PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 Ilość głosów, nie oceny



Sprinter
28-12-2009, 13:35
Witam.
Czy istnieje możliwość, aby mod_sobi2toprated wyświetlał tylko ilość oddanych głosów, a nie średnią ocen z gwiazdkami?
Interesuje mnie tylko zliczanie głosów, bez ocen i komentarzy.
O ile w v-card i widoku szczegółów jakoś sobie poradziłem z wyświetlaniem ilości głosujących, tak z modułem utknąłem.

Z góry dziękuję za pomoc

Joomla 1.5.14
Sobi2 RC 2.9.2.3

Jola
29-12-2009, 00:00
Witam,
to dosyć proste, plik modules/mod_sobi2toprated/mod_sobi2toprated.php linia 191 jest

$ratenumber .= "({$votes})";zamień na

$ratenumber .= "({$s_result->reviews})";

Sprinter
29-12-2009, 15:40
Dziękuję Jolaass.
Zamiana pomogła po części. Pokazała się ilość głosów, jednak nie są one poukładane od największej ilości. W dalszym ciągu tytuły w module pokazywane są od największej oceny.
Tak to wygląda:
1974



$ratenumber = "";
$votes = number_format($s_result->votingResult,1);
if ($showvotes || $showvotesimage) {
$ratenumber .= "&nbsp;<span class=\"votes\">";
if ($showvotes) {
$ratenumber .= "({$s_result->reviews})";
}
if ($showvotesimage) {
$ratenumber .= sobi2ShowVoteImage($votes);
}
$ratenumber .= "</span>";
}

Jola
29-12-2009, 16:08
Co to znaczy po części? Zmiana pomogła w 100% w sprawie, którą opisałeś. Nie było słowa o sortowaniu. ;)
Zmiana sortowania wymaga modyfikacji zapytania linia 124

$query = "SELECT sitem.itemid, sitem.title, sitem.icon, sitem.image, SUM(vote) / COUNT(*) AS votingResult, COUNT(*) AS reviews FROM #__sobi2_plugin_reviews AS rev LEFT JOIN #__sobi2_item AS sitem ON sitem.itemid = rev.itemid WHERE {$where} {$where2} (vote > 0 AND rev.published = 1 AND sitem.published = 1 AND (sitem.publish_down > '{$now}' OR sitem.publish_down = '{$config->nullDate}')) GROUP BY itemid HAVING COUNT( * ) > {$showlimit} ORDER BY votingResult DESC LIMIT 0, {$limit}";za sortowanie odpowiada :

ORDER BY votingResult DESCzmienić ten kawałek na

ORDER BY reviews DESCCzyli całość ma wyglądać tak:

$query = "SELECT sitem.itemid, sitem.title, sitem.icon, sitem.image, SUM(vote) / COUNT(*) AS votingResult, COUNT(*) AS reviews FROM #__sobi2_plugin_reviews AS rev LEFT JOIN #__sobi2_item AS sitem ON sitem.itemid = rev.itemid WHERE {$where} {$where2} (vote > 0 AND rev.published = 1 AND sitem.published = 1 AND (sitem.publish_down > '{$now}' OR sitem.publish_down = '{$config->nullDate}')) GROUP BY itemid HAVING COUNT( * ) > {$showlimit} ORDER BY reviews DESC LIMIT 0, {$limit}";

Sprinter
29-12-2009, 17:35
Dziękuję pięknie. O to chodziło:)
Sorki, ale fakt, nie było mowy o sortowaniu w pierwszym poście:)

Pozdrawiam

ar4
12-06-2010, 17:38
Witam,
a jak ustawić ten mod, aby wyświetlał się obrazek oceny w szczególe wpisu?