PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuję skryptu formularza kontaktowego



kurak
30-12-2009, 18:56
Tak jak w temacie poszukuje skryptu formularza kontaktowego do joomla 1.5, zaznaczam że przegooglowałem internet i nie znalazłem żadnego który by mi odpowiadał. Nie znam sie za bardzo na php i proszę o pomoc.
Funkcje formularza to kilka pół + dodanie zdjęcia z dysku i wysłanie na określonego maila

zwiastun
30-12-2009, 19:05
Krótko mówiąc: sam nie wiesz, czego chcesz! http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms

kurak
30-12-2009, 19:33
Znalazłem już ten moduł, jednak potrzebuję tylko skrypt, żeby samemu napisać formularz. Niestety nie znam na tyle php żeby wyciągnąć skrypt z tego modułu :/

zwiastun
30-12-2009, 19:38
Do tworzenia formularzy służą komponenty. Z mizerną znajomością Joomla nie ma się co zabierać za kodowanie dla Joomla!

kurak
30-12-2009, 20:10
Z linka który mi podałeś który komponent umożliwia stworzenie takiego prostego formularza? Potrzebuję formularz składający się z kilku pół do wypełnienia, możliowść dodania zdjęcia i ewentualnie zabezpiecznie obrazkiem wysyłania.
Już kiedyś przeglądałem te wszystkie komponenty z linka ale jeden nie zainstaluje sie drugi to trzeci tamto i nie wybrałem nic.

big_krzysiek
30-12-2009, 20:25
opowiadasz bajki...

zobacz formularz:

ckforms
lub
artforms

oba stosuje, maja funkcje, o ktorych piszesz, zaplecze jest po polsku i sa proste w obsludze...

mimo
01-01-2010, 16:33
Ja się podczepię po temat.
Chodzi mi o standardowy formularz kontaktu. Czy można go wyjustować do środka? Oraz chciałbym dodać jedno okienko wypełniania, mianowicie miasto. tam nie widzę takiej możliwość. Jest na sztywno ilość okienek.

zwiastun
01-01-2010, 16:41
Za wygląd odpowiada CSS, więc w czym problem? - przyrostek klas css strony albo nadpisanie szablonem.
Dodawanie pól wymaga ich obsługi także na zapleczu (baza danych, interfejs administratora), a to oznacza przeróbkę komponentu albo konieczność skorzystania z rozszerzeń.