PDA

Zobacz pełną wersję : zamieszczenie jpg gdy nie ma pliku header



greggor78
29-12-2009, 05:51
Witam
Takie pytanko:

Jak zamieścić zdjęcie jpg w górnej części strony gdy szablon nie zawiera pliku "header"?
Obecnie w górnej części pojawia się tylko slogan który wpisamy jest w konfiguracji strony.
z góry dziękuję za pomoc

KYCu
29-12-2009, 08:47
Witaj

Czy Tobie się wydaje, że zawsze musi być "plik header"? że strona nie ma prawa istnieć bez z niego?

Podpowiem, że między innymi są dwie możliwości:
- edytowanie kodu szablonu (index.php) i usunięcie standardowego head-u i zamiana ze swoim.
- edytowanie kodu i usunięcie standardowego header-u a w miejsce to wstawić pozycję np user9 gdzie umieścisz własny moduł z własnym kodem html

Jeżeli chodzi o tworzenie/edycję szablonów, tutaj jest dobry poradnik -> http://wiki.joomla.pl/Poradnik:Szablony_1.5_-_Spis_treści

#edit

-er :p

Jola
29-12-2009, 10:30
Witam,
@KYCu co masz na myśli pisząc "usunięcie standardowego head-u"?

KYCu
29-12-2009, 10:33
@jolaass hmm a to, że może w szablonie a konkretnie w pliku index.php jest umieszczony ów header, który kolega @greggor78 chce usunąć bądź zamienić ze swoim...

Fakt faktem że head a header to jest różnica :p moja wina.

nikszal
29-12-2009, 11:12
Witam
Takie pytanko:

Jak zamieścić zdjęcie jpg w górnej części strony gdy szablon nie zawiera pliku "header"? Nie ma w szablonie takiego pliku. Header to umowna nazwa graficznej części nagłówkowej szablonu. Równie dobrze może nazywać się 'naglowek'.

Obecnie w górnej części pojawia się tylko slogan który wpisamy jest w konfiguracji strony.W miejscu występowania 'sloganu' lub w każdym innym możesz dołączyć do szablonu plik graficzny. Umieść go w bloku (div) i sformatuj w arkuszu css.

greggor78
29-12-2009, 15:02
Witaj

Czy Tobie się wydaje, że zawsze musi być "plik header"? że strona nie ma prawa istnieć bez z niego?


Nigdzie nie sugerowałem, że bez headera strona nie będzie istniała więc nie wiem skąd ta uszczypliwa uwaga? Poza tym joomla z założenia (tak mi się wydaje) jest dla osób które nie bardzo znają specyfikę tworzenia stron (ja do takich należę) i stąd moje pytanie...
Tak się złożyło, że dotąd wszystkie szablony z którymi pracowałem miały header i chcąc zmienić nagłówek edytowałem header i wiedziałem co z nim zrobić.
Tym razem trafiłem na szablon gdzie nie ma nic zdefiniowanego u góry strony. Jest jedynie kolor który ciągnie się wokół całości strony. Taki sam szablon znajduje się nas stronie www.badminton.gorlice.pl (http://www.badminton.gorlice.pl) więc może osobom które chciałyby mi pomóc i znają się na rzeczy łatwiej będzie ocenić co mogę z tym fantem zrobić.
pozdrawiam

zwiastun
29-12-2009, 15:25
Poza tym joomla z założenia (tak mi się wydaje) jest dla osób które nie bardzo znają specyfikę tworzenia stron (ja do takich należę) i stąd moje pytanie...


To, że Joomla! mogą wykorzystać do powadzenia witryn osoby, które w ogóle nie znają się na projektowaniu stron nie oznacza, że takie osoby mogą zrobić z Joomla! wszystko, co im się tylko wymarzy. Prawo jazdy na samochód czy czołg to jeszcze nie prawo do naprawiania silnika czy przeróbek karoserii albo gąsienic wedle własnego uznania :)

To na marginesie.
I jeszcze: wybrany szablon pod względem swojej budowy jest przestarzały (powinien już obowiązywać zakaz umieszczania czegoś takiego w Sieci :) ).

Dobra wiadomość
W arkuszu stylów (pokazanego szablonu) masz

#sitetitle {
background-image:url(../images/logo.png);
....
}

co oznacza, że projektant przewidział tam obrazek logo.png, którego prawdopodobnie nie ma w zestawie plików. Stwórz taki obraz i umieść go w katalogu /images szablonu. W konfiguracji szablonu - jak podał @nikszal - trzeba prawdopodobnie wyłączyć wyświetlanie tekstu sloganu.

nikszal
29-12-2009, 15:30
Wrzuć sobie do bloku

<div id="sitetitle">KIDSport Gorlice</div>plik logo.png. Ten blok sformatowany jest w arkuszu template_css.css (wiersz 50)

#sitetitle {
background-image:url(../images/logo.png);
background-position:left center;
background-repeat:no-repeat;
color:#FFFFFF;
float:left;
font-size:18px;
font-weight:bold;
height:123px;
line-height:123px;
padding-left:100px;
}W razie problemów jestem na łączu.