PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd Could not open CHANGELOG.php



DobleYou
01-01-2010, 18:01
Witam. Otóż spakowałem witrynę JoomlaPack'iem spakowane archiwum wysłałem na serwer razem z kickstart.php 2.4 ,przechodzę do kickstart.php bez problemu. Wyświetla mi się strona Kickstart.php i jest tam w opcjach moje archiwum żeby je rozpakować. Po rozpakowaniu wyświetla mi się błąd Could not open CHANGELOG.php for writing... i archiwum się nie rozpakowało. Na serwerze mam tylko archiwum i pliki typu index.html. nie instalowałem Joomi na sewerze.Jeśli ktoś wie dlaczego nie chce mi rozpakowac archiwum proszę o pomoc

nikszal
01-01-2010, 18:11
Dorzuć brakujące pliki przez ftp. Czy trzeba używać joomlapack, aby przenieść stronę? Wprawdzie znacznie on ułatwia sprawę, ale niezawodna jest stara tradycyjna metoda transferu przez ftp i import bazy.

DobleYou
01-01-2010, 18:19
A i jeszcze jedno może ułatwi rozpoznanie problemu..
Próbowałem także takim sposobem,że zainstalowałem oprogramowanie joomla na serwerze podmieniłem bazy danych z panelu phpmyadmin i zmieniłem konfigurację w configuration.php a ściślej mówiąc nazwy baz,login i hasło.
I wtedy próbowałem rozpakować sądziłem,że nadpisze wypakowane pliki ale błąd wywalał ten sam

nikszal
01-01-2010, 18:22
Idź na skróty. Zainstaluj "czystego" Joomla i podmień po instalacji bazę. Bedzie problem, jesli jeszcze coś doinstalowałeś, ale to tez można obejść transferując pliki i katalogi z archiwum joomlapack. Jest narzędzie na stronie projektu Joomlapack do rozpakowania takiego archiwum na komputerze lokalnym.

DobleYou
01-01-2010, 18:26
ale tam wszystkie pliki są, bo chyba joomlapack robi pełną kopię witryny.. nie wiem jakich tam plików brakuje.

DobleYou
01-01-2010, 18:28
Ja już tak wcześniej robiłem ale skoro radzisz tak to spróbuję...

nikszal
01-01-2010, 18:32
Chłopie - daj mi archiwum i dostęp do ftp. Nie można jedynie założyć spodni przez głowę.

DobleYou
01-01-2010, 18:32
A do głównego katalogu public_html wgrać czy do katalogu co tam podają czyli joomla

nikszal
01-01-2010, 18:34
W public_html możesz tworzyć katalogi i z nich odpalać Joomla. Jeśli na koncie ma być tylko jedna strona, to tylko public_html.

DobleYou
01-01-2010, 18:39
OK. Jeśli chodzi o bazę to już jest ustawiłem, żeby korzystał z bazy która wcześniej zaimportowałem z phpmyadmin

DobleYou
01-01-2010, 18:47
Hmm Otóż wszedłem w phpmyadmin i w moją bazę która wcześniej zaimportowałem z localhosta i do plików które miałem dopisał nowe pliki.. i używa tylko tych nowo utworzonych

DobleYou
01-01-2010, 18:51
Hmm Otóż wszedłem w phpmyadmin i w moją bazę która wcześniej zaimportowałem z localhosta i do plików które miałem dopisał nowe pliki.. i używa tylko tych nowo utworzonych

chodziło o prefiks.. zmieniłem prefiks na ten co miałem wcześniej bo joomla utworzyła pliki z nowym prefiksem

nikszal
01-01-2010, 18:51
Trzymajcie mnie w sto, bo jeden nie ma co. Usuń wszystkie tabele w bazie i ponownie dokonaj importu.

nikszal
01-01-2010, 18:56
Prefix można zmienić w configuration.php na właściwy, tzn. taki, jaki jest w tabelach.