PDA

Zobacz pełną wersję : Weryfikacja rejestrowanych użytkowników



Admin Kiepski
02-01-2010, 04:41
To mój pierwszy post na tym Forum, zatem zacznę od powitania :)
Nick, pod którym się będę logował wyjaśnia raczej wszystko - to raczej ja będę tym który będzie poszukiwał pomocy ;)

Ale do rzeczy. Chciałbym mieć możliwość weryfikacji osób aplikujących o rejestrację. Czy znalazł by się ktoś uprzejmy, który skierował by mnie na właściwe tory ? ( Joomla 1.5 ) :))
Chodzi o to, że strona którą akuratnie preparuję, w pewnej części ma być adresowana do wąskiego grona osób, i nie chciałbym aby rejestracja była przeprowadzana z automatu, a wg. schematu - email do mnie, ja rejestruję i aktywuję konto.

Z góry dziękuję i pozdrawiam


p.s Z góry przepraszam jeśli zdublowałem temat. Być może nie potrafię właściwie opisać swojego problemu, bo pomimo dłuższego googlania po necie, póki co niczego nie znalazłem ( albo i problem jest tak banalny że ... ;)

alex51
02-01-2010, 07:42
Chcąc ograniczyć zakres rejestrujących się osób należałoby rozbudować formularz rejestracyjny o dodatkowe opcje. Budowę takiego formularza rejestracyjnego, zawierającego cały szereg dowolnie ustawionych pól zapewni Ci komponent Community Builder i moduły z nim współdziałające.
Skoro zaczynasz prace administracyjne, to wskazanym byłoby udanie się na wiki.joomla.pl i zapoznanie się z przewodnikiem (http://wiki.joomla.pl/Community_Builder) wyczerpująco objaśniającym sugerowany przeze mnie komponent.

Zapomniałbym, ale pewnie to wiesz, że w Konfiguracji globalnej w Zapleczu, w zakładce System w opcji Użytkownicy powinieneś ustawić w polu Automatyczna aktywacja na Nie.
Odpowiednie ustawienia powinny być też zrobione w Konfiguracji samego komponentu Community Builder, gdzie w zakładce Rejestracja należy wybrać opcje Wymagaj akceptacji administratora na Tak

nikszal
02-01-2010, 10:26
...Chciałbym mieć możliwość weryfikacji osób aplikujących o rejestrację.
Chodzi o to, że strona którą akuratnie preparuję, w pewnej części ma być adresowana do wąskiego grona osób, i nie chciałbym aby rejestracja była przeprowadzana z automatu, a wg. schematu - email do mnie, ja rejestruję i aktywuję konto.Wyłącz w konfiguracji (zakładka System) możliwość rejestracji nowych użytkowników. Pozostaw formularz logowania i informację o sposobie założenia konta. W ten sposób będziesz rządził na stronie, a nie tylko administrował.

Admin Kiepski
02-01-2010, 22:41
Panowie! Dzięki wielkie - odpowiadacie w tempie porządnego callcenter ;) Trochę obawiałem się tych swoich pierwszych kroków z Joomlą, ale wygląda na to że niepotrzebnie, bowiem najwyraźniej wielu Użytkowników to "Razem!" traktuje bardzo serio :))) .
Dziękuję raz jeszcze, i z pewnością skoro tylko uczynię z Waszych porad pożytek - nie omieszkam zameldować o rezultatach :)))

Pozdrawiam!

dracul777
19-01-2010, 15:33
Witam,
a jak ustawić by na adres Super administratora przychodziła wiadomość z tym że nowy użytkownik oczekuje zatwierdzenia? Próbowałem już przeróżnych konfiguracji, ale ciągle coś robię źle. Wszystko jest wporządku od strony nowego użytkownika, dostaje maila z linkiem itd, po zatwierdzeniu dostaje maila, że wszystko już potwierdzone i mogę używać konta, tylko na skrzynkę administratora nic nie dochodzi?????

Jola
19-01-2010, 16:24
Witam,
standardowo po rejestracji są wysyłane dwa emaile
jeden do użytkownika z liniem aktywacyjnym
drugi do super administratora z informacją:

Witaj Administrator,

Nowy użytkownik zarejestrował się w ...
Oto jego szczegółowe dane:
........Albo nie masz w bazie super administartora albo coś nie tak z jego adresem email.

dracul777
19-01-2010, 16:28
No właśnie taki e-mail do mnie nie dochodzi, ktoś ma jakis pomysł co może byc nie tak? Wszystko wygląda dobrze a jednak nie działa????

Jola
19-01-2010, 16:33
Chyba nie doczytałeś: "Albo nie masz w bazie super administartora albo coś nie tak z jego adresem email."
W bazie - znaczy czy w tabeli #__users masz użytkownika co w polu usertype ma wpisane : Super Administrator lub super administrator.

dracul777
19-01-2010, 16:36
Mam Super Administratora w bazie i adres e-mail administratora też wydaje się wporządku. Bo przyjmuje na niego poczte i bez problemów z niego wysyłam. Także nie wiem o co chodzi.

Jola
19-01-2010, 16:40
Podaj więcej informacji:
wersja Joomla, za pomocą czego przeprowadzasz rejestrację.
A - ważne: administrator musi mieć zaznaczone Powiadamianie.
Jeśli nie - nie będzie wysyłany email.

dracul777
19-01-2010, 16:49
A gdzie się zaznacza to "Powiadamianie" bo jakoś nie kojarzę tego z ustawień super administratora. Moja wersja joomla to 1.5.15 do przy rejestracji korzystam z Community Builder 1.2

Jola
19-01-2010, 17:01
Zarządzanie użytkownikami->wybrany uzytkownik->Powiadamianie

dracul777
19-01-2010, 21:59
Dzięki to było to. Czasami szuka się błędów nie wiadomo gdzie, a one są tuż pod nosem.
Ale wyskoczył mi nowy kłopot. Teraz nowo zarejestrowani użytkownicy nie mogą się zalogować. Przy logowaniu (dodam że chodzi o logowanie po stronie witryny i korzystam z mod_jfusion_login) nie wyskakują żadne błędy nawet jak wpiszę złe hasło czy złego użytkownika. Jak wpisze poprawnego użytkownika i dobre hasło logowanie jakby wogóle nie działa, ale gdy wpisuje użytkownika którego konto założyłem półroku temu wszystko działa. Mam nadzieje że w miare jasno to opisałem, ale juz sam sie w tym gubie.

Jola
19-01-2010, 22:23
To masz parę rzeczy do przeanalizowania:
- sprawdź logowanie na standardowym module Joomla
- sprawdź logowanie jeśli zarejestrujesz się poprzez standardowy moduł i komponent Joomla
- czy ci użytkownicy, którzy mogą się zalogować rejestrowali się tak samo jak teraz?

dracul777
19-01-2010, 22:46
Użytkownicy zarejestrowani przez standardowy formularz rejestracji też nie mogą się zalogować.
Ci użytkownicy którzy mogą się zalogować w ogóle się sami nie rejestrowali, ja stworzyłem ich konta poprzez stronę administratora. A teraz nawet jak tworze konto przez Admina to logowanie nie działa. Dziwne jest też to że jak tworze nowego użytkownika i nadaje mu status Super administratora, to nie mogę się nim zalogować nawet po stronie Admin. Wyskakuje komunikat że użytkownik i hasło nieznane, tak jakby go nie było w bazie danych. Ale jak wejdę ze swojego konta do panelu użytkownicy to wszystko wygląda ok.

dracul777
19-01-2010, 22:57
Dodam tez że używam komponentu virtue mart, może to ma coś z tym w spólnego bo tam też jest rejestracja, ale jej nie używam. Stosuje go jako katalogu nie jako sklepu, a tam rejestracja jest chyba tylko podczas kupowania, a w tym serwisie nie ma koszyka, ani żadnej innej mozliwości kupna. Nie wiem czy to może mić cos wspólnego z tym problemem logowania.

Jola
19-01-2010, 23:33
Pozostaje sprawdzenie czy użytkownicy mają włączone konta i podejrzeć w bazie jak wyglądaja wpisy do tabeli #__users.
Tyle mogę pomóc przy takim dostępie do danych. :)