PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienna wielkość strony



mimo
01-01-2010, 22:06
Naprawdę nie wiedziałem w jakim dziale napisać, dlatego tutaj będzie bezpiecznie.

Otóż czy jest możliwość zrobić tak, aby joomla rozpoznawała rozdzielczość monitora i automatycznie zwiększała/zmniejszała np. procentowo rozmiar strony?

nikszal
01-01-2010, 22:27
Naprawdę nie wiedziałem w jakim dziale napisać, dlatego tutaj będzie bezpiecznie.

Otóż czy jest możliwość zrobić tak, aby joomla rozpoznawała rozdzielczość monitora i automatycznie zwiększała/zmniejszała np. procentowo rozmiar strony?Tak, jesli wymiary szablonu będą zaprojektowane w jednostkach em lub w "%" (nie myl z alkoholem).

mimo
01-01-2010, 22:39
A w którym miejscu to sprawdzić? Rozumiem że jeżeli jest wyrażony w wartościach bezwględnych trzeba by go przerobić na % ?

nikszal
01-01-2010, 22:43
Podchodząc do projektowania juz trzeba o tym myśleć. W gotowym szablonie jest zbyt wiele do przerobienia, praktycznie wszystko, łącznie z grafikami. Skórka nie warta wyprawki.

Bazyl
01-01-2010, 22:43
Nie jest to aż tak proste.
Może się mylę, ale sobie z tym nie poradzisz.
Standardowo szablon Ja Purity ma to, co chcesz.

Weź też pod uwagę, że to, co fajnie wyświetla się w mniejszej rozdzielczości przy wysokiej może wyglądać kaszaniasto...


Wrzuć coś do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (http://www.wosp.org.pl/final)

zwiastun
01-01-2010, 22:45
@nikszal, tym razem sory [może jeszcze skutek sylwestrowych % :) ].
Dostosowanie rozmiarów strony do rozmiarów monitora obsługiwane jest już przez wiele szablonów za pomocą paska narzędziowego dla użytkowników, którzy mogą sobie wybrać odpowiadającą im szerokość.
Dostosowywanie automatyczne w wyniku rozpoznawania rozdzielczości monitora można obsłużyć za pomocą javascript. Opisane w podręcznikach i pewno w co najmniej w kilku miejscach w Sieci. A to, jakich jednostek użyjesz ma niewielkie znaczenie.

nikszal
01-01-2010, 22:54
@nikszal, tym razem sory [może jeszcze skutek sylwestrowych % :) ].Tu się @zwiastun mylisz. Nawet nie powąchałem. Miałem dyżur, podobnie jak dzisiaj, do godz. 7 w sobotę. Po godz. 15 "%" będą moje.

Dostosowanie rozmiarów strony do rozmiarów monitora obsługiwane jest już przez wiele szablonów za pomocą paska narzędziowego dla użytkowników, którzy mogą sobie wybrać odpowiadającą im szerokość.Masz rację - te bardziej "wypasione".

Dostosowywanie automatyczne w wyniku rozpoznawania rozdzielczości monitora można obsłużyć za pomocą javascript. Opisane w podręcznikach i pewno w co najmniej w kilku miejscach w Sieci. A to, jakich jednostek użyjesz ma niewielkie znaczenie.Też masz rację. Skleciłem kiedyś tak na szybko szablon zwymiarowany w %, by sprawdzić, jak się bedzie zachowywał w różnych rozdzielczościach monitora. Działał poprawnie, choć czasami śmiesznie, zwłaszcza kiedy nie skalują się wraz z szablonem grafiki.