PDA

Zobacz pełną wersję : Articles Attachments - zwiększenie MAX_FILE_LIMIT



seocom
31-12-2009, 15:35
Witam,
Problem mój polega na tym że nie mogę odnaleźć opcji zwiększenia limitu dla pliku który dodaje w Articles Attachments.
W media mam ustawione 80MB minimum, w załącznikach (articles attachments) jest to 8 MB i niestety nie wiem gdzie to zmienić.

Mógłby ktoś nakierwać jak zmienić max. rozmiar pliku ?

Pozdrawiam

zwiastun
31-12-2009, 16:25
To jest ustawienie serwera, nie programu

seocom
01-01-2010, 17:30
Jak ustawienie serwera ?
TZN. że przez skrypty uploadu nie mogę wgrać większego pliku niż 8 MB ?
przez inne skrypty mogę wrzucać o wiele większe pliki..

Jak zmienić ten limit skoro uważasz że to od serwera ?

nikszal
01-01-2010, 17:40
TZN. że przez skrypty uploadu nie mogę wgrać większego pliku niż 8 MB ?
przez inne skrypty mogę wrzucać o wiele większe pliki..Mam nadzieję, że nie twierdzisz tak bezpodstawnie. Sprawdzałeś? Np. na darmowym cba.pl wrzucisz tylko 6 Mb. Nie mogłem tam rozpakować instalki Joomla. Dzieliłem ją na 2 części.
Jak zmienić ten limit skoro uważasz że to od serwera ?Zapytaj administratora serwera, bo to on ustawia limity.

zwiastun
01-01-2010, 17:43
Komponent Attachments nie ma w konfiguracji ustawienia wpływającego na rozmiar plików, zatem korzysta z ustawień globalnych, a o tych decydują w pierwszej kolejności ustawienia serwera (limity wielkości wczytywanych plików) , a w następnej ustawienia w konfiguracji globalnej Joomla (w granicach dopuszczonych przez ustawienia serwera).

souacz
01-01-2010, 21:48
sprawdź sobie w adminie w pomoc>informacje o PHP>wartość upload_max_filesize. Stamtąd dowiesz się ile masz ustawione na serwerze

seocom
02-01-2010, 03:02
no faktycznie phpinfo(); pokazało: upload_max_filesize 8M
zmieniłem w .htaccess dla domeny głownej:

php_flag upload_max_filesize 50Mi teraz local value:
upload_max_filesize 0
czyli gitara :)
tylko czemu phpinfo nie zwraca: upload_max_filesize 50m ?

zwiastun
02-01-2010, 03:54
Porozmawiaj na ten temat z administratorem serwera. To nie jest ustawienie, które można sobie tak swobodnie korygować.
Jeśli już chcesz korygować tę wartość, to musisz także skorygować dwie inne, które powinny być odpowiednio zwiększone


php_value upload_max_filesize 16M
php_value post_max_size 32M
php_value memory_limit 64M