PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd strony zależny od przeglądarki...



mihuu
28-12-2009, 13:40
Witam serdecznie, nie wiem czy w dobrym dziale jestem – niestety nie znalazłem bardziej odpowiedniego dla mojego problemu. Otóż stworzyłem sobie szablon dla Joomla! – niestety poprawnie się wyświetla tylko pod Firefoxem. I teraz przechodzę do sedna, co chciałbym osiągnąć, a nie potrafię do końca tego zrobić:

Chciałbym aby dla każdej przeglądarki wybierany był konkretny arkusz styli dla: IE7, IE8, Firefox, Netscape i Opery. Po wykryciu innej przeglądarki, nie zamieszczonej powyżej wyświetlałaby się tylko strona z białym tłem i komunikatem, że np. „Strona nie została zoptymalizowana dla Twojej wersji przeglądarki i jej wyświetlenie nie jest możliwe. Prosimy skorzystać z jednej z poniższych wersji przeglądarek: tu jakaś tam lista”.

Jak na razie udało mi się poprawnie zaimplementować tylko taki kod, który rozpoznaje tylko IE7 i IE8 oraz dla wszystkich pozostałych ustawia oddzielny css:


<!--[if IE 8]>
<link rel="stylesheet" href="ie8.css" type="text/css" />
<![endif]-->

<!--[if IE 7]>
<link rel="stylesheet" href="ie7.css" type="text/css" />
<![endif]-->

<![if !IE]>
<link rel="stylesheet" href="web.css" type="text/css" />
<![endif]>

Niestety nie wiem jak obsłużyć np. Firefoxa i Netscape oraz jak zablokować stronę dla pozostałych przeglądarek. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi – niestety google, tez mi za dużo nie podpowiedziało.

nikszal
28-12-2009, 13:45
... niestety nie ma uniwersalnej recepty, poza poprawną konstrukcją szablonu. Sięgnij do poradników wyjaśniających problemy z poprawnym formatowaniem przez IE 6, bo z nim jest najwięcej problemów. Dlatego nie nie używam.

zwiastun
28-12-2009, 14:10
Odrębne arkusze stylów mogą być potrzebne ze względu na błędy i dziwactwa IE, zwłaszcza wersji dawniejszych. Współczesne przeglądarki dobrze obsługują standardy, choć czasem trzeba zastosować jakiś sztuczki.
Netscape to pewno używają jeszcze dinozaury, a w wersjach archaicznych stetryczałe dinozaury, wiec w ogóle nie ma problemu.
Prawie w każdym nowszym szablonie dla Joomla znajdziesz pliki dodatkowych arkuszy stylów naprawiających usterki w IE, wystarczy je poanalizować, a czasem wprost zastosować.
Istnieje Biblioteka Ewardsa, która "załatwia" wiele problemów z IE.
W dziale Szablony w Elektronicznej Bibliotece Joomla! jest niemal wszystko, co ważne, na ten temat.