PDA

Zobacz pełną wersję : Otwieranie kategorii, błędny link, layout=default



grobowy
03-01-2010, 17:36
Witam,

Joomla 1.5.14

mam zintegrowane top menu z main menu (menu ma 3 poziomy w doł, w top menu wyświetlany jest tylko pierwszy poziom , po kliknięciu na któryś z linków, otwierane jest main menu z podpoziomami)

Jako 1 stopień menu służą mi sekcje, jako drugi kategorie.

po wybraniu z menu górnego jakiegoś elementu z boku pojawiaja mi się elementy podmenu, a w treści strony lista kategorii podległych danej sekcji.

Pole które klikam ma takie ustawienia:
Menu Item Type :Section Layout
Category List - Section: Show

tak wiec jakby dublują mi sie tutaj linki z podmenu które mam z boku
problem polega na tym, ze jak kliknę pozycję w menu bocznym to uruchamiany jest odpowieni layout kolejnej stronyczyli:
Menu Item Type :Category Blog Layout
(dzieje się to za pomoca linka:index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=34&Itemid=64
a jak kliknę w treści strony na tą samą nazwę kategorii to uruchamiany jest inny layout linkiem:index.php?option=com_content&view=category&id=34:rumunia&layout=blog&Itemid=64&layout=default

Pyatnie, jak pozbyć sie z linka tego layout=default bo to ono zmienia layout, albo jak zmienic loyout default na blog ?

Oczywiscie jak ktos wie z powodu jakiej błędnej konfiguracji dotyka mnie ten problem to proszę o sugestię

Jola
03-01-2010, 18:56
Witam,
sprecyzuj w jakiej treści strony pojawia się ten błędny link.
Możesz podać adres strony?

grobowy
04-01-2010, 14:31
Witam,
sprecyzuj w jakiej treści strony pojawia się ten błędny link.
Mam sekcję "Kraje" do tej sekcji przypisane sa Kategorie: "Albania","Andora"... i "Rumunia" którą podałem jako przykład
w menu jest taki układ:
"Kraje"->type :Articles » Section

W ten sposób po kliknięciu w menu na "Kraje" w tresci strony pojawiają sie linki o nazwach kategorii i tma jest własnie ten błędy link, który dwa razy genereuje zmienna getowa layout



Możesz podać adres strony?
w tej chwili nie

Jola
04-01-2010, 14:54
Plik components/com_content/views/section/view.html.php linia 96 jest:

$category->link = JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($ca tegory->slug, $category->section).'&layout=default');zmienić na:

$category->link = JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($ca tegory->slug, $category->section));

grobowy
04-01-2010, 15:16
dzięki oczywiście zadziałało, ale czy nie spowoduje to problemów w innych przypadkach?

Jola
04-01-2010, 15:27
Wszystko wyjdzie w "praniu". :)
Teoretycznie każda opcja content ma swoją funkcję display(), jest więc duża szansa, że wszystko będzie ok.

grobowy
04-01-2010, 15:31
a tak na marginesie bo problem wynikał posrednio tez z tego, ze default layout był różny od "blog", a gdzie moge ustawić/zmienić wartosc domyślną layoutu? :)

Jola
04-01-2010, 16:12
Layout default to wygląd w formie listy, blog to przegląd artykułów.
Poczytaj o metodzie nadpisywania szablonów (http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em).