczynałem edytować artykuł, wylogowałem się i próbowałem zalogować ponownie to wywalało Invalid Token.
Nie wiem w czym tkwi problem i przyznam się, że jestem blisko tego, żeby się pochlastać ;)

PPPS Najbardziej zadziwiające jest to, że raz w życiu mi się to (wstawienie linii "Więcej") udało. Nie wiem jakim cudem - w każdym razie było to na starej konfiguracji (z WebServem). Później nie udał mi się ten wyczyn (nawet w chwilę później), więc pewnie to te "czarne moce" rządzące przypadkiem w moim komputerze. A na pewno czarno to widzę...

sorcam
08-01-2010, 11:45
Hej,

A co normalnie zamiast linku do ...administrator/# powinno się pojawić (w pasku "komentarza" przeglądarki), czy do czego powinno się to odwoływać? Czuję, że jest tu jakiś bug. Nie wiem na czym polega i nie znam się (jeszcze) na programowaniu w php, ale edytując plik readmore.php widzę pod koniec linie

//$button->set('link', 'javascript:void(0)');
$button->set('link', '#');

Po zmianie hasza (#) na dowolny tekst, takowy tekst pojawia się po ...administrator/

Pozdr
sorcam

nikszal
08-01-2010, 11:58
#sorcam - nie twórz nowych teorii. Nawet po dodaniu do adresu hasha (nazwa_strony.pl/administrator/#) i tak pojawia się panel logowania do części administarcyjnej Joomla.

nikszal
08-01-2010, 12:14
PS Czy może to być wynikiem wyłączonych jakichś Windowsoych usług?Też się nad tym zastanawiam. Zdumiewające jest to, że nie tylko TY masz masz problem z przyciskiem "Więcej" i nie zdarza się on wyłącznie na localhoście. Być może wyłączenie niektórych usług w windzie ma na to wpływ, może to też kwestia działania antywirusa.

Pytanie do wszystkich, mających problem z podziałem artykułu - czy wasze serwery stoją na windzie, Linux czy Unix?

sorcam
08-01-2010, 12:58
Zagłębiając się w temat, wynalazłem kilka innych wątków, gdzie ludzie mieli z tym problem. Ktoś wspomniał o przeglądarce Chrome. W akcie desperacji zainstalowałem i poszło. Niestety tylko w niej :( Być może będę zmuszony póki co w kodzie html ręcznie wstawiać <hr id="system-readmore" />.

I jeszcze jedno pytanie. Jak i co przestawić by skorzystać z innego edytora (nie TinyMCE)?

nikszal
08-01-2010, 13:05
I jeszcze jedno pytanie. Jak i co przestawić by skorzystać z innego edytora (nie TinyMCE)?Trzeba go pobrać (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/201-comjce157156package), zainstalować i ustwić jako domyślny w konfiguracji witryny.

irek1022
09-01-2010, 22:02
Też się nad tym zastanawiam. Zdumiewające jest to, że nie tylko TY masz masz problem z przyciskiem "Więcej" i nie zdarza się on wyłącznie na localhoście. Być może wyłączenie niektórych usług w windzie ma na to wpływ, może to też kwestia działania antywirusa.

Pytanie do wszystkich, mających problem z podziałem artykułu - czy wasze serwery stoją na windzie, Linux czy Unix?





Ja mam serwer na nazwa.pl

zwiastun
09-01-2010, 22:15
Jaki masz zamiar wysnuć wniosek np. z 5000 odpowiedzi, że ktoś ma coś na jakimś serwerze?

irek1022
09-01-2010, 23:12
Linux

zwiastun
09-01-2010, 23:29
@Nikszalowi chodzi chyba o potwierdzenie, że są to jedynie problemy z Windows.
W Twoim przypadku nie raczyłeś - poza biadoleniem podać żadnych informacji opisujących problem. Na "żadnej" podstawie można tylko bezpodstawnie pofilozofować

sorcam
09-01-2010, 23:40
W Twoim przypadku nie raczyłeś - poza biadoleniem podać żadnych informacji opisujących problem. Na "żadnej" podstawie można tylko bezpodstawnie pofilozofować

Czy to było odnośnie moich wypowieidzi? :)

zwiastun
09-01-2010, 23:43
Ależ skąd! :) Życzyć sobie tylko takich użytkowników!

sorcam
09-01-2010, 23:46
Ależ skąd! :) Życzyć sobie tylko takich użytkowników!

To nie rozumiem. Jakich więcej informacji byś sie spodziewał? Jeśli masz na myśli konfigurację serwera itp, to czy info podane już w poście #6 są niewystarczające?

zwiastun
09-01-2010, 23:47
Teraz ja nie rozumiem! To nie było skierowane do Ciebie. Wszak dałeś tyle informacji :)

sorcam
09-01-2010, 23:50
Teraz ja nie rozumiem! To nie było skierowane do Ciebie. Wszak dałeś tyle informacji :)

Sorki, zaleciało mi ironią. Chyba już zmęczony jestem. Więc lepiej się już położę :)

Dzięki jeszcze raz wszystkim za aktywność i łączenie się w bólu :)

zwiastun
09-01-2010, 23:55
Masz Windows NT? Pies może być pogrzebany właśnie tutaj.
Ze strony XAMPP: The distribution for Windows 2000, 2003, XP and Vista.
A dotyczy to równiez Mov'AMP-a
Spróbuj może samodzielnej instalacji apache, php i mysql.

sorcam
10-01-2010, 00:06
Masz Windows NT? Pies może być pogrzebany właśnie tutaj.
Ze strony XAMPP: The distribution for Windows 2000, 2003, XP and Vista.
A dotyczy to równiez Mov'AMP-a
Spróbuj może samodzielnej instalacji apache, php i mysql.

No i nie zdążyłem się położyć... i oprzeć, by odpowiedzieć :)
System operacyjny: Windows NT DOM 5.1 build 2600 == Windows XP :) Przynajmniej taki mam zainstalowany ;) Może joomla dziwnie to wyświetlił, bo nazwę komputera wplótł między nazwę systemu a jego wersję.

irek1022
10-01-2010, 00:08
Witam
A co powiesz , jak sie nie używa wirtualnych serwerów?

zwiastun
10-01-2010, 00:17
O co chodzi? To, czy masz posadzony Joomla na serwerze "wirtualnym" czy "fizycznym" nie ma tutaj żadnego znaczenia.

irek1022
10-01-2010, 00:26
no ..to dało mi do myślenia...szacun ,
nie chcę zaśmiecać forum , ale wielu o tym nie wiedziało

zwiastun
10-01-2010, 00:33
W jakim sensie? Serwer wirtualny to usługa, która umożliwia na jednym serwerze fizycznym umieścićć ileś serwerów wirtualnych działających w różnych domenach. Związek z wyświetlaniem bądź niewyświetlaniem drobiazgu w konkretnym systemie CMS żaden...:)

fenix75
12-01-2010, 11:17
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem, czyli nie mogę dodać "więcej" bo wywala mnie do PA ale dodatkowo u mnie nie mogę zapisać żadnego artykułu.
aha zapomniałem dodać że zrobiło mi się to po aktualizacji z 1.5.14 do 1.5.15.
Strona jest na serwerze w OVH (personal), bazę (MySQL 5) sam zakładałem i ręcznie instalowałem Joomlę anie poprzez automat.
Strona (www.pf126p.pl - jak ktoś lubi maluszki to zapraszam bo forum działa bez problemów) funkcjonowała od października i wtedy mogłem wszystko dodawać, a po wspomnianej aktualizacji klapa, mogę wejść i dopisać artykuł ale nic poza tym bo zapisać nie mogę :(.
Dodam też że zginęły mi górne menu czyli wszystkie "wordowskie" przyciski tzn, pogrubienie, pochylenie czy podkreślenie czcionki, dodanie obrazków, rodzaju czcionki itd. prawdopodobnie coś pokręciłem przy aktualizowaniu pliku. Teraz zastanawiam się czy nie wykasować całego katalogu Administration i nie wgrać go ponownie tylko czy z wersji 1.5.14 czy 1.5.15 a może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

jourav
13-03-2010, 16:20
Witam.

Jeśli ktoś jeszcze ma z tym problem, to może pomóc zwykła zmiana przeglądarki. U mnie ten sam problem występował pod Operą. W znienawidzonym IE wszystko działa idealnie...

danieladrianka
13-03-2010, 17:13
To ja może opiszę inny przypadek na ten sam temat ;)
Joomla 1.5.15 na jednym serwerze kilka instalacji (czyli ustawienia serwera identyczne), spostrzeżenia:

przycisk Więcej... działa na TinyMCe2.0 czyli standardowy edytor , po włączeniu JCE (najnowszy) przycisk więcej.. już nie działa i zachowuje sie właśnie tak jak to opisujecie - następuje powót do pA na stronie głównej.

Wniosek - winny jest któryś z plików edytora jce
W waszym przypadku prawdopodobnie jakiś inny plik(jeśli nie macie jce)

Rozwiązaniem przynajmniej dla mnie jest nie używanie tego przycisku a w zamian posługiwanie się tym z paska jce -> http://miasto.lebork.pl/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/article/img/readmore.gif Działa poprawnie podobnie jak i podział strony..