PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie tylko grafiki zamiast artykułu



kanonier01
02-01-2010, 20:37
A więc miałbym takie pytanie ... Czy można jakoś zrobić by zamiast artykułu to użytkownicy mogli dodawać tylko grafikę najlepiej z innego serwera (niekoniecznie). Tzn ja chce zrobić serwis na którym użytkownicy mogliby umieszczać swoje parce, grafikę itd i te prace byłyby oceniane i komentowane :) jeśli to jest możliwe w joomli to prosiłbym o jakiś poradnik tutorial. A jeśli to jest niemożliwe lub bardzo trudne do wykonania to bym prosił o nazwe jakiegoś innego cms'a na którym opcje które przedstawiłem są dostępne :)

nikszal
02-01-2010, 20:41
Zrobić screen-a to chyba nie problem? Podpiąć do niego link, to też bułka za masłem.

kanonier01
02-01-2010, 21:31
nikszal jak narazie screena nie mam czemu robic :) Jak narazie tylko jest pomysł i joomla zainstalowana :)

nikszal
02-01-2010, 21:42
Hotlinkowanie grafiki ma swoje dobre i złe strony. Złe takie, że w każdym momencie może ich zabraknąć, kiedy hotlinkowanie zostanie zablokowane.

Dokładnie przemyśl swój projekt, nie nie wiele jest rzeczy niemożliwych do wykonania. Wrzucanie grafik przez użytkowników nie jest niczym nadzwyczajnym, o ile użytkownicy będą mieć do tego prawo.

kanonier01
02-01-2010, 22:03
W sumie racja z tym hotlinkowaniem, bo w sumie po jakimś czasie linki wygasają. Jednak ja jak narazie nie mam serweru który mógłby pomieścić wystarczająco dużo plików graficznych które by mogłyby zachęcić użytkownika do odwiedzenia mojej strony. Co do praw wrzucania grafiki przez użytkowników to mam zamiar dodać opcje "zgłoś naruszenie" czy coś w tym stylu. Na tą chwile chce zrobić taką wersje testową projektu by zobaczyć ile osób by w ogóle wchodziło na tą stronę przy dość małej reklamie :)

nikszal
02-01-2010, 22:10
Z całym szacunkiem, ale bierzesz się za rzeczy, o których nie masz zbyt dużego pojęcia. Na wiki jest wystarczająco dużo informacji, aby zacząć sobie rodzić samodzielnie.

Może jednak postaw Joomla w podstawowej konfiguracji i testuj jej możliwości, a dopiero później zabierz się za poważny projekt.

Kursant szkoły nauki jazdy nie startuje w wyścigach samochodowych.

kanonier01
03-01-2010, 16:02
Wiem że sobie zabrałem zbyt wysoki cel. Jednak mam nadzieje że przy tym projekcie nabiorę jakiegoś doświadczenia, które jest jednym z celów projektu :) Nic w sumie nie mam do stracenia bo i tak nie wkładam w tego jak narazie pieniędzy. W najgorszym wypadku to sobie odpuszę prace z joomla :)