PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne przeliczanie cen z euro na pln



kajotj
30-12-2009, 10:57
Joomla 1.5.15 + VM 1.1.4
Witam Niestety nie mogę znaleść odpowiedzi na forum stąd pytanie:
Czy ktoś wie jak zrobić by wprowadzać część cen w Euro które klient ma widzieć w PLN przeliczone po kursie dnia np. średni NBP?
Pozdrawiam

nikszal
30-12-2009, 11:02
To śliski temat, bo cena euro jest płynna. Dzisiaj możesz zarobić, ale jutro stracić. Ustal ceny w złotówkach. Póki co, tylko złotówki u nas są obowiązującą walutą.

kajotj
30-12-2009, 11:15
Dzieki za odpowiedz ale niestety chodzi by pokazywało w PLN tylko już po przeliczeniu z Euro. Zakupy mam w Euro po kursie dnia a specyfika mojego sklepu wymaga tego. Na razie codziennie aktualizuje ceny z kursu dnia ale jest to strasznie upierdliwe i szukam jakiegoś automatu.

Jola
30-12-2009, 12:34
Witam,
od razu powiem, że nie jestem na bieżąco z VirtueMartem. Kiedy ostatnio miałam z nim do czynienia nie było opcji przeliczania walut. :)
Gdzie przechowujesz informacje o cenie w Euro?
Co to znaczy: " codziennie aktualizuje ceny z kursu dnia"?
Teoretycznie:
- pobranie kursu Euro z wybranego banku nie jest jakimś wielkim problemem
- uruchomienie skryptu, który będzie aktualizował ceny w sklepie na podstawie pobranego kursu też nie jest wielkim wyczynem
- można użyć crona

kajotj
31-12-2009, 00:52
Do tej pory relizuje to poprzez makro zmieniający mi plik CSV z produktami w euro i póżniej ręczny import poprzez CSVI podmieniający ceny. Niestety nie jestem biegły w skryptach i cronie. Liczyłem że jest jakiś dodatek lub komponent załatwiający mój problem. W weekend poczytam o cronie i może coś mi się uda wymyśleć. Dzięki za pomoc.

malkowitch
31-12-2009, 01:05
Żeby to było ładnie, z automatu i za darmo to nie znajdziesz raczej.

Jak masz czas wolny to napisz poprostu plugin do VM (z tego co pamiętam obsługuje pluginy) który wyświetlał by ceny przeliczając je z euro na zł. (cenę pobierz z NBP i zapisz od cache na 24godz.)

A ceny produktów trzymał byś w euro.

Dla wprawionego to góra dzień pracy.

Plus z tego taki, że mógł byś obyć się bez crona